trawa

Autor Wątek: [Łódź] Oko-ło literatury - Spotkanie poświęcone Tolkienowi  (Przeczytany 5860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JMM

[Łódź] Oko-ło literatury - Spotkanie poświęcone Tolkienowi
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:45:03 am »


"Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje."J.R.R. Tolkien

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów literatury fantastycznej z Łodzi i okolic  na szóstą odsłonę cyklu Oko-ło literatury. Głównym bohaterem czerwcowego spotkania będzie sam J.R.R. Tolkien, profesor literatury i filologii angielskiej, pisarz i poeta. Autor powieści, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i do dziś wywierają znaczący wpływ na kształt literatury fantasy.

Gościem specjalnym będzie dr Natalia Lemann, wykładowca w katedrze teorii literatury Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, znawca i specjalista od literatury współczesnej - szczególnie tej fantastycznej.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godzinie 18:30 w Piwnicy Artystycznej Przechowalnia na rogu 6-go Sierpnia i Kościuszki.
Spotkanie jest organizowane przez Fundację Fantastyczne Inicjatywy.

Piwnica Artystyczna Przechowalnia: http://www.przechowalnia.art.pl/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1009050085794249/
Oko-ło literatury: https://www.facebook.com/groups/373643586158399/

 

anything