Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 354865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1230 dnia: Styczeń 27, 2016, 08:47:57 am »
no właśnie o to mi chodzi jest droższy objętościowo podobnie jak z grubasami wkkm a okładka cienka
oho zaraz pewien osobnik podchwyci temat i znowu zacznie się marudzenie :/
Odnośnie ceny twardej okładki to patrząc na takiego Thorgala wychodzi jakieś 7zł różnicy pomiędzy miękką a twardą okładką.

Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1231 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:07:17 am »
A WKKM wcale nie ma tak dużo grubasów - powyżej 230 stron. Więc cena za stronę..   :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1232 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:27:07 am »
Ale większość tomów WKKM ma minimum 150 stron. Są oczywiście 5 zeszytowe cieniasy (a nawet 3 niechlubne wyjątki 4 zeszytowych), ale poza tym Hachette trzyma normę i więcej - bo jest sporo tomów 7-8 zeszytowych za które nie trzeba było dopłacać  - Old Man Logan, Secret Invasion, Schizm itp. W tym miesiącu Egmont oczywiście dał bardzo imponującego Ultrona z 270 stronami za jedyne ~46 zł. I bardzo dobrze - już go zamówiłem. Ale jednocześnie wyszła cieniutka Angela a SG t.3 będzie jeszcze cieńszy - i to bez obniżenia ceny. Więc Egmont tak samo jak Haszet - tu doda, tam przytnie. Ale i tak zaimponowali mi, że nie pocięli Ery na dwa 5 zeszytowe albumiki.

Mój kiosk na najbliższej ulicy jak zwykle nie zawiódł i rano odebrałem Tales of Asgard. Uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku. :smile: Ależ to grubas. Tylko uważajcie - szycie tylu stron jest mniej trwałe. U mnie początkowe kartki nieco luźne są. Trzeba uważać by nie wypadły.

Opowieści z Asgardu uznane zostały za jedną z najpopularniejszych serii w świecie komiksu i zyskały sobie stałe miejsce wśród bajecznych historii Wydawnictwa Marvell. :)

Siły Zła - Wszystkie złowieszcze i potężne siły próbujące zniszczyć szlachetny Egmo.. Asgard. :)

I już wiem, że Stan Lee zainspirował twórców gry Heroes of M&M do koncepcji, ze Deszcz Meteorytów jest dobry na wszystko. Nawet na Surtura. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 10:26:47 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1233 dnia: Styczeń 27, 2016, 12:58:35 pm »
Uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku. :smile:

 :lol: No to Ci się udało. Dobre.  :badgrin:

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1234 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:05:51 pm »
W tym miesiącu Egmont oczywiście dał bardzo imponującego Ultrona z 270 stronami za jedyne ~46 zł. I bardzo dobrze - już go zamówiłem. Ale jednocześnie wyszła cieniutka Angela a SG t.3 będzie jeszcze cieńszy - i to bez obniżenia ceny.
Tak to napisałeś gdyby Angela kosztowała 46 złotych.
Nie, Angela z rabatami kosztuje 25-27 złotych, co nadal jest dobrą ceną za 4 zeszyty. Przecież twoje Hachette, jak sam przyznałeś, wydało 3 podobne tomy za 40 złotych. Różnica to tylko oprawa.
Mam też nadzieję, że Egmont coś wykombinuje i nie da do następnego tomu 3 zeszytów, albo da 3 i obniży cenę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1235 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:13:19 pm »
:lol: No to Ci się udało. Dobre.  :badgrin:

No bo uwielbiam. :smile: Pachną jak najtańsza farba drukarska jaka była na stanie. :smile: I ten zapach się utrzymuje w nieskończoność. Gifted do dziś mi jadą. :smile:

@radef
A to sorry za złe sformułowanie. Oczywiście Angela kosztuje 25 zł. Ale akurat w przypadku Marvel Now nie będę się wykosztowywał na cieniasy i w tym miesiącu zastąpiłem Strażników Wrogami Publicznymi, którzy za tą samą cenę mają 50 stron więcej. Kupiłem 2 cienkie Marvel Knightsy ale to był pierwszy i ostatni raz - wyjątek potwierdzający regułę. Z jak Zagłada oczywiście ominąłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 01:16:53 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1236 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:20:38 pm »
ostatnio mialem dosc ciekawa akcje w empiku, wzialem wkkm i zapomnialem zaplacic, wyszedlem przez bramke nic nie zapiszczalo. Kolekcja jak widac nie jest zabezpieczona przed kradzieza. W samochodzie zorientowalem sie, ze nie zaplacilem za towar, wrocilem i wyjasnilem zajscie przy kasie. To nie koniec historii, nastepnego dnia ide do empiku i co widze, ochroniarza ktory sprawdza kazda bramke, a w lapce gosc trzyma najnowszy numer wkkm :razz: :lol:
 pzdr
BTW mina kasjerki bezcenna  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 01:35:08 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1237 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:23:14 pm »
(a nawet 3 niechlubne wyjątki 4 zeszytowych)
4 wyjątki. Zapomniałeś o Wolverine t. 4. Tam również były tylko 4 zeszyty.

P.S. Sporo tych 4.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1238 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:26:56 pm »
Z jak Zagłada oczywiście ominąłem.
A ja "Z jak Zagłada" kupiłem. Akurat dlaczego ten tom był taki krótki to miało logiczne uzasadnienie, ponieważ jego kontynuacja była jednym z najgrubszych tomów. Średnio wyszło po 160 stron na tom, więc fajnie.
8azyliszek, zrozum, że Hachette może utrzymać cenę 250-stronicowych tomów na takim samym poziomie, dlatego, że wydają też takie krótkie. Oczywiście ja zwykle zapytasz, a dlaczego Egmont tak nie robi? Ponieważ Egmont nie ma zapewnienia, że X prenumeratorów zapłaci za każdy tom.
No i jeszcze "Marvels" (mój ulubiony tom, tak w nawiasie) było złożone tylko z 4 zeszytów. Jak tak śmią. Do tematu zeszyty/tom powrócimy przy "Silver Surferze", który ma tak "mało" zeszytów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1239 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:34:09 pm »
Kupiłem 2 cienkie Marvel Knightsy ale to był pierwszy i ostatni raz - wyjątek potwierdzający regułę. Z jak Zagłada oczywiście ominąłem.
Dopiero co twierdziłeś że na kolekcję nie narzekasz nie licząc błędów w panoramie. A tu proszę, jednak jest inaczej.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1240 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:48:44 pm »
wzialem wkkm i zapomnialem zaplacic, wyszedlem przez bramke nic nie zapiszczalo. Kolekcja jak widac nie jest zabezpieczona przed kradzieza.
Chyba żadne czasopismo nie jest zabezpieczane przed kradzieżą. A WKKM technicznie znajduje się w dziale z prasą i prasowymi kolekcjami.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1241 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:50:25 pm »
Chyba żadne czasopismo nie jest zabezpieczane przed kradzieżą.
Zależy od Empika. W pewnym momencie u mnie w jednym Empiku mieli manię, że zabezpieczali dosłownie wszystko. I kilka razy musiałem wracać do kasy by "odbezpieczyli", ponieważ panie z kasy nie przypuszczały, że takie "Nowiny" kosztujące 2,70 zł mogą mieć naklejkę zabezpieczającą.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1242 dnia: Styczeń 27, 2016, 03:13:36 pm »
A tak - tomu 4 z Wolverine też nie mam i zapomniałem o nim. O tym, że rozumiem, że czasem musi być cieńszy tom, skoro są też grube pisałem wcześniej w tym temacie i na fanpegeu WKKM. Rozumiem tą sytuację i specjalnie na to nie narzekam. :D

Z jak Zagłada ominąłem też z prostego powodu - miałem to w wydaniu DK. I bardzo się cieszyłem, że potem w Imperialnych WKKM dokończyła wreszcie historię urwaną przed laty. 4 czterozeszytowe cienkie historie, wobec pozostałych 83 numerów da się wytrzymać. No i np teraz zyskujemy dostając grubaski.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1243 dnia: Styczeń 27, 2016, 06:26:11 pm »
Niesamowite są te dywagacje na temat stosunku objętości do ceny. Z każdym dniem coraz bardziej zaskakujące wnioski się tu wysnuwa. Niektórzy tutaj nie kupią komiksu, który ich interesuje bo kosztuje 45 zł a nie 40 zł. To chyba jakiś nowy rodzaj rodzimego kolekcjonera, który dobór tytułów na półce uzależnia od ceny i osiąga większą satysfakcję z taniego zakupu niż samej lektury. Nie ważne czy tytuł jest gniotem czy nie - ważne, że jest tani, więc jak tu nie kupić. A później okazuje się, że małe, tanie zakupy robią duże kwoty, które można by przeznaczyć na coś lepszego, choć z pozoru droższego.

Ja byłbym w stanie kupić nawet 2-stronicowy komiks za 100 zł jeżeli posiadałby dla mnie wartościową, satysfakcjonującą zawartość. Cena nie gra roli - jeżeli mnie nie stać to będę oszczędzał/zarobię tak długo aż mnie będzie stać. Z kolei nie grzeje mnie zupełnie zakup 10 gniotów po 10 zł. Nawet jakby rozdawali za darmo to bym nie brał, bo po co mi śmieci w domu?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1244 dnia: Styczeń 27, 2016, 06:32:40 pm »
Na serdak Odyna! Ależ spierniczono kolory w "Opowieściach z Asgardu"! Szkoda, że nie zdecydowano się na użycie barw zbliżonych do oryginału.