Autor Wątek: Mouse Guard  (Przeczytany 9480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:41:32 pm »
Drogo czy nie, to trudno ocenić po pierwszym tytule. Dla wygody jednak wolałbym jeden, zbiorczy tom.

Offline Itachi

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 07, 2014, 07:31:12 pm »
Właśnie czegoś takiego spodziewałem się po lekturze Mysiej Straży, cudowny albumik. Rysunki rozłożyły mnie na łopatki, a kadry na których pojawiał się wąż powodowały, że na serio zacząłem się bać. No jak to? Takie wielkie bydle, na taką małą mysz? O dziwo scenariusz okazał się bardzo plastyczny i interesujący. Nie był w jakimkolwiek stopniu uproszczony, tak aby był bardziej kierowany do młodszych czytelników. Czekam na kolejną część! Pytanie tylko, po cóż to było dzielić na dwa tomiki? Toż to zbrodnia! Trzeba jednak przyznać, że debiut wydawnictwa f e n o m e n a l n y !

Niestety ale Mysią Straż zostawiłem sobie na deser, jeśli chodzi o kolejność czytania. W ostatnich dniach dostałem kilka paczek i popełniłem błąd nie przekartkowując tegoż komiksu. W drugim rozdziale, na jednej ze stron mam wyrwany kawałek kartki. Z jednej strony zagięty, a z drugiej wyrwany. Czyżby jakaś mysz w magazynie sklepu Gildii, zeżarła mi kawałek Mysiej Straży? No to cholera wiedziała co wybrać, ciągnie swój do swojego...

Zastanawiam się nad reklamacją, bo chciałem podarować ten albumik w prezencie, a tutaj taki zonk. Jak wygląda reklamacja w sklepie Gildii? Sami wysyłają kuriera z nowym komiksem, a przy okazji zabierają uszkodzony czy trzeba na własną rękę wysyłać? Bo jeśli opcja numer dwa, to chyba na własna kieszeń kupię kolejny tom na prezent, a ten zostawię dla siebie.

Offline peta18

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2014, 08:08:05 pm »
Zastanawiam się nad reklamacją, bo chciałem podarować ten albumik w prezencie, a tutaj taki zonk. Jak wygląda reklamacja w sklepie Gildii? Sami wysyłają kuriera z nowym komiksem, a przy okazji zabierają uszkodzony czy trzeba na własną rękę wysyłać? Bo jeśli opcja numer dwa, to chyba na własna kieszeń kupię kolejny tom na prezent, a ten zostawię dla siebie.
Dawno dawno temu z reklamacja przyslali kuriera, ostatnio jak reklamowalem komiks to musialem odeslac na swoj koszt, i zwrocili koszt przesylki.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline badday

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2015, 12:20:01 pm »

Offline Johnson

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2015, 02:21:29 pm »
Przeczytałem pierwszy tom "Mysiej Straży" i nie żałuje, że kupiłem ten album. Interesujący świat, ciekawie rozpisane postacie - niby lekko sztampowo, ale coś tam iskrzy pomiędzy "mędrcem" a "wojownikiem", więc może być jeszcze ciekawie w tej kwestii. Seria zebrała nagrody w kategorii najlepszego komiksu dla dzieci, ale ja specjalnie nie odczułem, żeby była skierowana wyłącznie do młodszego odbiorcy - co oczywiście jest na plus. Fabuła się rozkręca, śmiało mogę powiedzieć, że mnie zainteresowała. Jedyny zarzut jaki bym miał, to wolałbym czytać "Mysią Straż" w jakimś integralu, żeby można było przeczytać więcej "na raz". Takie krótkie tomiki, które są nam serwowane, to moim zdaniem zdecydowanie za mało i powodują uczucie lekkiego niedosytu, miast pełnego zaspokojenia.

Offline Itachi

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2015, 08:36:21 pm »
Drugi tom trzyma wysoki poziom, w albumie dzieje się naprawdę dużo. Niestety, ale zima również zostanie podzielona na dwa tomiki.

Offline janjedlikowski

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2015, 09:29:41 pm »
Może mi ktoś powiedzieć czemu taki świetny komiks jak Mysia Straż jest u nas wydawany raz na rok, i do tego tomy są niepotrzebnie dzielone? Z najnowszych zapowiedzi nowy tom nie wcześniej niż w lutym 2016. Masakra. Ci co nie są wielkimi fanami to odpuścili pewnie po pierwszym tomie nie mogąc doczekać się na kolejny. W tym tempie nie wiem czy doczekamy się wydania całej serii. Jakby wydali np po 2 pełne tomy na rok (i jeszcze w HC), to myślę, że mogli by mieć większą sprzedaż. A tak szukaj wiatru w polu...

Offline freshmaker

Odp: Mouse Guard
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 24, 2015, 09:04:31 am »
odpuściłem po pierwszym tomie. gdybym wiedział że to jest dzielone w ogóle bym nie zaczynał zbierać tej serii po polsku.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons