trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 352892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #930 dnia: Listopad 16, 2015, 03:18:46 pm »
Wiem, czytalem wlasnie ten tom WKKM, tylko blednie myslalem, ze Origins tez byl Lee i Kirby'ego...

Dzieki Anion, to troche Kirby'ego jeszcze bedzie. Oby jak najwiecej tego w wysokiej formie.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #931 dnia: Listopad 16, 2015, 05:23:40 pm »
Wciąż można dostać w pierwszym obiegu SPIDER-MAN BY MARK MILLAR: COMPLETE COLLECTION (Marvel Knights Spider-Man #1-12): http://multiversum.pl/p/1039/6585/spider-man-by-mark-millar-ultimate-collection-sc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html


Ewentualnie poluj na stare wydanie MARVEL KNIGHTS SPIDER-MAN: THE LAST STAND (Marvel Knights Spider-Man #9-12).

dziekuje.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #932 dnia: Listopad 19, 2015, 09:49:25 am »
Po lekturze "Ostatniego białego zdarzenia", chciałem zapytać, że "Secret Avengers: Misja na Marsa" ma coś wspólnego z umieszczeniem części akcji runu Hickmana w "Avengers" właśnie na Marsie?
Zdaję sobie sprawę, że komiksy te dzielą 4 lata...
Czy to jednak tylko całkowita zbieżność lokalizacji?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #933 dnia: Listopad 19, 2015, 10:09:38 pm »
Przeglądam sobie różne plansze z nadchodzącego tomu Nick Fury: Agent of SHIELD Jima Steranko i jestem w ciężkim szoku. Wiem, że już kiedyś ktoś tutaj kilka pokazywał, już wtedy zrobiły na mnie duże wrażenie. Widziałem też gdzieś grafiki Steranko w konwencji Noir - masakra!

Cały komiks tak się będzie prezentować?







Czy Nick Fury: Agent of SHIELD Steranko to taki bondowski akcyjniak?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #934 dnia: Listopad 20, 2015, 03:59:22 am »
Tak, to taki bondowski akcyjniak. Pomysł na serię powstał właśnie na fali oszałamiającej popularności Jamesa Bonda (Bond=Fury, Spectre=Hydra) i fenomenalnej oglądalności serialu "Man from U.N.C.L.E." (Man from U.N.C.L.E.=Agent of S.H.I.E.L.D.). Historie szpiegowskie były wtedy naprawdę na fali. :smile:

Z wyjątkiem trzeciej, wszystkie pokazane przez ciebie plansze dostaniemy dopiero w drugiej części "Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D.". Pierwsza część jest mniej eksperymentalna, bo styl Jim Steranko początkowo był kalką stylu Jacka Kirby'ego. Nic w tym dziwnego, skoro Jack robił mu wstępne layouty. Jednak z każdą kolejną historią Jim miał co raz więcej swobody. Stan Lee pozwolił mu nie tylko je rysować, ale także wymyślać i Steranko zaczął się błyskawicznie rozwijać.


Tutaj fajny filmik pokazujący piękne wydanie Artist's Edition pokrywające się materiałem z pierwszym tomem jaki dostaniemy:
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 05:24:55 am wysłana przez Anionorodnik »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #935 dnia: Listopad 20, 2015, 07:03:34 am »
Wielkie dzieki Anionorodnik! Szkoda, ze drugi tom dopiero w czerwcu...

Tutaj fajny filmik pokazujący piękne wydanie Artist's Edition pokrywające się materiałem z pierwszym tomem jaki dostaniemy:

Potężne tomiszcze! Ale grafika traci trochę uroku pozbawiona kolorów. No nic, trzeba przeczekać Misję na Mara i brać Fury'ego, a później Captaina Marvela - mocna końcówka roku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 07:52:55 am wysłana przez ramirez82 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #936 dnia: Listopad 24, 2015, 01:33:42 pm »
Pojawiła się dokładna zawartość tomów ''The Inhumans'' i ''Marvel Origins: The 70s''

109. The Inhumans [Thor #146-152 & Amazing Adventures #1-10]

110. Marvel Origins: The 70s [Hero for Hire #1, Marvel Premiere #1 & #15-16, Incredible Hulk #161, Captain Britain Weekly #1-2, Marvel Spotlight #5 & #32, Nova #1, and She-Hulk #1]

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #937 dnia: Listopad 24, 2015, 02:05:39 pm »
Bogi1: "Pojawiła się dokładna zawartość tomów ''The Inhumans'' i ''Marvel Origins: The 70s''
 
Dzięki, właśnie się zastanawiałem co się tam trafi. W sumie ok, chociaż liczyłem również na "Werewolf by Night" nr 32 z Moon Knightem. No trudno.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #938 dnia: Listopad 24, 2015, 02:29:33 pm »
"Incredible Hulk #161" - a co w tym zeszycie jest takiego specjalnego, że trafił do zbioru Origins? Może chodzi o #181 - wówczas byłby to debiut Wolverine'a, co byłoby bardziej na miejscu.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #939 dnia: Listopad 24, 2015, 02:32:16 pm »
"Incredible Hulk #161" - a co w tym zeszycie jest takiego specjalnego, że trafił do zbioru Origins? Może chodzi o #181 - wówczas byłby to debiut Wolverine'a, co byłoby bardziej na miejscu.

Pewnie kolejny błąd w zapowiedziach, które zostały wysłane do sklepów

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #940 dnia: Listopad 24, 2015, 03:29:30 pm »
She-Hulk to będzie dokładnie"The Savage She-Hulk 01" a z tym Hulkiem to też na pewno pomyłka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2015, 03:42:21 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #941 dnia: Listopad 24, 2015, 05:19:33 pm »
Marvel Premiere #1 - Warlock
Marvel Premiere #15-16 - Iron Fist
Hero for Hire #1 - Luke Cage
Incredible Hulk #181 - Wolverine (#161 to byłby gościnny występ Beasta i Mimica czyli na pewno pomyłka)
Cabtain Britain Weekly #1-2 - Captain Britain
Marvel Spotlight #5 - Ghost Rider (moim zdaniem bardziej pasowałby do tomu "Marvel Horror")
Marvel Spotlight #32 - Spider-Woman
Nova #1 - Nova
Savage She-Hulk #1 - She-Hulk

Brakuje mi w tym zestawie Punishera (Amazing Spider-Man #129), Ms. Marvel (Ms. Marvel #1) i Moon Knighta (Marvel Spotlight #28).  :sad:

U nas pewnie jak zwykle zeszyty z Warlockiem i Kapitanem Brytanią wyrzucą.  :wink:

Ciekawe co się trafi w dwóch pozostałych antologiach - "Marvel Horror" i "The Best of Marvel What If?!".



« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2015, 06:16:36 pm wysłana przez Anionorodnik »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #942 dnia: Listopad 24, 2015, 05:31:23 pm »
Brakuje mi w tym zestawie Punishera (Amazing Spider-Man #129)

Rzeczywiście. Spośród debiutów z lat 70-ych, Punisher wydawałby się pewniakiem...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #943 dnia: Listopad 24, 2015, 05:40:54 pm »
Cabtain Britain Weekly #1 - Captain Britain
#1 i #2

A ten Inhumans to będzie niezły grubas (229 stron bez dodatków)

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #944 dnia: Listopad 24, 2015, 05:47:21 pm »
Moon Knighta (Marvel Spotlight #28).  :sad:

chyba raczej Werewolf by NIght 32?

 

anything