trawa

Autor Wątek: Komiksowy Boom 2015  (Przeczytany 30030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:16:10 am »
Prawda jest tak że nie kupuję po polsku nic (lub prawie nic) z tego co można kupować po angielsku
Po polsku kupuję tylko komiksy polskie i frankofony

Powtarzam: nie dotyczy mnie wskazany przez Ciebie 'Boom superhero"

A mimo to moje wishlisty nigdy nie przestają potrzebowac przewijania by je obejrzeć, moje zamówienia to średnio kilkanaście komiksów miesiecznie, a nie jestem osobą, któa kupuje wszystko jak leci tylko i tak dokonuję starannej selekcji

W związku z tym pzowolę sobie nie zgodzić się z postawioną przez Ciebie tezą

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:20:36 am »
Problem z nim jednak jest taki, że jest on straszliwie przechylony na stronę superhero i ogólnie amerykańskiego minestreamu (a więc także serii Image, w gruncie rzeczy jakoś tam podobnych, często tworzonych przez tych samych autorów).
A ja się z tym nie zgodzę  :smile: Jak dla mnie jest po równo.

przykład z sierpień:

Superhero:

-Batman - Ziemia Jeden 2
-Flash 2
-Jonah Hex 2
-Thanos Powstaje
-Thunderbolts 2

America:

-Baśnie 18

Europa itp:

-Cyann
-Kurczak ze śliwkami
-Jamilti i inne historie
-Bunkier 2
-Dekalog
-Segmenty
-Krew Thórzy 2
-Valerian 5
-Spotkanie w Phoenix
-Krucjata 3

I podobnie wyglądają inne miesiące  :smile: To przechylenie na stronę superhero widzę tylko w u Egmontu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:25:16 am »
Superhero:

-Batman - Ziemia Jeden 2
-Flash 2
-Jonah Hex 2
-Thanos Powstaje
-Thunderbolts 2

Ja w ogóle widzę problem w tym, że te wymienione powyżej to rzeczy niezłe/znośne/chłam. Z samego gatunku superhero można wyciągnąć znacznie więcej. Ale ciężko winić Egmont za to, że reprezentantów trykociarstwa dobiera pod sprzedaż (powiedział wracając do lektury znakomitego Visiona).

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:29:51 am »
(powiedział wracając do lektury znakomitego Visiona).
Na którego szanse w PL to jakieś 7%  :smile: Kurde powstało by jakieś nowe wydawnictwo co wydawałoby same dobre superhero (nawet z mniejszym nakładem a wyższą ceną ) a nie tylko jakieś Scream'y, Kurce, Studia Lain (tak pozostając w temacie  :smile: )

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:31:07 am »
Jak napisałem, to jest oczywiście subiektywne odczucie, ale...
Skład główny, Cyann, Kosmiczne rupiecie, Opowieść panny młodej. Dziękuję i dobranoc. ;)
...te tytuły to dla mnie jednak o wiele < niż te, które wskazałem z 2015.

No ale ten rynek o którym mówisz to jednak chyba głównie Egmont. Nadal mamy sporo wydawnictw poza nimi i naprawdę imponującą ilość premier non-super. A że Egmont skręcił w komercyjny zakręt, to jeszcze nie koniec świata.
To i racja. Ale to jest też mój problem, że ja dużo tego średniego sh musze kupować, bo jestem fanem i nie jestem w stanie się powstrzymać. I w ogóle mnie cieszy - tylko że z uwagi na przesyt i przeciętność - jakoś tak niestety mniej...

Mamy falę wznowień, jak spojrzeć na listę europejskich komiksów wydanych w 2016 to są tam wielkie komiksy. Tyle, że większość już pewnie masz  :smile: Można uzupełnić braki.
No właśnie. Dlatego pisałem o nowych tytułach, bo w mniej obfitych latach brałem praktycznie wszystko, co mnie interesowało i w zasadzie wznowienia nie są mi do niczego potrzebne.

A mimo to moje wishlisty nigdy nie przestają potrzebowac przewijania by je obejrzeć, moje zamówienia to średnio kilkanaście komiksów miesiecznie, a nie jestem osobą, któa kupuje wszystko jak leci tylko i tak dokonuję starannej selekcji

W związku z tym pzowolę sobie nie zgodzić się z postawioną przez Ciebie tezą
Cóż, pozostaje mi tylko powinszować. U mnie to jednak wygląda inaczej, stąd moje "wyznanie", bo twardą tezą bym jednak tego nie nazwał. Zbyt subiektywne...

Spodziewałem się zresztą takich mniej więcej wypowiedzi. Bo przecież ogólnie jest dobrze (a niektórzy powiedzą, że bardzo dobrze). A mnie pewnie tylko łapie przedjesienna chandra. Coś jednak rzeczywiście mnie w tej kwestii uwiera - i szukam na to wyjaśnienia.
W stu procentach zgadzam się przy tym ze zdaniem Blaskowitza:
Ja w ogóle widzę problem w tym, że te wymienione powyżej to rzeczy niezłe/znośne/chłam. Z samego gatunku superhero można wyciągnąć znacznie więcej. Ale ciężko winić Egmont za to, że reprezentantów trykociarstwa dobiera pod sprzedaż.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:36:59 am »
bo twardą tezą bym jednak tego nie nazwał. Zbyt subiektywne...


A, to przepraszam...

Offline Epekeina

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:39:47 am »
Skład główny, Cyann, Kosmiczne rupiecie, Opowieść panny młodej. Dziękuję i dobranoc. :wink:
W moim odczuciu Tutaj i Testując Apokalipsę to jednak dzieła kompletne. A i Skład Główny postawiłbym wyżej od Sfara.

Offline laf

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:50:59 am »
Analizując sytuację z subiektywnego punktu widzenia mnie trudno nie zgodzić się ze @Szczochem (tzn. że się z nim zgadzam). U mnie przechył w stronę SH jest delikatnie rzecz ujmując znaczny, bo spoza tej kategorii kupuję jedynie komiksy ze świata Thorgala oraz kupiłem Velvet t.1 (ale z tej serii jednak zrezygnowałem, oczywiście na rzecz SH).
Ale ja również coraz bardziej dostrzegam znużenie materiału, a faktycznie dobre pozycje z trykotami w roli głównej można policzyć na palcach obu rąk - do tego co wymienił @Szczoch można dorzucić jeszcze tylko Catwoman, Nigdy więcej Spider-Mana, no i z wypiekami na twarzy czekam na Miracleman, Elektrę, Avengers Kree/Skrull War i kontynuację GC oraz Alias. Kurczę, z miłą chęcią przytuliłbym Blueberry'ego, Żywe trupy, Sandmana, Kroniki dyplomatyczne, Pasażerów wiatru, Cyann, Zrozumieć komiks. A są to tylko tytuły, które wymieniam jednym tchem bez bardziej dogłębnej analizy, bo wtedy ta lista ZNACZNIE by wzrosła. Może muszę jeszcze do tego dorosnąć, bo na razie w komiksy bawię się od startu WKKM i chyba ciągle drzemie we mnie początkowy i mało świadomy swoich wyborów kolekcjoner. A do tego braki funduszy i (co ważne) czasu nie pomagają.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:09:17 am »
Tutaj
Faktycznie, zapomniałem o "Tutaj". A to dlatego, że czytałem je w oryginale i to w zeszłym roku i jakoś w świadomości "obciąża" mi ono rok 2015. Ale to faktycznie jest wybitne, jednorazowe dzieło komiksowe (trochę u nas dziwnie wydane - osobiście uważam, że normalny książkowy oryginał jest jednak właściwym formatem wydawniczym).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 16, 2016, 07:18:36 pm »
Problem z nim jednak jest taki, że jest on straszliwie przechylony na stronę superhero i ogólnie amerykańskiego minestreamu (a więc także serii Image, w gruncie rzeczy jakoś tam podobnych, często tworzonych przez tych samych autorów).
A piszę to jako zagorzały i wieloletni fan superhero!

Ja to widzę tak, jakbyś miał pretensje do psa, że szczeka. Analogicznie nie ma co się dziwić, czemu ciągle otwierane są w Polsce kolejne sklepy monopolowe - bo to jest towar, który się sprzedaje.
Superhero to samo - sprzedaje się wyraźnie lepiej niż inne tytuły. Inaczej wydawcy nie zwiększali by ciągle liczby tytułów. Nawet Eaglemoss na swoim fb napiał wczoraj - nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania. Klient chce superhero, klient je dostaje.

Ja nie lubię ludzi, którzy chcą na siłę "ulepszać" ludzi i boleją nad tym, że np chodzą do kina a nie teatru czy opery. Albo że nie czytają dobrych (ich zdaniem) książek, tylko gazety albo wcale. Ja wychodzę z założenia, że nie ma się co obrażać na rzeczywistość.

Zresztą od 2008 Egmont w komiksach forsował wszystko inne co mógł, tylko nie superhero (jeden Batman rocznie). I co? I to doprowadziło do sukcesu WKKM i WKKDC. I Egmont musiał się poddać. Ale sam też boleję nad doborem wielu ich tytułów. Bo ciągle sa po angielsku świetne historie, których u nas jeszcze nie było.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 07:58:39 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Garf

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 16, 2016, 07:20:43 pm »
Bo ciągle sa po angielsku świetne historie, których u nas jeszcze nie było.

Zawsze będą.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline gobender

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:40:40 pm »
To na pewno nie jest słaby rok. Wlazłem na gildie przed chwilą i bęc, znów 5 tytułów.
I tak jest co chwila. :|

EDIT: to zabrzmiało jak przechwałka, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.
Łkam i szlocham nad powiększajacą się czarną dziurną w miejscu nazywanym kiedyś domowym budżetem...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 08:07:03 pm wysłana przez gobender »

Offline Death

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 05, 2016, 12:08:46 pm »
Uzupełniłem folder o październikowe nowości, które chciałbym przeczytać... Mam nadzieję, że uda mi się przynajmniej 90%. To się nazwa BOOM.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 05, 2016, 01:14:52 pm »
Ciekawy obrazek.
Już mam 19 pozycji z niego.
Ja dodam jeszcze: Dylan Dog, Druuna 1, Ranx, Samotnik (Andrzeja Chyżego), Chłopaki, komiksy Manary Zapach Niewidzialnego, Złoty osioł i El Gaucho (2 ostatnich jeszcze nie mam)
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Komiksowy Boom 2015
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 05, 2016, 03:47:42 pm »
Dylan i Druuna są na obrazku. Listę robiłem według sklepu gildii. Widać Chłopaki i Ranx są na tej liście http://www.sklep.gildia.pl/komiksy  w jakichś dziwnych miejscach, choć wyszły w październiku. Dobrze, że napisałeś, bo je przegapiłem. A też chcę.  Po dołączeniu Ranxa i Chłopaków wychodzi 45 pozycji.
Onepunch-man to jakaś chwalona manga, więc też dorzuciłem, żeby nie zapomnieć, ze coś takiego się ukazuje.

 

anything