trawa

Autor Wątek: Szklane miecze  (Przeczytany 2633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Szklane miecze
« dnia: Czerwiec 05, 2015, 08:13:28 pm »
Przed chwilą skończyłem lekturę pierwszego tomu. Dość przeciętny komiks, ale czytanie go sprawiło mi sporo przyjemności. Zaczyna się ferią barw radosnego, kolorowego fantasy. Z czasem robi się mroczniej. Rysunki Laury Zuccheri ogląda się z satysfakcją. Stworzyła sporo charakterystycznych stworów. Ładne plenery. Nieco gorzej wychodzą jej postacie ludzkie. Scenariusz dość przewidywalny (jak w większości komiksów). Ja osobiście po serię będę sięgał dalej.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szklane miecze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 12:02:13 pm »
Seria jest w porządku. Momentami wręcz potrafi zabłysnąć, np. w finale drugiego tomu. Ale mnie fascynuje przede wszystkim, że to komiks kobiecy pełną - hmm, "gębą" brzmi w tym kontekście nie po dżentelmeńsku, więc niech będzie – buzią (o, kurka!, też chyba niepoprawnie politycznie, ale niech już zostanie). Nie zdziwiłbym się, gdyby to panie z Klubu Świata Komiksu zwróciły uwagę na "Szklane miecze" i doprowadziły do ich wydania w Polsce. Kobiecy punkt widzenia objawia się w serii głównie w próbach przemycenia różnorakich obserwacji na temat relacji międzyludzkich, szczególnie tych męsko-damskich.