trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:55:30 am »
Były filmy przed WKKM?
-były.

Był "boom" przed WKKM?
-nie było.

To są fakty VS twoje widzimisię.

Dobra ja już odpuszczam  :smile:
Był Dragon Ball - był
Był bum na mangę, (początkowo sprzedawana w kioskach, chyba w połowie DB Z, przerzucone na księgarnie, tak duża popularność była że pierwsze 10 tomów miało wznowienia) - był
To działo się przed filmami MU, pierwszej fali, lecz po Bladzie  :biggrin:

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:56:46 am »
I właśnie to jest twoje widzimisię i fantazje  :smile:
To są twarde fakty które znajdują pokrycie na całym świecie. Miałeś już odpuścić, co tez potwierdza, że nie tylko ignorujesz fakty, ale nawet swoje słowa.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:00:32 pm »
Wielu moich znajomych nie miało pojęcia o istnieniu WKKM, do niedawna aż ich uświadomiłem. A komiksy zbierają, głównie za sprawą filmów. Wszystko zaczęło się od Avengers albo któregoś z Iron Manów.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:03:46 pm »
Każdy ma swoje zdanie, swoje odczucia i przemyślenia. Może odpuśćmy wszyscy na raz?

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:04:43 pm »
dam ci radę:
Znowu porównałeś Szekaka do Bazyla  :smile:

Ale odpuszczam OK.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:08:12 pm »
On tylko wykazuje ci twoją hipokryzję. :roll:


Odpuszczasz i odpuścić nie możesz, ale tak to jest jak się nie wie co się mówi. :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:12:21 pm »
Bo napisałem że odpuszczam a odniosłem się jeszcze do twojej wypowiedzi - straszne  :shock:
I teraz też czyli podwójna hipokryzja  :biggrin:

Offline kas1

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:14:51 pm »
Tak z ciekawości. Nie czujecie absolutnej bezcelowości dalszej dyskusji?  :cool:

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:16:06 pm »
Tak z ciekawości. Nie czujecie absolutnej bezcelowości dalszej dyskusji?  :cool:
Czujemy
Jest tu prawda, cała prawda, gówno prawda oraz prawda Bazyliszka i Janka.

Offline donTomaszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:18:17 pm »
Kogo to obchodzi co bylo pierwsze - filmy czy kolekcja?
Co jest w tym takie wazne?

Czepiacie sie bazyla a sami produkujecie kilka stron spamu, ktorego nie da sie czytac.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:19:28 pm »
Tak z ciekawości. Nie czujecie absolutnej bezcelowości dalszej dyskusji?  :cool:
Nie. Idę w zaparte jak Mkolek81 (to za to zdjęcie  :biggrin: )
Czujemy
Jest tu prawda, cała prawda, gówno prawda oraz prawda Bazyliszka i Janka.
Kijanka prawdy na szczęście nie ma (jak zawsze zresztą) chyba że to ta "gówno prawda"  :smile:

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:23:26 pm »
A ten dalej nie potrafi odpuścić, co za gość. Hipokryzja to mało powiedziane. :lol:


Ja odpuszczam. :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:29:38 pm »
Nie. Idę w zaparte jak Mkolek81 (to za to zdjęcie  :biggrin: ) Kijanka prawdy na szczęście nie ma (jak zawsze zresztą) chyba że to ta "gówno prawda"  :smile:
może być
wiesz to Ty z uporem maniaka mówisz że filmy nie mały wpływu
Jak podaję link do dokumentu odnośnie zjawiska, to już tylko Polska jako samotna wyspa, choć analogii sporo jest zawsze Lachy inne byli.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:39:41 pm »
Ja, bazując na swoim doświadczeniu i wypowiedzi innych forumowczów, stwierdzam jednoznacznie, że dzięki kolekcji WKKM rozpoczął się w Polsce nowy boom komiksowy. Oczywiście jest wiele różnych innych czynników (jak chociażby premiery kolejnych filmów i seriali MCU czy Arrowverse, czy też uzyskanie finansowej niezależności przez pokolenie TM-Semic), niemniej jednak wydawanie WKKM stanowiło swego rodzaju katalizator. I stwierdzam to jako "normalny" czytacz komiksów (cokolwiek to znaczy).


+1


Ja się z tym zgadzam, choć może zdanie o samodzielności finansowej Pokolenia TM Semic jest nieco na wyrost. Bo co oni mieli kupować, jak nic nie było do kupienia? :) Poza niszową Muchą o której wiedzieli tylko Antari, mkolek81 i kijanek. :D
Hachette górą.

Offline vision2001

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:47:11 pm »
Ja się z tym zgadzam, choć może zdanie o samodzielności finansowej Pokolenia TM Semic jest nieco na wyrost. Bo co oni mieli kupować, jak nic nie było do kupienia? :smile: 
Co ty bredzisz??? Znów się czegoś nałykałeś/nawąchałeś? Znasz realia lat '90??? Ile tytułów wydawał Semic, a bardziej w jakich nakładach? Ile ludzi czytało wtedy rzeczy z DC i Marvela?
Kupuj sobie te twoje wyśnione kolekcje i nie wkładaj "laikom" do głowy, którzy kupują wyłącznie kolekcje, że nie ma innych komiksów niż WKKM, WKKDC, SBM, itd., itp. ... lub że są znacznie tańsze niż komiksy Egmontu czy też Muchy.
Uspokój się! Daj ludziom żyć!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything