trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2015, 11:41:19 am »
moja osobista podpowiedź: jak ognia wystrzegaj się ostatniej piątki w tej ankiecie !!!!!!!
Dodam tylko, że te pozycje mają również swoich miłośników. Nie jest wcale z nimi tak źle jak to niektórzy próbują lansować - ot, są to pozycje inne, może odrobinę zbyt oderwane od głównego nurtu, ale za to oryginalne i ciekawe, a na pewno warte sprawdzenia - choć to tylko moje zdanie. Zdecydowanie nie skreślałbym ich i nie odradzał!

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:12:13 pm »
Dodam tylko, że te pozycje mają również swoich miłośników. Nie jest wcale z nimi tak źle jak to niektórzy próbują lansować - ot, są to pozycje inne, może odrobinę zbyt oderwane od głównego nurtu, ale za to oryginalne i ciekawe, a na pewno warte sprawdzenia - choć to tylko moje zdanie. Zdecydowanie nie skreślałbym ich i nie odradzał!
Na przykład dla mnie CA: Nowy porządek był całkiem znośny - głównie dzięki świetnej (żeby nie napisać genialnej) kresce Whedona, która fajnie urealniała komiks. Sama intryga też (mimo, iż na pewno nie jakaś genialna) to nie była taka zła. Patosu też jak na lekarstwo.
Dla mnie osobiście tom na pewno lepszy niż choćby Marvel Zombies

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:18:51 pm »
Dopiero zaczynam swoją przygodę z komiksami Marvela i mam pytanie, czy któryś z zapowiedzianych numerów WKKM jest godny kupna ? Spider-Man jadowity raczej nie bez posiadania poprzednich, ale co z tym lata 60 , Shadowlands czy narodziny Ultrona ?

Jeżeli dopiero zaczynasz i nie masz żadnych preferencji, a kieruje Tobą po prostu ciekawość i chęć poznania różnych bohaterów, to najlepiej zacząć od oddzielenia się od innych opinii i rad, a przede wszystkim zacząć samemu na własną rękę szukać - czasem zbłądzisz, czasem coś znajdziesz - na początku zawsze jest najciekawiej, zanim wyrobisz sobie gust. Ja uważam, że kierowanie się radami innych - o ile nie jesteś ograniczony funduszami - może powodować, że wiele stracisz. Wszystko zależy od tego, czy chcesz zacząć przygodę z Marvelem, czy wahasz się między jakimiś konkretnymi bohaterami. Każdy komiks ma coś do zaoferowania i nie ma pozycji, aż tak słabych jak, co niektórzy starają się sugerować. Może po prostu na nic się nie nastawiaj, a zacznij kupować i czytać... .

Długo by pisać, więc przytoczę historię, którą jak poszukasz znajdziesz w początkowych postach. Wielu narzekało, że pojawia się za dużo tytułów spod szyldu Capitan America - były argumenty, że to zbyt słabe, zbyt amerykańskie, zbyt dużo patosu, bohater harcyrzykowaty. Po wydaniu "Zimowego Żołnierza" głosy przycichły, a pojawił się zachwyt, niektórzy chyba zaczęli nawet kupować komiksy z CApem. Pozostałe tytuły w kolekcji z tym bohaterem chyba też dobrze zostały przyjęte.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:29:39 pm »
Mam teraz inne pytanie, jeśli rozumiem dzwoniąc do wydawnictwa można nabyć numery od 30. Które z tych byście polecili ? Na oku mam: Wojna Domowa, 1602, Ród M, Geneza Rosomaka, Broń X, Wielka Wojna Hulka,  SpiderMan Wyznania(ten bez jakichś poprzednich nie wiem czy warto). Co byście jeszcze doradzili bądź odradzili ?

Z powyższych odradzam Wielka Wojna Hulka. Ponadto polecam Spider-Man: Niebieski, She-Hulk, Ultimates (tylko nie wiem czy jest sens bez pierwszej części) i Thunderbolts.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:42:53 pm »
Na przykład dla mnie CA: Nowy porządek był całkiem znośny - głównie dzięki świetnej (żeby nie napisać genialnej) kresce Whedona, która fajnie urealniała komiks.
Cassady'ego

Zgadzam się Cassady to obok Fincha, Kuberta i McNivena mój ulubiony współczesny rysownik Marvela (jeszcze Capullo, ale to w DC). Natomiast co do samej historii to dla mnie był to straszny, patetyczny bełkot z nachalnym patriotyzmem. Ameryka stanie do walki i nie odpuści! Jakbym oglądał zajawki z propagandy wojennej.

Dla mnie osobiście tom na pewno lepszy niż choćby Marvel Zombies
Co do Marvel Zombies to po prostu świetnie bawiłem się przy tym komiksie (podobnie jak przy She-Hulk), a tego właśnie oczekuję od powieści graficznej. Nie chcę się wysilać na myślenie i nie szukam wzniosłych opowieści tylko intrygi, odrobiny wzruszenia i właśnie zabawy i śmiechu.

Nie próbuję Cię oczywiście przekonać do swoich racji, po prostu wyrażam swoje zdanie, szanując jednocześnie Twoje.

Widzisz MadMax ile ludzi tyle opinii. Powodzenia w wyborze komiksów.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:44:50 pm »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:48:20 pm »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 17, 2015, 03:52:42 pm »
Już cieńszych tomów w WKKM chyba nie będzie? To jest kpina, że 12 rozdziałów dzielą na trzy części, z czego ostatnich czterech rozdziałów już nie raczą wydać. Jeden plus widzę w tym, że w końcu nasycenie kolorów jest optymalne, nie ważne czy czerń czy inny odcień. Oby tak do końca!

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 18, 2015, 07:47:00 am »
W empiku, w którym się zaopatruję - wszystkie egzemplarze mają/miały przesunięty (tak na oko: 2 mm) grzbiet!
Wasze też mają taki feler? :(

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 18, 2015, 08:59:47 am »
A ja znowu nie trafiłem na najnowszy numer w dwóch empikach, do których po WKKM uderzam w pierwszej kolejności. Czy Hachette zmniejsza nakłady, czy raczej zwalać to na empik?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 18, 2015, 12:15:34 pm »
Dokładna zawartość tomów 98 i 99 w UK

98. The Amazing Spider-Man: Death of the Stacys (Amazing Spider-Man #88-92 & 121-122)

99. Daredevil: Sound and Fury (Daredevil (Vol. 4) #1-6)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 18, 2015, 12:50:38 pm »
W empiku, w którym się zaopatruję - wszystkie egzemplarze mają/miały przesunięty (tak na oko: 2 mm) grzbiet!
Wasze też mają taki feler? :sad:
U mnie chyba też jest przesunięcie - piszę 'chyba', bo przesunięcie jest tak minimalne w porównaniu z wcześniejszym, że gdyby nie Twój post, to pewnie nawet bym tego nie zauważył. 

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 18, 2015, 01:04:39 pm »
Ja już przestałem liczyć na jakikolwiek WKKM w moim Empiku (Bielsko-Biała, Sfera). Raz trafiłem na 1602 w paru egzemplarzach, a od tego czasu już nic nie znalazłem. Chyba po prostu się wycofali z dystrybucji WKKM w moim empiku. Nie wiem jak to możliwe, ale innego wytłumaczenia nie widzę. Pozostaje internet.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 18, 2015, 03:48:39 pm »
Mała uwaga do czytających "Jadowitego": w pewnym momencie Peter rozmawia z Mary Jane w kawiarni. Przyjrzyjcie się wtedy dokładniej gościom w tym lokalu i przechodniom na ulicy - mogą być znajomi :)

(Ukryty smaczek, o którym dowiedziałem się z rubryki "Comic Book Easter Eggs" na blogu "Comics Should Be Good!").
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 18, 2015, 05:18:27 pm »
99. Daredevil: Sound and Fury (Daredevil (Vol. 4) #1-6)
Kurde. Miałem nadzieję, że nie będą trzymać się zawartości oryginalnego trejda i dorzucą jeszcze #7, bo to była historyjka, którą w 2012 roku nagrodzono Eisnerem za "Najlepszy pojedynczy zeszyt lub one-shot". Ale i tak dobrze, że w ogóle DD Waida pojawi się w kolekcji, bo w końcu dostał jeszcze wtedy Eisnera dla najlepszego scenarzysty (m.in. za DD), a Daredevil v3 zdobył też statuetkę dla najlepszej serii ciągłej.  :smile: Szkoda, że spośród komiksowych nowości do drugiej serii WKKM nie trafiło więcej aż tak dobrze ocenianych historii.


 

anything