Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 356370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1170 dnia: Styczeń 14, 2016, 10:08:21 pm »
Dzięki @fragsel za normalne podejście do dyskusji.


O tych zwrotach na prenumeratę to nie pisałem całkiem poważnie. Ale faktem jest, że trzeba czekać. W najlepszym wypadku do premiery drugiego tomu z paczki. W najgorszym jeszcze dłużej (o czym ciągle piszą ludzie na fanpage'u), a tego nie lubię. No i była ta sprawa że wszystkie Zmierzchy Mutantów w kiosku miały zły grzbiet, a prenumeratorzy dostali dobry - czyli jakieś dodruki były. A to pochłania jeszcze więcej czasu. Poza tym w innych wydawnictwach egzemplarze w prenumeracie są tańsze. A jeśli w Hachette jest ta sama, to ja jestem staroświecki i kupuję w Ruchach i innych salonach prasowych.


I nie jest tak jak pisze @radef - teraz ja kupuję każdy numer, by zobaczyć Visiona i Thinga. :) I Hachette ma moje 40 zł co dwa tygodnie. Nawet tych cienkich Marsjan kupiłem.


Kiedyś nawet chciałem wymienić Imperialnych z tymi przemieszanymi stronami. Ale jak zadzwoniłem do BOKu to akurat mi pani powiedziała, że mam im egzemplarz odesłać. To mi się odechciało.




Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1171 dnia: Styczeń 15, 2016, 07:34:28 am »

I nie jest tak jak pisze @radef - teraz ja kupuję każdy numer, by zobaczyć Visiona i Thinga. :) I Hachette ma moje 40 zł co dwa tygodnie. Nawet tych cienkich Marsjan kupiłem.


Sęk w tym, że nie ma. Miałoby, gdybyś kupował przez prenumeratę. A tak to ma co najwyżej 20-25 zł, a pewnie jeszcze mniej, jeżeli ktoś kupuje przez Empik. 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1172 dnia: Styczeń 15, 2016, 02:12:18 pm »
To ja już mam przed oczami teorię spiskową, że tomy w Empikach są CELOWO NISZCZONE. Przez ludzi Hachette? Przekupionego kolportera? Ludzi pakujących w drukarni? Wynajętych niszczycieli ze scyzorykiem, jak było mówione w którymś z postów powyżej.

Dzięki temu ludzie nie kupią w Empikach, chroniąc Hachette przed utratą marży. Jestem geniuszem na tropie!  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 18, 2016, 09:41:21 am »
Ale widzisz, to nie efekt konkurencji. To raczej efekt przetarcia szlaku, otwarcia oczu, że ludzie chcą kupować superhero z Marvela. MarvelNOW jest zupełnie innym wydaniem, niż WKKM, zarówno w szacie graficznej, jak i w cyklu wydawniczym. Egmont wypuścił się na ten teren, bo po WKKM i sukcesie filmów pojawiło się dużo więcej osób chętnych kupować Marvela niż wcześniej. Taka sama cena jak WKKM jest moim zdaniem przypadkowa i jakoś nie widzę tutaj konkurencyjnej postawy Egmontu. Przecież nikt z nich w pewnym momencie nie stwierdził "Zróbmy cieńsze wydania miękkookładkowe, żeby ludzie kupowali nas a nie WKKM". Raczej - "patrzcie, otworzył się rynek zbytu na Marvel; co możemy wydać, aby się załapać".

A ja bym to raczej połączył. Egmont zauważył "O Hachette sprzedaje i zarabia na komiksach Marvela, mimo że chcą tylko 40 zł, a nasze albumy DC po 100 zł sprzedają się gorzej. Zróbmy więc obniżkę cen na nasze komiksy a w Marvelu dajmy własną serię, to też zagarniemy dla siebie kawałek tortu rynkowego."

Bo tak jak to napisał @kuba g - u nas nie ma aż takich animozji między Marvelem a DC. Wiele osób kupuje w równych częściach oba universa (np ja :) ), bo lubi superhero. I ja jednak się będę upierał, że przyczyną zmiany polityki Egmontu na bardziej "User friendly" jest istnienie WKKM. Na bazie samych filmów Marvela, obecnych od 2008 nic by nie powstało. Nawet po sukcesie 1 części Avengers Egmont nic fajnego nie wydał. Musiało w wakacje 2012 ruszyć Hachette, a potem Kolekcja się ukazywała i sprzedawała przez kolejne 2.5 roku. I dopiero po pokazaniu palcem jak to trzeba robić i że się opłaca Egmont się ruszył. Zaraz po premierze Avengers 2 wydał "Świat bez Końca" a potem ruszył z własną kolekcją - 2 tomy co miesiąc, w Empikach w podobnej cenie co WKKM. A teraz mamy premierę Deadpoola i wychodzi komiks z jego samodzielnym udziałem - pierwszy taki album po polsku. Takie ruchy należy chwalić i tylko szkoda, że tak późno. Szkoda, że poziom cen DC jeszcze nie osiągnął marvelowskich.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 18, 2016, 11:57:56 am »
Nawet po sukcesie 1 części Avengers Egmont nic fajnego nie wydał. Musiało w wakacje 2012 ruszyć Hachette, a potem Kolekcja się ukazywała i sprzedawała przez kolejne 2.5 roku.
Powiem tak. Jesteś prezesem dużej firmy komiksowej, która cały czas wydaje komiksy z DC, a z Marvelem rozstała się kilka lat temu. W 2012 roku większym sukcesem w Polsce okazał się Batman niż Avengers. Co robisz? Wydajesz Batmana czy komiksy Marvela? Na dodatek wiesz, że powstaje kolekcja z komiksami Marvela.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 18, 2016, 12:27:43 pm »
Taaa - i to duże komiksowe wydawnictwo, mając na względzie popularność i sprzedawalność Batmana wydało tak:
2008 - 1 album Batman i Syn (104 s) za 39 zł.
2009 - 1 album Batman i Robin Cudowny Chłopiec (240 s) za 89 zł
2010 - 1 album Batman: Co się stało z zamaskowanym Krzyżowcem? (128 s) za 49,99 zł.
2011 - 1 album Joker (128 s) za 69,99 zł
2012 - 4 albumy: Zabójczy Żart (64 s) 45 zł, Powrót Mrocznego Rycerza (200 s) za 89,99 zł, Najlepsze opowieści (192 s) 89,99 zł, Nawiedzony Rycerz (172 s) za 89,99 zł
2013 - 6 albumów (w tym jedna LS)
2014 - 8 albumów w tym 1 LS, 1 Szpon
2015 -  już kilkanaście.

I dla mnie wyraźnie widać, że Egmont ruszył się dopiero jak Hachette zaczęło mu na rynek wchodzić. Dopiero wtedy zwiększył liczbę albumów i obniżył ceny w obu universach. Bez tego, do dziś Polacy dostawali by po jednym albumie rocznie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:15:56 pm »
Taaa - i to duże komiksowe wydawnictwo, mając na względzie popularność i sprzedawalność Batmana wydało tak:
2008 - 1 album Batman i Syn (104 s) za 39 zł.
2009 - 1 album Batman i Robin Cudowny Chłopiec (240 s) za 89 zł
2010 - 1 album Batman: Co się stało z zamaskowanym Krzyżowcem? (128 s) za 49,99 zł.
2011 - 1 album Joker (128 s) za 69,99 zł
2012 - 4 albumy: Zabójczy Żart (64 s) 45 zł, Powrót Mrocznego Rycerza (200 s) za 89,99 zł, Najlepsze opowieści (192 s) 89,99 zł, Nawiedzony Rycerz (172 s) za 89,99 zł
2013 - 6 albumów (w tym jedna LS)
2014 - 8 albumów w tym 1 LS, 1 Szpon
2015 -  już kilkanaście.

przestaniesz w końcu podawać ceny okładkowe jako punkt odniesienia?
dla lat 2008-2009 ma to jeszcze jakieś usprawiedliwienie, ale w 2010 na pewno działały już księgarnie internetowe oferujące rabaty 25-35% liczone względem kwot sugerowanych przez wydanictwa (nie mówiąc o tym że wspomniane batmany wydane w 2009 i 2010 spokojnie można było dostać w latach odpowiednio 2012 i 2011).

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:34:53 pm »
przestaniesz w końcu podawać ceny okładkowe jako punkt odniesienia?
dla lat 2008-2009 ma to jeszcze jakieś usprawiedliwienie, ale w 2010 na pewno działały już księgarnie internetowe oferujące rabaty 25-35% liczone względem kwot sugerowanych przez wydanictwa (nie mówiąc o tym że wspomniane batmany wydane w 2009 i 2010 spokojnie można było dostać w latach odpowiednio 2012 i 2011).


Taka gadka nie ma sensu bo równie dobrze można powiedzieć, że WKKMy są na Olimpii po 10 zł.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:35:15 pm »
Sorry - do 2012 roku nie wiedziałem, że te komiksy w ogóle wyszły (bo nie szukałem wtedy komiksów przez net), a dopiero od 2015 roku wiem, że są fajne księgarnie internetowe z dobrymi rabatami. Nie wiem ile wtedy kosztowały te komiksy realnie. I mi tutaj bardziej chodzi o ilość wydawanych pozycji. Hachette od razu zaczęło od 26 tytułów rocznie, a największemu, polskiemu, komiksowemu wydawcy dochodzenie do tej liczby zajęło 3 lata. A i tak dzisiaj ma wyższe ceny na DC. Choć nie powiem - jak promocje w 2016 roku tak dalej będą postępować, to może sytuacja się zmieni na korzyść czytelników. Na dzisiaj - brawo Empik.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:36:51 pm »
2012 -  Najlepsze opowieści (192 s) 89,99 zł, Nawiedzony Rycerz (172 s) za 89,99 zł


Dwa najbardziej przecenione komiksy ever ?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1180 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:46:23 pm »

Taka gadka nie ma sensu bo równie dobrze można powiedzieć, że WKKMy są na Olimpii po 10 zł.

nie wiedziałem że na olimpii działają odprowadzający podatki zarejestrowani przedsiębiorcy, których sieć dystrybucji i możliwości w zakresie dostarczenia towaru obejmują całą polskę.

bez jaj, jak można porównywać lokalny bazar ze sklepem gildii czy literacką?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1181 dnia: Styczeń 18, 2016, 04:09:35 pm »
A Niemcy {mod edit} będą mieli Warlocka

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 06:31:53 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1182 dnia: Styczeń 18, 2016, 04:43:58 pm »
@UP
Po Kapitanie Marvelu powiem tylko jedno - jak mnie ci Niemcy wkurzają, że mają takie fajne tomy, których my nie mamy. Ca ła nadzieja w tym, że jak Thorgal polska edycja zostanie wydłużona poza 120 numer.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 18, 2016, 11:26:14 pm »
Nawet jeśli, to raczej nie ma co liczyć na tytuły pokroju Captain Britain, Deadpoole, Uncanny X-Men: Days of the Future Past, Doctor Strange: A Separate Reality, Infinity Gauntlet czy Warlock. Z jakiegoś powodu nie załapały się do kolekcji u nas, więc raczej niewiele się zmieni po magicznym numerku 120.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1184 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:49:31 am »
Nawet jeśli, to raczej nie ma co liczyć na tytuły pokroju Captain Britain, Deadpoole, Uncanny X-Men: Days of the Future Past, Doctor Strange: A Separate Reality, Infinity Gauntlet czy Warlock. Z jakiegoś powodu nie załapały się do kolekcji u nas, więc raczej niewiele się zmieni po magicznym numerku 120.
A mnie się wydaje, że jeśli WKKM zostanie przedłużona powyżej 120 tom to na pewno dadzą nam te exlusivy z innych kolekcji. Ale trzeba pamiętać o jednym - w Polsce oficjalnie kolekcja liczy sobie 100 tomów, tak więc poczekajmy sobie z dywagacjami na temat przedłużania kolekcji powyżej 120 numeru. Ja wolę nie robić sobie płonnych nadziei.
P.S. Chociaż tego Warlocka czy Infinity Gauntlet to bym przytulił mocno.

 

anything