Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

DUPA?

(1/4) > >>

Rzezbiarz.wg:
Pan prezes wydawnictwa Podsiedlik-Raniowski i ska. ma watpliwosci, czy autor Cubitusa - DUPA - jest odpowiednią osoba tzn. czy przez jego nazwisko komiksy tego wydawnictwa nie beda zle oceniane - tym bardziej , ze są rekomendowane dla dzieci!!

To nie jest żart.
Napiszcie drodzy Forumowicze co o tym sądzicie i jak rozwiać wątpliwości szanownego Pana Prezesa.

Rzezbiarz.wg:
To jest prosba serio. Napiszcie cos, nie badzcie tacy.

wilk:
Jezeli Pan Prezes tak sadzi to jest co najmniej smieszny. Po pierwsze co oczywiste zdaje sie ze to nazwisko francuskie wiec zupelnie nie znaczy tego co znaczy u nas. Zresztą wymawia sie takze inaczej. Ja nie jestem ani milosnikiem tego typu komiksow ani znawca tego autora ale zdaje mi sie ze to klasyk. Gdzies wyczytalem ze Cubitusowi postawiono nawet pomnik. Smieszne jest podejscie tego pana

Cujo:
Nie jest smieszne w ogole. Obawy tego pana sa zupelnie uzasadnione.
Wyobraz sobie sytuacje: Jestes sprzedawca w sklepie z komiksami. Do sklepu wchodzi mamusia z synkiem i prosi o jakis fajny komiks dla dzieci. Ty bez zastanowienia sie siegasz po Cubitusa i prezentujesz mamusi ten komiks. Na okladce wielkimi, czerwonymi literami stoi slowo "DUPA". Mamusia patrzy z oburzeniem najpierw na komiks, potem na ciebie, po czym wychodzi ze sklepu ciagnac za soba wrzeszczacego synka. I zapewniam Cie, ta mamusia dluugo nie wroci do Twojego sklepu i przez rownie dlugi czas nie kupi synkowi zadnego komiksu.

Rozwiazanie jest proste. DUPA to skrot od imienia i nazwiska autora Cubitusa. Wystarczy dac cale imie i nazwisko bez skracania go. I wilk syty i owca cala.

Anonymous:
to powazna decyzja marketingowa, cos jak z zarowkami OSRAM
w hiszpanii wycofano ze sprzedazy 1 z modeli forda (nie pomne jaki), gdyz tam jego nazwa znaczyla "stara, wredna baba"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej