trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 356352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 17, 2015, 02:40:58 pm »
Czasami też po prostu mój gust jest inny niż gust większości - np. "Staruszka Logana" nie mam w ogóle zamiaru kupować, bo nie lubię przerysowanej przemocy w komiksach.

No, finał "Staruszka Logana" niestety sprowadza się tylko do bezsensownej jatki.

Fajnie że masz najlepszą historię 1-60 - czyli New Avengers.

 :shock:  Grubo...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 17, 2015, 02:46:31 pm »
@UP
No Marvels na pewno nie jest. :) Dla mnie New Avengers vol.1 1-6 rządzą i basta. Głównie dzięki fantastycznemu rozpisaniu Spider-Mana. :)  I właśnie przez ten ranking WKKM, myślałem @Garf, że masz więcej tomów. Tajna Wojna też jest ok, ale rysunki Del Otto trochę mi tam nie pasowały.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 17, 2015, 02:53:02 pm »
@UP
No Marvels na pewno nie jest.


"Na pewno" to dość mocne wyrażenie :)

I właśnie przez ten ranking WKKM, myślałem @Garf, że masz więcej tomów.

Biorąc pod uwagę, że w drugim poście tego tematu oddałem głos na większość znanych mi numerów (potem dorzuciłem resztę)...

Zamierzam też w przyszłości kompletować "Kapitana Amerykę" Brubakera, "Spider-Mana" Millara i "Fantastyczną Czwórkę" Waida, ale już w oryginale, żeby całość runów mieć.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:00:24 pm »
Dla mnie pierwsze miejsce to Marvels
Ja akurat nie zdążyłem zagłosować, ale w pełni się z tobą zgadzam. Marvels to w pełni zasłużone pierwsze miejsce. A New Avengers - takie se, nie był to zły komiks, ale z komiksów z podobnego okresu (nie-eventów) już bardziej spodobali mi się Thunderbolts.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:14:07 pm »
Byłbym rad, gdyby grzbiety były po prostu czarne, tudzież białe, z tytułem konkretnego tomu i tą małą ikonką u góry.

Też wolałbym gdyby grzbiety były całe białe + tytuł. Przez ten obrazek muszę trzymać w kolekcji takie gnioty jak Planeta Hulka czy te wielkie eventy z Mścicielami, które w większości są zwykłymi nawalankami bez głębszej treści. Jak wyjdzie kolekcja DC to olewam grzbiety i kupuję wybiórczo (chociaż trochę szkoda będzie grafiki Rossa która IMO prezentuje się o niebo lepiej od rysunku Gabriela Del Oto).

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:21:51 pm »
Przez ten obrazek muszę trzymać w kolekcji takie gnioty jak Planeta Hulka czy te wielkie eventy z Mścicielami, które w większości są zwykłymi nawalankami bez głębszej treści.

I warto dla głupiego obrazka?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:41:07 pm »
Nie warto, ale już wytrzymałem tyle tomów to dotrwam do końca. Z drugiej strony dzięki temu, że biorę wszystko jak leci to było już kilka pozytywnych zaskoczeń (She-Hulk czy Marvel Zombies). Niestety negatywnych było więcej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:47:12 pm »


"Na pewno" to dość mocne wyrażenie :smile:

Biorąc pod uwagę, że w drugim poście tego tematu oddałem głos na większość znanych mi numerów (potem dorzuciłem resztę)...


Od momentu gdy w podobnym czasie trafiłem na jakieś krajowe negatywne recenzje takich komiksów jak Daredevil: Born Again (czy Lazarus wychodząc poza temat WKKM) naprawdę przestałem już w 100% zwracać poważnie uwagę na to co ktoś oprócz mnie myśli o komiksach, które uważam za dobre  :wink:  Negatywne recenzje Marvels w sumie wrzuciłbym do tego samego wora, heh.

Zwłaszcza, że czasem zarzuty na "nie" są dla mnie kapkę zbyt niedorzeczne.

Zamierzam też w przyszłości kompletować(...) "Fantastyczną Czwórkę" Waida, ale już w oryginale, żeby całość runów mieć.

Uwielbiam ten run i nigdy nie zrozumiem dlaczego u nas jest w sumie tak... letnio przyjęty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 03:51:43 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:53:46 pm »


 :cool: :cool: :cool:

Grzbiety nierówne jak cholera ale ja nie zbieram dla tego obrazka xD
 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:54:29 pm »
@UP
Ooooo - ktoś tu ma za krótką półkę. :smile: Ale @bogi1 - weź wyrównaj tego Silver Surfera, bo chciałbym zobaczyć, czy też masz szczerbę.

Oczywiście każdy ma swój numer jeden, bo rożne są gusta. Nie będę się o to wykłócał, bo to nie ma sensu. Ale właśnie przeczytałem jeszcze raz New Avengers i jako miłośnik Spider-Mana, dla mnie jest to numer 1. Gifted czy Thunderbolts (za Normana) również są w moim TOP 10.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 03:58:55 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 17, 2015, 03:56:41 pm »
Cytuj
@UP
Ooooo - ktoś tu ma za krótką półkę. :)

Tja już o tym pisałem ;( Najgorsze jest to, że druga też nie starczy na wszystkie tomy

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 17, 2015, 04:02:01 pm »
@UP
Już o tym pisałem kiedyś na swoim blogu... W każdym razie - w Castoramie są sosnowe deski po 16 zł i podpórki pod półki. Kup dwie i wystarczy, że masz kawałek ściany, a będziesz miał miejsce na 120 numerów w jednym rzędzie.

Weź zrób jeszcze jedno zdjęcie z całym Silver Surferem plis.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 17, 2015, 04:03:41 pm »
Nie warto, ale już wytrzymałem tyle tomów to dotrwam do końca. Z drugiej strony dzięki temu, że biorę wszystko jak leci to było już kilka pozytywnych zaskoczeń (She-Hulk czy Marvel Zombies). Niestety negatywnych było więcej.


U mnie też jest to kwestia pewnej przygody - dość kosztownej, jeśli wziąć pod uwagę całość. Przez długi czas byłem poza komiksowym światem i teraz, od stosunkowo niedługiego czasu, odkrywam go na nowo i WKKM jest tutaj takim moim Disneylandem. Nie wszystkie atrakcje są na równym poziomie, czasem aż zgrzytam zębami ("Avengers: Impas"), ale często cieszę się jak dziecko. Kolekcje zamierzam dociągnąć do końca, bo wbrew wszystkim jej minusom, jest dla mnie tego warta.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 17, 2015, 04:06:19 pm »
Cytuj
Weź zrób jeszcze jedno zdjęcie z całym Silver Surferem plis.

Proszę

Teraz lepiej nie ścisnę. Jak prosto stoi to się przewala



Cytuj
Już o tym pisałem kiedyś na swoim blogu... W każdym razie - w Castoramie są sosnowe deski po 16 zł i podpórki pod półki. Kup dwie i wystarczy, że masz kawałek ściany, a będziesz miał miejsce na 120 numerów w jednym rzędzie.

Nie mam już miejsca na kolejne półki. Kolekcjonuje jeszcze modele, pudełka z grami i gazety

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 17, 2015, 04:25:50 pm »
Ale właśnie przeczytałem jeszcze raz New Avengers i jako miłośnik Spider-Mana, dla mnie jest to numer 1.

To nie Ostatnie łowy Kravena, czy Niebieski, tylko New Avengers? Mi też bardzo dobrze czytało się pierwszy tom New Avengers, i występ pajączka też dobrze wspominam, ale zaskakujące jest dla mnie aż takie wyróżnianie tego komiksu, zwłaszcza na tle Daredevila: Odrodzonego, Ostatnich łowów, Marvels, Weapon-X, Mrocznej Phoenix, Niebieskiego, czy Zimowego żołnierza.

Oczywiście każdy ma swój numer jeden, bo rożne są gusta.

Racja.

 

anything