trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 348167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 02, 2015, 11:30:54 am »
To ja się dokładam do gratulacji dla Aniona. Nie wiem jak wy, ale ja mam odczucie jakby to tyczyło się jakiegoś dobrego kumpla. Jestem w połowie spidera, i póki co czyta się wyśmienicie, więc chylę czoła.


@Anion: mówiłeś że Thor gadał normalnie, a jak gadał The Thing (czy tam Stwór)? Wydaje mi się że gadał jak wieśniak, mi osobiście nie pasuje że ot tak sobie gada normalnie.


Edt: sprawdziłem kilka plansz na comixology i chyba podobnie do Thora zmanieryzował się później

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 03, 2015, 02:59:35 am »
Wracając jeszcze do tematu kolorów w reprintach, dla entuzjastów 100% zgodności z oryginalnym wydaniem zdarzają sie wydania zbiorcze, które zawierają po prostu lekko wyczyszczone skany oryginalnych zeszytów.

Na przykład, ostatnio Fantagraphics wydało dwa tomy komiksów, które na przełomie lat 30. i 40. zrobił Bill Everett, twórca Sub-Marinera i współtwórca Daredevila. Na oficjalniej stronie wydawnictwa można obejrzeć zajawki. Generalnie zeszyty wyglądają chyba tak jak w czasach, gdy trafiły do kiosków - niepożółkły offset z nieruszanymi kolorami.

http://www.fantagraphics.com/series/the-bill-everett-archives/

A jesli dla kogoś czytanie przedruku nadal nie jest takd dobre jak czytanie samego oryginału to polecam to polecam serwis Comic Book Plus, gdzie można przeczytać skany oryginalnych zeszytów komiksów (i pasków gazetowych), które są już w domenie publicznej. Dla przykładu i porównania z przedrukiem w poprzednim linku daję link do wspomnianego dzieła Billa Everetta - Heroic Comics #1 z sierpnia 1940.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 03, 2015, 09:04:07 am »
Interesuje mnie, dlaczego w ostatnim tomie WKKM nie dostaliśmy debiutu Dr. Strange'a. Brak opowieści o Thorze ładnie wyjaśniono, natomiast wciąż nie wiem, co z tym doktorkiem... Ktoś oświeci?

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 03, 2015, 11:13:57 am »
Interesuje mnie, dlaczego w ostatnim tomie WKKM nie dostaliśmy debiutu Dr. Strange'a. Brak opowieści o Thorze ładnie wyjaśniono, natomiast wciąż nie wiem, co z tym doktorkiem... Ktoś oświeci?
Zdaje się, że też miał być w jakimś innym komiksie... ale nie jestem pewien czy przypadkiem nie w takim, który wyleciał z polskiej listy

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 04, 2015, 04:09:48 pm »
Spora liczba przypisów w najnowszym tomie to zapewne też robota Aniona. W tym tomie jest ich chyba więcej niż we wszystkich poprzednich łącznie :smile: Mam tutaj na myśli, informacje o odniesieniach do znanych osób z ówczesnych lat, a nie te które znajdowały się oryginalnie w zeszytach.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 05, 2015, 07:43:02 pm »
Właśnie wracam z Empiku. Masakra. Zapytałem kobietę z obsługi o WKKM. Po sprawdzeniu na magazynie dostałem odpowiedź, że nie ma, bo sprowadzają uwaga - 2 sztuki - na każde wydanie. Poza internetem lub linią Haczeta nie ma dla mnie opcji kupienia WKKM.

Komuna.

Lokus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 05, 2015, 07:55:13 pm »
To co to za Empik? W znajdującym się w pobliżu mojego mieszkania WKKM wala się w takiej ilości, że aż dziw bierze.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:19:55 pm »
Bielsko-Biała - Galeria Sfera. Kiedyś widziałem, że mieli kilka tomów 1602 i ucieszyłem się, że będzie można tam znaleźć WKKM regularnie. Niestety solidna pomyłka. Ostatni WKKM jakli tam widziałem to "Przedwieczni". Od tamtej pory nie mogę trafić na żaden tom, a zaglądam raz na tydzień, czasami rzadziej.

Pewnie niewiele osób kupowało i była masa zwrotów dlatego ograniczyli ilość, ale teraz to znowu przegięcie w drugą stronę. Ludzie chcą kupić, ale się nie da.

Fajnie jakby była jakaś możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na większą ilość.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 06, 2015, 11:20:29 am »
Chcialem pogratulowac koledze Sebastianowi tlumaczenia. Naprawde czytalo sie to bardzo dobrze, pomimo tego ze same komiksy maja kilkadziesiat lat i w swojej i wymowie i konstrukcji sa troche zramociale. Najlepszy origin jak dla mnie do ten Daredevilowy - ze wzgledu na rysunki jak i sama nietypowa forme. Fajnie ze pojawilo sie duzo przypisow od tlumacza w komiksie i zostala zachowana zgodnosc nazewnictwa, a nowi bohaterowie maja swoje asteriksy (vide moleman). Z mojej strony kapelusz z glowy bo to kawal dobrej tlumaczeniowej roboty.

pyt: staram sie przebrnac przez Avengers Forever i chyba byl to komiks dla mega fanów orientujących się we wszystkich zwrotach akcji w uniwersum marvela przez ostatnie piecdziesiat lat. ja natomiast do nich nie naleze i potrzbowalbym jakiegos wsparcia zeby dokladniej zrozumiec fabule ktora sie tam toczy. czy jest moze jakas strona gdzie ktos pokusil sie i zrobil dekonstrukcje tych zeszytow busieka ze wszystkim nawiazaniami, wielkanocnymi jajami i innymi symbolami dla gleboko wtajemniczonych?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 06, 2015, 11:45:57 am »
czy jest moze jakas strona gdzie ktos pokusil sie i zrobil dekonstrukcje tych zeszytow busieka ze wszystkim nawiazaniami, wielkanocnymi jajami i innymi symbolami dla gleboko wtajemniczonych?
Powolutku robię takie coś na fanpage'u. Jestem w tej chwili na końcu drugiego zeszytu pierwszego tomu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.378276309025146.1073741892.100901473429299&type=3


Nieco mniejsza liczba adnotacji jest też przy opisach zeszytów na marvel.wikia:
http://marvel.wikia.com/Avengers:_Forever_Vol_1_1

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 06, 2015, 02:17:36 pm »
Takie pytanko, orientuje się ktoś ile średnio idą paczki od Haczeta z numerami archiwalnymi? Nie mam na myśli prenumeratorów, tylko zamówienie dotyczące numerów archiwalnych.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 06, 2015, 02:47:41 pm »
Powolutku robię takie coś na fanpage'u. Jestem w tej chwili na końcu drugiego zeszytu pierwszego tomu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.378276309025146.1073741892.100901473429299&type=3


Nieco mniejsza liczba adnotacji jest też przy opisach zeszytów na marvel.wikia:
http://marvel.wikia.com/Avengers:_Forever_Vol_1_1

dzieki

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 06, 2015, 04:10:10 pm »
"Początki Marvela: Lata Sześćdziesiąte" przeczytane. Historie w których narodziło się uniwersum Marvela to wielka rzecz. Pewnie, że dziś to ramotki, że większość z tych originów poznaliśmy już w nowszych wydaniach, czy to komiksowych, czy filmowych, ale nie sposób nie docenić wartości historycznej tego tomu.

Najlepszy origin jak dla mnie do ten Daredevilowy - ze wzgledu na rysunki jak i sama nietypowa forme.

Dla mnie też! Kreska Everetta podchodzi mi znacznie bardziej, niż ta Kirby'ego z początku lat 60-ych. W ogóle rozczarował mnie Kirby - to mój pierwszy kontakt z jego komiksami, naczytałem się jaki to z niego jest "King", przykładowe rysunki wyszperane w goglach robiły na mnie duże wrażenie, ale w komiksach z tego tomu już niekoniecznie. Spodziewałem się czegoś takiego:





Na tych planszach dużo się dzieje, w porównaniu z nimi, te "Początków Marvela" sprawiają wrażenie, jakby styl Kirby'ego dopiero się kształtował. Oczywiście czekam na kolejne komiksy Kirby'ego i kolejne starocie w WKKM, bo choć sporo w nich kiczu, to jeszcze więcej mają w sobie uroku.




Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 06, 2015, 05:37:08 pm »
Oczywiście czekam na kolejne komiksy Kirby'ego i kolejne starocie w WKKM


Trochę też się spóźniłeś*, fakt, nie było tego dużo, ale The King (bo jest królem) był chociażby w Essentialach, które raczyła wydać Mandragora (pająk, no chyba, że coś mi się myli i są różnice między zawartością oryginalnych i polskich).

*tego spóźniłeś nie należy odczytywać jako przytyk ani zbyt dosłownie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2015, 05:47:05 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 06, 2015, 06:01:36 pm »
Pierwszego Essential Spider-man z Mandragory czytałem, ale to też już 10 lat temu, nie pamiętam za wiele z niego, ale myślałem że cały był Ditko. Jeśli Kirby też tam był, to jednak miałem już z nim styczność.