Autor Wątek: Ballada o Halo Jones  (Przeczytany 32053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:21:00 am »
Całość.

Offline amsterdream

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 09, 2015, 12:48:00 pm »
Death, przez Ciebie nie wytrzymałem i zamówiłem ;)

Offline Death

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 09, 2015, 01:35:25 pm »
Słuszna decyzja. :)
Mam nadzieję, że pozostałe komiksy ze scenariuszem Moore`a, które zapowiedziało Studio Lain, też będą tak dobre.

Offline nexus6

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 09, 2015, 02:05:16 pm »
No ja też zamówiłem. Tylko ta okładka taka straszna...

Offline Death

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:17:00 pm »
Dobrze robicie. :) Tutaj też dostał 90%, czyli 9/10: http://www.dzikabanda.pl/literatura/komiks/ballada-o-halo-jones/

Offline mr.castor

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:34:41 pm »
Balladę kupiłem praktycznie w dniu premiery, ale że w paczce było jeszcze kilka innych komiksów przekartkowałem ją tylko trochę i odłożyłem na później. Wczoraj się zebrałem i przed chwilą skończyłem. Kurcze to naprawdę świetny komiks jest, już któryś raz się łapię na tym że praktycznie wszystko co chciałbym o nim napisać napisał już Death  :eek: . Czytając balladę czułem się jak bym wracał do klasyki sci-fi wydawanej przez wydawnictwo Amber w latach 90. Hallo Jones to taka zwyczajna dziewczyna, której losy potoczyły się tak a nie inaczej tylko dla tego że chciała coś w życiu zmienić , ile takich historii już było, ale Moore kolejny raz udowadnia jak dobrym jest scenarzystą . Mnie ten komiks kupił w 100% i bawiłem się świetnie. Brawa dla wydawcy za wybór i czekam na więcej. Co do okładki to jak dla mnie jest super ( pasuje mi do A.B.C.), obawiam się za to że przy kolejnych czytaniach ( bo na pewno będę wracał ) komiks może się rozpaść i myślę że można to było zrobić solidniej.

Offline pyetya

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 12, 2015, 09:29:31 pm »
Pod wpływem tego wątku dałem szansę Halo Jones i nie zawiodłem się - bardzo przyjemna lektura, trochę oldskulowa ale wykonanie klimatyczne. Cieszę się też, że wydano ten komiks w B&W.

Offline Nawimar

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:21:43 pm »
A ja czekam na kolejne zapowiedziane komiksy Moore'a. Choć jeszcze bardziej na Slaine'a.

Offline studio_lain

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 14, 2015, 02:02:29 pm »

znana recka w nowym miejscu - ale moze ktos przegapil

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2015/08/1931-ballada-o-halo-jones.html#more

Offline amsterdream

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 22, 2015, 02:49:24 pm »
Kapitalny komiks! Dziwi mnie, że jest tak mało znany. Zanim Studio Lain go zapowiedziało nigdy o nim nie słyszałem a po Strażnikach to najlepsza rzecz od Moore'a jaką czytałem. Naprawdę hardcorowe sci-fi, najbliżej mu do Marthy Washington skrzyżowanej z Wieczną Wojną. Najbardziej podobała mi się pierwsza księga gdzie wyobraźnia Moore'a była wręcz zadziwiająca. Przekartkowując każdą stronę nie było wiadomo czego spodziewać się na następnej. Potem zrobiło się trochę "normalniej" co nie znaczy, że nudno. W trzeciej księdze genialnie wpleciono w fabułę zjawisko dylatacji czasu. Rysunki Gibsona rewelacyjne. Widać, że facet świetnie czuję się w czerni i bieli.

Jak na razie jeden z najlepszych komiksów jaki czytałem w tym roku. Ocena - 9,5/10. Brać póki jest.


Czekam na kolejne komiksy Alana Moore'a od Studia Lain. Teraz już wiem, że można je brać w ciemno bo jego prace z 2000 AD w niczym nie ustępują tym bardziej znanym, pisanym dla DC.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 05:57:54 pm wysłana przez amsterdream »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 22, 2015, 05:53:08 pm »



Na - " Aleja Komiksu " przeczytałem kiedyś o Tadeuszu Barańskim " :???:
Zdarza się.
                                                                                                                                                             






« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 06:11:29 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline amsterdream

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 22, 2015, 05:55:12 pm »
Czeski błąd. Myślałem o czymś innym a napisałem coś innego ;)

Offline donTomaszek

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:35:02 pm »
Tez kiedys uzylem tego zwrotu "czeski blad" w podobnej sytuacji. Nieobecny tu juz forumowicz N.N. zwrocil mi uwage,  na czym taki blad polega. Motyla noga, wciaz to pamietam. :wink:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czeski_b%C5%82%C4%85d


Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline rzem

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:57:13 pm »
Ciągle nadrabiam lektury zakupione w pierwszej połowie roku, więc dopiero jestem po pierwszych dwóch częściach. Jest dobrze. Jest nawet bardzo dobrze. Czytać powoli, kiedy nic nie goni, nie po to, żeby tylko odhaczyć na liście. Kapitalny komiks. A przede mną jeszcze Pasażerowie. Dla takich lektur się żyje.

Offline kosmoski

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:03:24 pm »
Wczoraj zacząłem czytać. Miało być tylko kilka stron na spróbowanie... i przeczytałem całość.
Świetny komiks, jeden z najlepszych jakie w tym roku czytałem. Jestem szczególnie pod wrażeniem niesamowitej siły oddziaływania trzeciej księgi. Zmroziło mnie to czasowe odniesienie do wojny, niesamowita jest zwłaszcza scena,
Spoiler: pokaż
w której Halo dowiaduje się o jej zakończeniu
. Ach jak się cieszę, że zdążyłem kupić, nim się Halo wyprzedała :wink:

 

anything