Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 354793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #855 dnia: Październik 20, 2015, 02:12:29 pm »
Ten "Rozłam" jutrzejszy warto brać, czy można sobie darować?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #856 dnia: Październik 20, 2015, 06:19:17 pm »
Dziś dostałem awizo oznaczone tak jak zazwyczaj paczki od Hachette. Także na 99% to 74 i 75 tom Kolekcji. Potwierdzę to niestety dopiero jutro, jak będę miał okazję zajrzeć na pocztę.

Ja oba tomy otrzymałem dzisiaj  8)
The darkness will swallow everything

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #857 dnia: Październik 21, 2015, 09:25:43 am »
Potwierdzam, przyszły paczuszki z Avengers: Prime i Iron Manem. Próbuję się przez niego przebić i póki co ciężko... :)

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #858 dnia: Październik 21, 2015, 11:40:17 am »
Również przed chwilą odebrałem paczkę. Tak się składa, że dzisiaj rano natrafiłem na ten tekst i już się zaczynam bać lektury :smile:




Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #859 dnia: Październik 21, 2015, 11:48:11 am »
Ten "Rozłam" jutrzejszy warto brać, czy można sobie darować?


Podobny historia to typowa nawalanka, ale rysunki są spoko
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Leyek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #860 dnia: Październik 21, 2015, 07:38:06 pm »
Z braku miejsca, zaczynam rozważać pozbycie się części tomów, które nie do końca mi podeszły. I tu pojawia się problem, bo choć nie mam całości to jednak posiadając większość tomów jeszcze jako tako to się na półce prezentuje (o ile można to powiedzieć o tej zbyt ciemnej i jak dla mnie lekko dziecinnej panoramie). Jednak kilkadziesiąt tomów z wyrwami już będzie średnio, zresztą i tak od dawna chciałem je sobie porozdzielać (bohaterami, seriami, chronologicznie) niż trzymać razem.


I stąd prośba o radę/podpowiedź w jaki sposób najlepiej przerobić grzbiety, żeby zakryć panoramę, a zawrzeć informacje nt. tytułu danego tomu + ew. autorów (góra - okienko z bohaterem i nr tomu mogą zostać)? Myślałem o nadruku na przylepnym papierze i to nakleić albo bezpośrednio na tom, albo może na folię ochronną (nigdy ich nie stosowałem, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to możliwe i jak będize się prezentować). Jakim programem (najlepiej freeware) coś takiego można by przygotować, żeby jakoś sensownie to wyglądało i nie zajęło masy czasu? Może ktoś już coś podobnego albo z WKKM albo czymś innym przerabiał i da jakieś przydatne rady. Z góry dzięki za pomoc.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #861 dnia: Październik 21, 2015, 08:05:27 pm »
Moim zdaniem, najszybciej i najsensowniej będzie jak to olejesz, sprzedasz tomy, które chcesz sprzedać, zostawisz które chcesz zostawić i niech to sobie stoi tak jak stoi. Ja tak zrobiłem i jest dobrze.

Offline rymski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #862 dnia: Październik 22, 2015, 07:27:53 am »
I stąd prośba o radę/podpowiedź w jaki sposób najlepiej przerobić grzbiety, żeby zakryć panoramę, a zawrzeć informacje nt. tytułu danego tomu + ew. autorów (góra - okienko z bohaterem i nr tomu mogą zostać)? Myślałem o nadruku na przylepnym papierze i to nakleić albo bezpośrednio na tom, albo może na folię ochronną (nigdy ich nie stosowałem, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to możliwe i jak będize się prezentować). Jakim programem (najlepiej freeware) coś takiego można by przygotować, żeby jakoś sensownie to wyglądało i nie zajęło masy czasu? Może ktoś już coś podobnego albo z WKKM albo czymś innym przerabiał i da jakieś przydatne rady. Z góry dzięki za pomoc.

Też planuję coś takiego, bo kupuję tylko wybrane numery i nie będę miał pełnej panoramy. Do tej pory miałem zbyt wielkiego lenia, żeby się tym zajać, ale wczoraj kumpel podsunął mi pomysł, żeby zrobić to... w excelu. Ustawić odpowiednią wysokość i szerokość danej komórki, zmienić jej kolor na czarny, wstawić tekst obrócony o 90 stopni i jakąś grafikę (grafika to tylko opcja, ale ja wymyśliłem sobie, że komiksy ze Spider-Manem będą miały logo pająka, z Punisherem czaszkę, itd.) Wydrukować to na papierze samoprzylepnym i gotowe. Kiedyś wrzucę zdjęcia jak w końcu się za to wezmę.

Offline perek82

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #863 dnia: Październik 22, 2015, 08:49:57 am »
ja chyba po 45 tomie zmęczyłem się tą kolekcją - zbyt wiele tomów mi zwyczajnie nie podchodziła i opchnąłem całość. Te kilka, które mi się spodobały dokupiłem w oryginale za cenę zbliżoną do WKKM. I "problem" grzbietów rozwiązał się sam. Od tamtej pory kupiłem jeszcze 2 tomy, które mnie zaciekawiły - staruszek Logan i Galactusa.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #864 dnia: Październik 23, 2015, 08:27:40 am »
Witam,
Zmusiłem się i przeczytałem Tajne Wojny Marvela, i o ile pierwszy tok był dla mnie ciężki to drugi od 7 zeszytu naprawdę mi się podobał  :cool: . Mimo że jest to komiks promujący zabawki i sam podchodziłem do niego jako infantylnego dzieła miło się zaskoczyłem. No i serio jest tam kilka fajnych smaczyków, jak to czemu Doom mówi swoje myśli na głos :biggrin: , kilka trupów. Fajne rysunki kosmicznych eksplozji, dylematy z każdą wybraną odpowiedzią jaką złą. Sporo bluzgów tych czasów (łajza itp.) pomysły wręcz abstrakcyjne jak ćwiartowanie ciała i robienie z nich soczewek, trochę wrzutek o rasizmie i szaleństwie i smutku, ale ogólnie jest to komiks o Doomie i to dobry komiks. Jego motywacje oraz inteligencja są ciekawie pokazane.
Podchodziłem do tego komiksu jak do ramotki a serio miałem sporo galaktycznej frajdy z czytania.

Dlatego też mam pytanie jakie ramotki po 60 numerze (zakończyłem na nim zbieranie WKKM) polecacie jeszcze? Demon w butelce mi nie podszedł, a run Daredevila Milera bardzo. Może komiksy z lat 80 mi bardziej pasują niż te z 70. Jest w WKKM coś co polecicie? :smile:

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #865 dnia: Październik 23, 2015, 10:27:54 am »
Zamawiałem dziś numery 61 i 66 (Avengers na zawsze) i pytałem o to które numery są niedostępne. A więc na dzień dzisiejszy nie można zamawiać:
1-30, 32, 33, 35, 39-42, 45, 46, 53 i oczywiście w każdej chwili mogą zniknąć kolejne numery.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #866 dnia: Październik 23, 2015, 12:10:20 pm »
Dlatego też mam pytanie jakie ramotki po 60 numerze (zakończyłem na nim zbieranie WKKM) polecacie jeszcze? Demon w butelce mi nie podszedł, a run Daredevila Milera bardzo. Może komiksy z lat 80 mi bardziej pasują niż te z 70. Jest w WKKM coś co polecicie? :smile:

Z "Tajnymi Wojnami" miałem podobnie. Pierwszy tom trochę męczący i skłaniałem się raczej ku grupie marudzącej, ale drugi (z nawiązaniami do "Czarnoksiężnika z Oz" oraz "Alicji w Krainie Czarów", a przede wszystkim z rewelacyjną postacią Klawa) był - jak dla mnie - świetny.

Z archiwaliów po 60 numerze osobiście jak na razie polecam przede wszystkim:
65. "X-men: Zmierzch mutantów" - początkowo bardzo "serowy", ale od momentu przejęcia rysunków przez Neila Adamsa jakość wystrzela w górę. I bardzo fajnie czyta się to przed zapoznaniem się z "All New X-men" Bendisa.
73. "FF: Nadejście Galactusa" - klasyk nad klasykami (debiuty kilku ikonicznych postaci), wspaniale rozrysowany, z autentycznie dobrym humorem (zwłaszcza galimatias na ślubie Sue i Reeda), niezwykłą dynamiką (i skalą) wydarzeń.

Oczywiście - to są lata 60. i dla wielu osób czytanie takiego komiksu może być szokiem. Niemniej ja z dotychczasowych klasyków jestem jak najbardziej zadowolony. A dwa powyższe - wydaje mi się - mogą spodobać się także wielu osobom mniej nakręconym na historię Marvela.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #867 dnia: Październik 23, 2015, 07:30:04 pm »
Rozłam to najlepszy tom z mutantami w WKKM. Na początku miałem spore obawy, w momencie kiedy przekartkowałem komiks i zobaczyłem różnice w warstwie graficznej, to prawie złapałem się za głowę. Na początku przyjazne oku rysunki, później trochę kreskówkowe, ale kiedy w danej historii swoje 5 minut mają młodzi X-Men i i młodzi przedstawiciele HC to wszystko układa się w spójną całość. Ukazanie relacji pomiędzy Wolverinem a Cyclopsem Aaron ukazał bardzo realistycznie, a sam scenariusz to ekstaza dla fana superhero.

Serio, jestem pod takim wrażeniem, że chyba zamówię dalsze przygody X-Men w originale.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #868 dnia: Październik 23, 2015, 09:34:51 pm »
Anion spodziewałem się takiej kontry, nawet nie wiesz jak. Ale spoko broń dalej swoich naj naj naj pozycji - Twoja wola.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #869 dnia: Październik 23, 2015, 09:38:00 pm »
Rozłam to najlepszy tom z mutantami w WKKM.

(tu był gif)

Uwielbiam Aarona, mam wszystkie jego autorskie rzecz rzeczy, sporo korpo prac, ale Schizm to był komiks, który ledwo skończyłem. Tak nieprzekonywującą historię tam wciśnięto, że stawiam ten komiks jako jeden z kilku przykładów dlaczego przestałem czytać nowe X-Men i nie mam zamiaru nigdy do nich wracać (choć to bardziej złożone zagadnienie).
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 09:41:27 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze