Autor Wątek: komiksowe ZINY  (Przeczytany 107815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 05, 2004, 10:33:46 am »
Cytuj
Nie wiem czemu to AŻ tak zmaścili, ale właśnie na dniach doxeruję trochę egzemplarzy i postaram się żeby kaszanki już nie było.


dostałem wreszcie to wdruku.........
lucy pucy - jak bedziesz na konwencie w tym roku to pokażesz mi który to maciej i pamiętaj szybko sie od niego odsunąć.
ale poważnie mówiąc - to co ci nie wyszło, maciej, to się nazywa kontrast. trzeba tam guziczkami w ksero pomieszać i będzie gitara.

lou - co do twojego niegdysiejszego pytania dlaczego maciej dostał komiks do zina - odpowiedź jest prosta - ładnie poprosił, to dostał. czego tu nie rozumiesz, ciciu?? :P
m

Offline Maciej

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:34:10 pm »
Właściwie to nawet nie prosił, ale BŁAGAŁ!!! Czy może raczej WYŁUDZIŁ!!! 8)

Może i masz rację z tym kontrastem,ale na matrycy mam gites czerń,a cieniutkie linie były już bardzo cieniutkie na wydruku...

W Wawie wymienię Wam te egzemplarze :bored:  

TYLKO MNIE NIE BIJ  !!!!  :(
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:38:54 pm »
Cytuj
TYLKO MNIE NIE BIJ  !!!!

w wawie będę w dobrym humorze, więc obejdzie sie bez rękoczynów.
sprawa jest prosta - komiksy powinny być drukowane na kredzie, zawsze i bez względu na temat. wtedy mają sznasę zbliżyć sie do wyglądu oryginalnej planszy.
m

Offline Maciej

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:57:41 pm »
Ach, znam ten ból...

Cytat: "turucorp"
; ja wiem, ze potrafisz rysowac ale kiedy zaczniesz to robic we wlasnym stylu zamiast podpierac sie tym co cie wlasnie zainspirowalo?
)


Zastanawiałem się ... i właściwie to sam nie wiem. Jestem totalnie zdeterminowany przez narzędzie! Rysuję taką złamaną stalówką i wtedy spox, ale ostatnio robię w ołówku i "Bilajeję" :( . Gdy z namowy mr.KGB zaznałem unipinów to znowu jakieś takie ... ???Ronki???Śledzie???
Czytałem Enigmę ( też bym tak chciał), a tu Machłajewski siłą rzeczy się kłania... Fastnachtspiel...znowu Marek Turek :cry: , morfołaki...w sumie od lat zżynam od Skutnika (słoneczka)...

W jakimś z kolejnych Ziniolów będzie (chyba :twisted: ) "Mocz w zupie" z moimi obrazkami. Zobaczysz, ocenisz... tam to chyba znowu jakimś makkiwerem poleciałem :cry:
A i w sumie ten debiut albumowy też NADCHODZI WIELKIMI KROKAMI!!!!
(Pookie, szykuj pytania do wywiadu!!!! :P )

Nie ma co się oszukiwać, lata pracy wciąż przede mną. Na pocieszenie, Alfred Lenica odnalazł swój styl koło sześćdziesiątki ;)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 05, 2004, 01:10:04 pm »
Cytuj
... i właściwie to sam nie wiem. Jestem totalnie zdeterminowany przez narzędzie!
Czytałem Enigmę ( też bym tak chciał), a tu Machłajewski siłą rzeczy się kłania... Fastnachtspiel...znowu Marek Turek :cry: , morfołaki...w sumie od lat zżynam od Skutnika (słoneczka)...


w sumie chyba opatentuję te szrafy z morfów, bo już w niejednym komiksie sie można tego dopatrzeć. że nie będę nazwiskami nazwiskował tutaj......
m

Offline Maciej

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 05, 2004, 01:13:25 pm »
Co to są szrafy??? :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 05, 2004, 01:21:59 pm »
Cytat: "Maciej"
Co to są szrafy???

szrafy to pszeszczenie wypełnione jednorodnym kreskowaniem. nie jednolitym, ale jednorodnym. typu niebo w morfołakach. albo ziemia w morfach. albo faktury na ścianach domów w morfach . i tak dalej.
termin wzięty bardziej z architektury i projektowania, ale pasuje jak ólał.
m

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 05, 2004, 01:28:04 pm »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "Maciej"
Co to są szrafy???

szrafy to pszeszczenie wypełnione jednorodnym kreskowaniem. nie jednolitym, ale jednorodnym. typu niebo w morfołakach. albo ziemia w morfach. albo faktury na ścianach domów w morfach . i tak dalej.
termin wzięty bardziej z architektury i projektowania, ale pasuje jak ólał.
m


hmmm znam jednego co robi tak powiedzmy podobnie ale to chyba jednak tylko przypadkowe podobienstwo...
i jednak inna technika
ale nie moja geba nie moje buraczki

Offline Jaszcząb

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 06, 2004, 11:11:59 am »
A ja tu między Panów radosne pogduchy wskoczę z zupełnie inną beczką. Temat jest komiksowe Ziny więc spytam: Co sądzicie o internetowym Zinie niejakiego Switcha o nazwie całkiem przyjemnej, Finał?
http://final-zin.prv.pl/

Offline Maciej

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 07, 2004, 10:23:14 am »
Wczoraj obczytalem KATASTROFĘ9-sajberpankową. Spoko zin.  :D  A4 i jakaś taka taśma na grzbiecie... 8) Najbardziej spodobał mi się fragment anaglogmatu(?). Ojjj chciałobysię calego albumu.... :cry:

Jednak myślę że 1numer zina na dwa lata to trochę przesada :bored:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline turucorp

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 07, 2004, 08:54:42 pm »
po kolei:

"Finał "- z calym szacunkiem dla roboty na sieci, zin MUSI byc na papierze inaczej jest tylko strona/magazynem internetowym, na komputerze to ja moge sobie naprawde cuda na patyku montowac i pokazywac na necie.

"Katastrofa" - ukazuje sie sporadycznie z kilku przyczyn, bo dwa poprzednie numery byly drukowane cyfrowo a nie kserowane i naklady musialy wynosic 100 egz. i trzeba bylo sprzedac caly naklad zeby wydac nastepny numer :wall: , bo Mariusz robi numery tematyczne i na niektore komiksy trzeba niestety dlugo czekac, podobno materialy do nastepnego numeru juz sa, a ze zin znowu kserowany jest to (bycmoze :x ) zobaczy swiatlo dzienne niedlugo?

"Agnologmat"- to rysuje trzech ludzi i niestety ciagle sa problemy ze zlozeniem tego w calosc, moze, kiedys :roll:

Gilbaert

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 07, 2004, 09:39:17 pm »
Cytat: "Maciej"

Jednak myślę że 1numer zina na dwa lata to trochę przesada :bored:


Powiedz to Mariuszowi. on półtora roku robi mój sześcioplanszowy scenariusz. Poza tym się ostatnio wyprowadził i cieżko go ustrzelić.
BTW DZIKI KASKADER RULEZ!!!!!
pzdr

Offline pryq

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:58:40 pm »
elou!
To ja moze od początku... z zinów, niestety, niewiele mi w ręce wpadło. W sumie dopiero w zeszłym roku troche poczytałem; Ziniol - dobra rzecz, świetna publicystyka, dobra komiksy [dla mnie gadkaszmatka rulez:)].  Tym bardziej cieszę się, że ja - maluczki - miałem okazję pojawić się na łamach tego pierwszego. KGB - widziałem trochę mniej, ale nie ustępuje poprzedniemu zinowi... i tyle? Jeszcze Eutanazja wydawana niegdyś w jeleniej górze - swietni twórcy... zresztą co niektórzy mieszają już co nieco na rynku :). Tfora jeszcze nie widziałem, a szkoda... jakoś na mfk nie dotarł. Za to dostałem Schedę - całkiem fajna rzecz, mimo widocznych brakow w grafie ;].
Sam trochę ostatnio tworzę [niestety, nie mogę jeszcze niczego dłuższego sklecić], staram się z zinami współpracować[Block, Ziniol - thx dla lucka, za puszczenie kilku moich wypocin], robię też własne - Obstruktor, Kwadrata [na dniach skleję 2 numer:D]... w związku z tym może ktoś byłby zainteresowany współpracą jakąś lub wymianą - byłbym rad.
I jeszcze nawiążę do finału... to fakt, nie ma to jak zobaczyć swoją twórczość na papierze [mowię z punktu widzenia poczatkującego twórcy... czyli swego;)], dlatego też cenię taką formę komiksów jako takich... a finała składam ;P

Anonymous

  • Gość
komiksowe ZINY
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 08, 2004, 10:33:23 am »
Cytat: "turucorp"
po kolei:

"Finał "- z calym szacunkiem dla roboty na sieci, zin MUSI byc na papierze inaczej jest tylko strona/magazynem internetowym, na komputerze to ja moge sobie naprawde cuda na patyku montowac i pokazywac na necie.


o to to właśnie.
magazyn internetowy jest antytezą zina. sory winetu.
m

Offline Maciej

komiksowe ZINY
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 08, 2004, 11:04:20 am »
eeee
Gupio mi było jako pierwszemu,bo w końcu siedzimy w pajęczynce,ale skoro koledzy już swoje powiedzieli........

Podobały mi się obrazki Zeusa-fajskie kolorki ;)

A, Kwadrata też czytałem. Chętnie cuś tam dam 8) .
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]