trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 354839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Annihilus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1455 dnia: Luty 25, 2016, 02:50:27 pm »

Bierzesz Korvac Sagę a nie weźmiesz Kree/Skrul War? Staaary - błąd. To epicka i niezwykle ważna opowieść. W Erze Ultrona też do niej wracali.

To wy generalnie cenicie sobie te filmy ?

Co do dalszych tytułów to czytałem tylko death of the stacys i mogę śmiało polecić. To jest świetny komiks po prostu.
Ze swojej strony mocno obawiam się tytułów z lat 60tych i wydanych po 2000 roku. Jakoś w WKKM najnowsze i najstarsze chronologicznie tytuły to 3x większe ryzyko niż w wypadku innych roczników, że to crap.

Daredevila No 85 polecam każdemu kto pamięta TM-semic z 1990 roku. Ten sam klimat :biggrin:


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1456 dnia: Luty 25, 2016, 03:08:22 pm »
To wy generalnie cenicie sobie te filmy ?


Annihilus wracaj do negative zone




Nie zgadzam się też z tym stwierdzeniem, o komiksach z lat 60 i 2000+  W 60s 90% komiksów była robionych w stylu Lee, Kirby więc jak można mówić, że co 3 nie trafia w gusta. Przecież w tym okresie komiksy się najmniej od siebie różniły niż w jakiejkolwiek innej erze, albo się je lubi albo nie, jak można nie mieć nadal wyrobionego gustu na ten typ rysunków i storytellingu to nie wiem.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1457 dnia: Luty 25, 2016, 03:34:25 pm »

Nie zgadzam się też z tym stwierdzeniem, o komiksach z lat 60 i 2000+  W 60s 90% komiksów była robionych w stylu Lee, Kirby więc jak można mówić, że co 3 nie trafia w gusta. Przecież w tym okresie komiksy się najmniej od siebie różniły niż w jakiejkolwiek innej erze, albo się je lubi albo nie, jak można nie mieć nadal wyrobionego gustu na ten typ rysunków i storytellingu to nie wiem.

Mylisz się!!!!

I mówię to nie jako coś co mi się wydaje. Ja to WSZYSTKO (!!!) z Marvel 60's czytałem, to wiem jak bardzo to się różni...

FF, Avengers, ASM czyta się gładko, gdy w tym samym czasie DD jest totalnie miejscami pozbawiony sensu, X-Men po jakoś tak 20 numerach na kolejne 20 po prostu dno totalne, Ant Man nudzi a solo historie Human Torcha z trange Tales są po prostu nei do przebrnięcia...


Po porstu w niektóych tytułach ten sam twórca sie czuje dobrze i ma wsparcie współautora, a w innych nawet tej samej osobie czy duetowi wychodzą spod ręki same gnioty...

A potem przychodzą nowi twórcy i niektózy z nich dają poczucie rozwoju i nadziei, że bedzie lepeij, a inni tkwią w tym samym bagnie miernoty nawet do lat 80-tych albo i później...

serio, post który teraz komentuję wygrywa mój osobisty ranking najbardziej nieadekwatnych opinii nie popartych doświadczalnie pierwszego kwartału 2016...



Wypowiedź nie na temat. Nie przeczytałem całej dyskusji. Przepraszam. Wstyd Mi za siebie.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 03:55:45 pm wysłana przez fragsel »

Offline Annihilus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1458 dnia: Luty 25, 2016, 03:41:01 pm »

Bo np. FF z Galactusem czytało się fajnie. Czytałem też troche spiderów z lat 60tych i były ok. Więc ten z 23 marca też powinien być dobry.

Ja nie rozumiem Twojej stopki o krytyce empika umożliwiającego darmowe przeglądanie. Podałeś tą wypowiedź  jako coś debilnego czy dlatego, że uważasz, że coś w tym jest wartego przekazania ?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1459 dnia: Luty 25, 2016, 03:42:14 pm »
Mylisz się!!!!

I mówię to nie jako coś co mi się wydaje. Ja to WSZYSTKO (!!!) z Marvel 60's czytałem, to wiem jak bardzo to się różni...

FF, Avengers, ASM czyta się gładko, gdy w tym samym czasie DD jest totalnie miejscami pozbawiony sensu, X-Men po jakoś tak 20 numerach na kolejne 20 po prostu dno totalne, Ant Man nudzi a solo historie Human Torcha z trange Tales są po prostu nei do przebrnięcia...


Po porstu w niektóych tytułach ten sam twórca sie czuje dobrze i ma wsparcie współautora, a w innych nawet tej samej osobie czy duetowi wychodzą spod ręki same gnioty...

A potem przychodzą nowi twórcy i niektózy z nich dają poczucie rozwoju i nadziei, że bedzie lepeij, a inni tkwią w tym samym bagnie miernoty nawet do lat 80-tych albo i później...

serio, post który teraz komentuję wygrywa mój osobisty ranking najbardziej nieadekwatnych opinii nie popartych doświadczalnie pierwszego kwartału 2016...


Czy ja mówię o Human Torchu ( czemu za przykład dajesz Golden Age for fuk sake ? ) i Ant-Manie ( którego mi się zawsze bardzo dobrze czytało ) czy o komiksach z tematu WKKM ?


Mówisz o DD Colana który w wielu rankingach czy prywatnych zestawieniach jest umieszczany na równi jak nie wyżej od tego Millera.

To, że prowadzisz osobistą krucjatę na lata 60-te już dawno wiedziałem ale nie musisz tak mocno tego podkreślać panie doświadczony.




Bez sensu jest pisanie o pobocznych seriach bo te często są swego rodzaju eksperymentalne ( autorzy na większą swobodę mogą sobie pozwolić w tych tytułach ) ale odpowiedz mi czy w Thor, FF, ASM, Hulku, Cap A, Doc Strange ! nie utrzymywano stale wysokiego poziomu ?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 03:59:20 pm wysłana przez Gr8responsibility »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1460 dnia: Luty 25, 2016, 03:53:53 pm »

Czy ja mówię o Human Torchu ( czemu za przykład dajesz Golden Age for fuk sake ? )




 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


You made my day....


Ale tak na serio to rzeczywiście, zrozumiałem Cię globalnie, a nie lokalnie...


Jak bym wiedział, że mówisz tylko o albumach z WKKM to bym sie nie odzywal. Przepraszam. wtrąciłęm się nie czytająć całej rozmowy. To nie powinno mieć miejsca...


aha, jeszcze jedno:



Mówisz o DD Colana który w wielu rankingach czy prywatnych zestawieniach jest umieszczany na równi jak nie wyżej od tego Millera.


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


no to już drugi raz ci się to samo udało jednym postem...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1461 dnia: Luty 25, 2016, 04:04:16 pm »



 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


You made my day....



No to pisz Johnny Storm a nie bawisz się w trolla i sam wpuszczasz ludzi na minę.






btw taka osobista uwaga - nie wystarczy przeczytać - trzeba umieć dostrzec zasługę i kunszt tam gdzie jest on widoczny
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 04:07:20 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1462 dnia: Luty 25, 2016, 06:00:43 pm »
Napisał jak wół solowe przygody Human Torcha w Strange Tales, Jak wywnioskowałeś z tego golden age, to przekracza ludzkie pojęcie.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1463 dnia: Luty 25, 2016, 06:15:46 pm »
To tak jakby napisał Amazing Adult Fantasy nie różniło się w latach 60-tych od przygód Spider-Mana.


Ale wam to wszystko trzeba narysować najlepiej. Bo wczesne lata 60 niewiele różnią się od 50.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1464 dnia: Luty 25, 2016, 07:05:26 pm »
Może jakbym czytał to jako lekturę obowiązkowa lub jako element pracy naukowej to bym musiał jakiś kunszt obiektywnie przez różne gremia stwierdzonych dostrzegać.
A tak jak ja czytam to mam dość kompetencji  by stwierdzić że na kolejnego Spidermana czy Thora czekałem jak na gwiazdkę ale kolejny Ant Man sprawiał ze miałem ochotę wydłubac sobie oczy i zjeść je popijając domestosem. Szczególnie jak wypadały dwa odcinki pod rząd...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1465 dnia: Luty 25, 2016, 07:16:11 pm »
Może jakbym czytał to jako lekturę obowiązkowa lub jako element pracy naukowej to bym musiał jakiś kunszt obiektywnie przez różne gremia stwierdzonych dostrzegać.
A tak jak ja czytam to mam dość kompetencji  by stwierdzić że na kolejnego Spidermana czy Thora czekałem jak na gwiazdkę ale kolejny Ant Man sprawiał ze miałem ochotę wydłubac sobie oczy i zjeść je popijając domestosem. Szczególnie jak wypadały dwa odcinki pod rząd...


Najbardziej mnie bawiło w tej serii to jaki trud musiał zadawać sobie artysta ukazując te proporcje w wielkości postaci, obiektów przedstawiając je pod odpowiednim kątem tak żeby wyglądały realistycznie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1466 dnia: Luty 25, 2016, 07:24:16 pm »
Jak to już było mówione - Pym wynalazł tylko te swoje cząsteczki a potem to już pasmo klęsk. :) Muszę zobaczyć w Kree/Skull War co takiego zrobił Giant Man, że bez niego Morgana La Fey przejęła Ziemię. I dlaczego w tej alternatywnej linii czasowej nie załatwił jej Excalibur (znaczy Kapitan Brytania i reszta)??

Podsumowując Ant Man Sucks. :)
Zaraz nowy Deadpool a potem czekam na Ragnarok i Korvac Sagę - uuuu to dopiero będą perełki w kolekcji.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1467 dnia: Luty 25, 2016, 07:24:33 pm »
I jak żadko mu się to udawało w scenach dynamicznych i w plenerach
...
Drażnić mnie też jak Hank traktuje Wasp jak debilke. No ale takie czasy...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1468 dnia: Luty 25, 2016, 07:35:42 pm »
I jak żadko mu się to udawało w scenach dynamicznych i w plenerach
...
Drażnić mnie też jak Hank traktuje Wasp jak debilke. No ale takie czasy...

żadkie udko. :)

Ja Ant Man - ty mnie nie drażnić Wasp! Do garów. :D

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1469 dnia: Luty 25, 2016, 07:43:14 pm »
To wina komurki ;)
Ja nie robię błendów