trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4080 dnia: Październik 23, 2018, 11:55:15 am »
To to nie jest to Civil War II? Czy któryś z tych tie-in jest związany i ma wpływ na nowy świat, który powstał po 616, czy po tych one shotach fabuły nie będą kontynuowane?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4081 dnia: Październik 23, 2018, 12:04:09 pm »
Z tym jest różnie. Civil War II to co innego. Z opisu można się dużo dowiedzieć (a chyba nikt nie patrzy  :smile: )

"Poznajcie świat, w którym superbohaterowie nadal toczą wojnę! Spór wokół Ustawy o rejestracji sprawił, że dawni przyjaciele stali się zaciekłymi wrogami, a ich kraj podzielił się na dwie części. Wschodem rządzi prezydent Tony Stark, zachodem – generał Steve Rogers, który razem z Peterem Parkerem próbuje zakończyć bolesny konflikt. Czy historyczne spotkanie obu przywódców doprowadzi do zawarcia długo wyczekiwanego pokoju? Czy raczej na zawsze przekreśli szansę na rozejm?"

Old Man Logan można traktować (tak jak Egmont  :smile: ) jako pierwszy tom późniejszej serii. Deadpool, Spider-Man i Civi War to takie What If? Thorowie i Oblężenie to tak jakby część eventu (choć niepotrzebne do zrozumienia)

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4082 dnia: Październik 23, 2018, 12:09:09 pm »
To to nie jest to Civil War II? Czy któryś z tych tie-in jest związany i ma wpływ na nowy świat, który powstał po 616, czy po tych one shotach fabuły nie będą kontynuowane?
Z tego co pamiętam to tylko:
- Old Man Logan
- Renew your Vows
- Weirdworld
- X-Men ‘92
- A-Force
mają swoje kontynuację.

Serie których wątki będą się przewijać przez serie post Secret Warsowe, będą jeszcze Thors (dla serii Thora) oraz Inferno (dla serii All New X-men, chyba, musiałbym dokładnie w tym wypadku sprawdzić).

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4083 dnia: Październik 23, 2018, 12:10:10 pm »
No właśnie po tytułach widać, że to są wcześniejsze wydarzenia ze świata Marvela (Wojna Domowa, Oblężenie).
Czy mamy to traktować jako alternatywną wersję tamtych wydarzeń???

To to nie jest to Civil War II? Czy któryś z tych tie-in jest związany i ma wpływ na nowy świat, który powstał po 616, czy po tych one shotach fabuły nie będą kontynuowane?
To jest tak, że w Tajnych Wojnach Powstał 1 świat, który jest zlepkiem różnych fragmentów ziemi z alternatywnych/równoległych wszechświatów, w których te wydarzenia potoczyły się jakoś inaczej. Kontynuacją wątków Tajnych Wojen zajmie się bezpośrednio seria Ultimates i Ultimates 2 Ala Ewinga. Była też kontynuowana również seria A-Force (takie żeńskie Avengers), ale to było raczej kiepskie i szybko skasowane.

Edid: dolicz to co bogi napisał. Ultimates ogólnie porządkowały bajzel po TW i tłumaczyły zasady w nowym wszechświecie Marvela.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 12:13:21 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4084 dnia: Październik 23, 2018, 12:17:00 pm »
Ale on pytał tylko o te "tie-in" co Egmont wyda  :smile:

A pierwszy tom Ultimates w WKKM: 157.Ultimates: Start With The Impossible (28.11.2018)
Pewnie nie przypadkowo zaraz po Tajnych Wojnach od Egmont  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 12:23:57 pm wysłana przez JanT »

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4085 dnia: Październik 23, 2018, 12:39:01 pm »
Ale on pytał tylko o te "tie-in" co Egmont wyda  :smile:

A pierwszy tom Ultimates w WKKM: 157.Ultimates: Start With The Impossible (28.11.2018)
Pewnie nie przypadkowo zaraz po Tajnych Wojnach od Egmont  :smile:
Pierwszy tom z Marvel NOW! 2.0 --> 156.Spider-Woman: Shifting Gears ukaże się dokładnie w dniu premiery Secret Wars ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4086 dnia: Październik 23, 2018, 01:58:04 pm »
Ale tego nie musisz czytać po  :smile: Fantastic Four też nie przypadkowo tydzień przed Ant-Manem z SBM.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4087 dnia: Październik 23, 2018, 08:28:24 pm »
Ale tego nie musisz czytać po  :smile: Fantastic Four też nie przypadkowo tydzień przed Ant-Manem z SBM.
Jestem prawilnym timelinowcem i będę :P
Edit
Podsumowanie premier października:
  • Avengers: Czas się kończy 4 - właśnie u mnie od 1 do 4 bo podjąłem decyzję, że rzucę się na to jako całość i dzięki Ravelo wyszło tanio :P Uważam, że zrobiłem najlepiej jak mogłem! Jakby to czytał w momencie premiery pogubiłbym się niesamowicie a tak dostałem najlepsze superhero w Marvel NOW! w Polsce. Trochę zagmatwane ale przy czytaniu razem daje naprawdę radę. Teraz tylko Tajne Wojny.
  • Moon Knight 3. Rozczarowań ciąg dalszy. To nie jest jedna z najlepszych serii w MN! To najszybciej przeczytana seria z całą masą tajemnic. Czytało się dobrze ale posmak niedosytu jest aż irytujący.
  • Hawkeye kontra Deadpool - najlepszy H i D zaraz po Hawkeye tom 1 i Deadpool 3: Dobry, zły i brzydki. Niesamowita zabawa pełna zwariowanych sytuacji! Jedyny komiks z MN!, który polecam każdemu :)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2018, 07:15:13 pm wysłana przez eridraven »
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4088 dnia: Październik 24, 2018, 07:46:49 pm »
    • Moon Knight 3. Rozczarowań ciąg dalszy. To nie jest jedna z najlepszych serii w MN! To najszybciej przeczytana seria z całą masą tajemnic. Czytało się dobrze ale posmak niedosytu jest aż irytujący.
    Dość podobne zdanie mam, tomik Ellisa spoko, ale reszta dużo poniżej oczekiwań. Mam nadzieję, że sprzedaż była dobra i pojawi się MN Lemira, czytałem w oryginale i mega fajne :) trochę schizo, trochę poważnie. No i super rysunki :)

    Offline OokamiG

    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4089 dnia: Październik 24, 2018, 08:03:39 pm »
    Oj tak, Moon Knight w NOW jest bardzo fajny, jednak z każdym tomem można odczuć spadek jakości. Może się to brać z tego, że pierwszy tom był naprawdę uderzeniem z wysokiego C, a dwa pozostałe nie były mu w stanie dorównać, choć są więcej niż w porządku, w porównaniu z innymi seriami Z NOW. Jednak to dopiero 14 zeszytów Lemire'a pozwala w pełni rozwinąć skrzydła temu bohaterowi.

    JanT

    • Gość
    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4090 dnia: Październik 24, 2018, 09:58:44 pm »
    Dla mnie tak: 1 - bardzo fajny, 2 - spoko, 3 - kupa  :smile:
    TK już potwierdził Lemire na MFKiG.

    Offline nori

    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4091 dnia: Październik 25, 2018, 06:26:51 am »
    Kwestia gustu, ale akurat mi 3 tom bardzo przypadł do gustu, choć fakt, czyta się to strasznie szybko, za szybko. Brak tu jakichś ciekawszych rozwiązań fabularnych, nad którymi chwile przystaniemy. A tu w sumie dostaliśmy jena historyjkę opowiedzianą parokrotnie na rożne sposoby. Ale i tak podobało mi się, jak dla mnie, trzyma poziom dwójki lub nawet stawiałbym trójkę nieco wyżej, ale głównie z powodu tego, że MK pasuje mi bardziej do krótkich form.
    « Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 08:58:18 pm wysłana przez nori »
    https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

    Offline Jaxx

    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4092 dnia: Październik 25, 2018, 07:26:33 am »
    Tego Moon Knighta można czytać w oderwaniu od reszty MarvelNOW! czy wiąże się z innymi wydarzeniami i lepiej czytać po kolei. Brakuje mi ostatnio takich dobrych "stand-alone" w Marvelu, które można ogarnąć bez znajomości całego zaplecza.


    Offline laf

    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4093 dnia: Październik 25, 2018, 07:28:07 am »
    • Hawkeye kontra Deadpool - najlepszy H i D zaraz po Hawkeye tom 1 i Deadpool 3: Dobry, zły i brzydki. Niesamowita zabawa pełna zwariowanych sytuacji! Jedyny komiks z MN!, który polecam każdemu :smile:
    A jak to ma się do solowych serii tych bohaterów? Są jakieś nawiązania czy można czytać niezależnie i traktować ten tom jako one-shot?

    Offline bogi1

    • Stolnik bracki
    • *****
    • Wiadomości: 1 780
    • Total likes: 2
    • Płeć: Mężczyzna
    • The Best in the World
    Odp: Marvel NOW!
    « Odpowiedź #4094 dnia: Październik 25, 2018, 07:50:48 am »
    Ciekawe, które versusy Deadpoola z Marvel NOW 2.0 dostaniemy. Był chyba Gambit, Punisher i Old Man Logan a teraz zaczął wychodzić Deadpool vs. Black Panther.

    Cytuj
    Tego Moon Knighta można czytać w oderwaniu od reszty MarvelNOW! czy wiąże się z innymi wydarzeniami i lepiej czytać po kolei.
    To jest właśnie ''stand-alone'' jaki chciałeś