trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 23, 2016, 10:10:12 am »
To są pojedyncze, wyjątkowe wyjątki potwierdzające regułę. Było Z jak Zagłada, Wolverine i co jeszcze? Natomiast o wiele więcej było tomów liczących ponad 6 tomów a nawet ponad 8 tomów, których objętość przekraczała 200-220 stron. Np za tydzień będzie Hulk Serce Atomu z 230 stronami. No i to jest twarda okładka a nie miękka jak w wydaniu Egmontu, za mniej i to bez uwzględniania inflacji.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 23, 2016, 10:20:31 am »
panie, przeczytałem do połowy i odechciało mi się dalszej lektury - w "recenzji" przeczysz sam sobie.

z jednej strony nie podoba Ci się odgrzewanie kotletów ("to samo co w 616", "skok na kasę"), a z drugiej narzekasz na każde ciekawsze odstępstwo od normy ("thor ekoświr" ; "pym furiat, nałogowiec, damski bokser" - zarzut bezzasadny, bo to że o czymś nie wiesz, nie czyni tego nieistniejącym).

lubisz komiksy superbohaterskie, ale narzekasz na utwór, który jest skondensowaną esencją tej formuły gatunkowej.

niedoedukowanych uwag o rysunkach hitcha i całej linii wydawniczej 1610 nie skomentuję.


na koniec wisienka:

Cytat: blog 8azyla
takie zrzynki lubię, gdy coś się dzieje, gdy myślenie się wyłącza a opiera się na emocjach i wybuchach.

Mikel

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 23, 2016, 10:26:41 am »
Porównujemy różne czasy, teraz mamy bum komiksowy na rynku, kiedyś komiksy były niszą, teraz mamy miesięcznie 20-30 pozycji? Mamy wyższe nakłady, mamy większą ilość czytelników, Marvel i DC zaczynają robić przyzwoite filmy które nakręcają koniunkturę. Wydawanie dubli no cóż czasem warto zrobić nowe wydanie tego czego już nie ma w pierwszym obiegu lub w drugim jest niedostępne, dla nowych czytelników.
Pan od komentarza w sklepie.gildii:
"Po opisie widać, że to dobra rzecz. Fajna bohaterka. Kupię jak znajdę za tyle o WKKM.", niech pomyśli że ceny też spadły, kiedyś za komiks spokojnie można było iść do knajpy, napić się piwa i na fajki też by się znalazło rabaty były znikome, teraz przy rabatach to co najwyżej na piwo lub dwa w knajpie wystarczy. Wiec się dziwię narzekaniom, jak co nie trzeba kupować wszystko jak leci.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 23, 2016, 10:35:24 am »
@mgnesium
"Ja lubię tylko te komiksy które znam". :)
Jak nie doczytałeś do końca, to nie zauważyłeś zdania

"Ogólnie finał był epicki i klasyczny. Dla mnie uratował całą tą opowieść o Ultimates. Tylko pojawia się pytanie postawione na początku - gdzie tu nowość, gdzie tu współczesność, gdzie zupełnie inne podejście, skoro już to wszystko widzieliśmy? No właśnie."

To Millar sam sobie przeczy, robiąc pierwszy tom tak odmienny od Avengers 616, a zaraz potem wracając do klasyki. Ja tylko opisałem Ultimates, tak jak ja je widzę. I dla mnie jest różnica, między wprowadzaniem nowych a wprowadzaniem idiotycznych pomysłów. Jako przykład niech posłuży Spider-man Straczyńskiego. Ten autor powprowadzał ciekawe zmiany, które miały sens i pasowały do ogólnego obrazu postaci. I trzymał się tego, póki wydawnictwo na siłę nie kazało mu tego odkręcać. Natomiast Millar poudziwniał na siłę, porobił z bohaterów villanów a na końcu i tak wrócił do klasyki. Dlatego tak o tym pisałem.

I nie jestem sam - @kubie g też się nie podoba. Zresztą - to jest tylko moja opinia o Ultimates i moje zdanie, czemu zalegali na półkach. Nikt nie musi się ze mną zgadzać

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 23, 2016, 11:11:31 am »
"Tylko pojawia się pytanie postawione na początku - gdzie tu nowość, gdzie tu współczesność, gdzie zupełnie inne podejście, skoro już to wszystko widzieliśmy? No właśnie."

nie wiem jak czytałeś ten komiks. ultimates to Z ZAŁOŻENIA uwspółcześniony (circa 2000's) wszechświat 616. nowym podejściem było urealnienie osobowości wszystkich występujących tam postaci. thor kwestionujący własne pochodzenie oraz boskość? kapitan ameryka nie mogący się odnaleźć we współczesnych realiach technologicznych, ale przede wszystkim obyczajowych? hank pym wyładowujący swoje niespełnienie i brak sukcesów na żonie (co miało już precedens)?

I dla mnie jest różnica, między wprowadzaniem nowych a wprowadzaniem idiotycznych pomysłów.
czy dla Ciebie każda zmiana, która nie jest konformistyczna i "bezpieczna" (albo w taki sposób podana) musi być idiotyczna?

Jako przykład niech posłuży Spider-man Straczyńskiego. Ten autor powprowadzał ciekawe zmiany, które miały sens i pasowały do ogólnego obrazu postaci.
straczynski miał znacznie mniejsze pole manewru w prowadzeniu historii niż autorzy linii 1610 na początku - nad głową cały czas dyszał mu edytoriał. kunszt autora, że udało mu się zmienić punkt widzenia na postać z naukowego na mistyczny.

tylko moja opinia o Ultimates i moje zdanie, czemu zalegali na półkach. Nikt nie musi się ze mną zgadzać

problem z twoimi opiniami jest taki, że w pierwszej a=b, w drugiej b=c, a w trzeciej a jest różne od c. czasami w jednym tekście.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 23, 2016, 11:23:45 am »
Krótko @mgnesium. Wszystkie pomysły Millara uwspółcześniające Avengers uważam za złe i mi się nie podobały. A reszta była dokładnie taka sama jak w 616. I dla tego koncepcja Millara w ogóle mi się nie podobała. Zmiany w świecie jak najbardziej na tak, ale coś z sensem a nie jakieś dziwactwa.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 23, 2016, 11:30:50 am »
Krótko @mgnesium. Wszystkie pomysły Millara uwspółcześniające Avengers uważam za złe i mi się nie podobały.

no właśnie. większość, jeżeli nie wszystkie Twoje opinie, można sprowadzić do "mnie się nie podobało". żadnego ukontekstowienia, wyjaśnień (szczególnie gdy podobać się powinno, na podstawie tego co piszesz w innych miejscach), nic. o braku research'u nie wspominam.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 23, 2016, 11:35:02 am »
[...]
problem z twoimi opiniami jest taki, że w pierwszej a=b, w drugiej b=c, a w trzeciej a jest różne od c. czasami w jednym tekście.
Fragsel, jako matematyk, powiedziałby zatem, że w wydaniu 8azyliszka relacja '=' nie jest przechodnia, a więc możemy sobie wybić z głowy traktowanie w Earth 8 relacji '=' jako relacji równoważności, i, co za tym idzie, wynikające z niej dobrodziejstw, jak choćby podziały na klasy abstrakcji, co nie ukrywam, napawa mnie smutkiem, a nawet łamie serce. 

Niemniej jednak, w zw. z powyższym, to, co budzi teraz moje największe zainteresowanie, to to, czy wg Bazyla relacja '=' jest symetryczna (tzn. a = b => b = a dla wszystkich a, b) albo chociaz czy jest ona zwrotna (a = a dla każdego a).

No, Bazyl, jako to tam u Ciebie jest z tym '='? Równie (<- nomen omen, hihihi) nedznie, co z hajsem?

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 23, 2016, 11:55:23 am »
Nextwave
A tego tytułu najbardziej mi brakuje w WKKM  :smile: Deadpool przy tym to mały... 
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 12:00:46 pm wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 23, 2016, 12:29:15 pm »
Dobrze, że przynajmniej później Ellis w Nextwave go wyśmiał a Brubaker w Capie skomentował delikatniej.
Ciekawe. A możesz skrobnąć kilka słów, w jaki sposób to zrobili? Bo jeśli nie ma polskich wydań, to sie nie dowiem. Możesz ew. podesłać linka, gdzie to wyczytam w necie - jeśli wygodniej. Bardzo mnie to ciekawi bowiem poruszam się jedynie w polskich wydaniach o tym universum, i to też nie wszystkich.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 23, 2016, 12:41:10 pm »
Ciekawe. A możesz skrobnąć kilka słów, w jaki sposób to zrobili? Bo jeśli nie ma polskich wydań, to sie nie dowiem. Możesz ew. podesłać linka, gdzie to wyczytam w necie - jeśli wygodniej. Bardzo mnie to ciekawi bowiem poruszam się jedynie w polskich wydaniach o tym universum, i to też nie wszystkich.


Do Nextwave mogę wkleić link bo to kiedyś była przegadana sytuacja (zasadniczo to tylko Ellisowa meta zabawa ale odczytać można to albo jak szturchnięcia między kolegami z UK lub poważniejsza satyra):
http://goodcomics.comicbookresources.com/2014/11/16/meta-messages-this-e-doesnt-stand-for-america/

Co do Brubakera to nie wiem czy znajdę linki, w jego Cap Am (tym wydanym również w PL) jest moment gdy Kapitan ma dłuższy wewnętrzy monolog gdzie komentuje podejście do francuzów jako tchórzy. Całkiem ładna scena, znajduje się w CA #3.

EDIT:

A nie, znalazłem link w tej samej rubryce:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2014/12/21/meta-messages-captain-america-sticks-up-for-france/
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 23, 2016, 12:52:20 pm »
Eh - nie będę się wypowiadał i porównywał powstania w Paryżu z Powstaniem Warszawskim. Ale moje zdanie jest nieco odmienne niż pogląd Amerykanów. no i wkurzyła mnie ta niedawna wypowiedź Clintona, o tym jak to sama Ameryka wygrała Zimną Wojnę i nas wyzwoliła od ZSRR. :/

W każdym razie mnie ten żart Millara rozbawił. Podczas tej bitwy padały tam fajne onelinery.

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 23, 2016, 12:56:32 pm »
Dzięki, kuba g!


Jeśli macie wrażenie że było w tym miejscu wiele nowych postów, to jest to dobre wrażenie.
Ale już ich ni ma...

śmiecicie!
fragsel
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 07:20:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:41:13 pm »
My dziś nurzamy się w Hushu a tymczasem Hachette wypuściło coś takiego.




Oczywiście jest plakat - plansza do gry.
Niby nic interesujacego dla komiksiarzy, ale książeczka sympatycznie wygląda. Widać też, że na razie polskiej MMH nie będzie. Może i dobrze, bo skąd by człowiek pieniądze na to brał. :) Czyli jest spokój z tej strony, ale MMH po polsku wyjść zdecydowani powinno. Tylko niech się obecne kolekcje ułożą.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:58:43 pm »
My dziś nurzamy się w Hushu a tymczasem Hachette wypuściło coś takiego.


Dzięki za tą wiadomość Bazyliszku ! 1.90 ? Trzeba wziąć i sprawdzić niech Hachette rośnie w siłę  :smile:


Do tego świetna panorama






Lista tomów, które udało mi się rozszyfrować z obrazka panoramy z zaznaczeniem tych fajniejszych :




47 - Przygody Kubusia Puchatka
46 - Mulan
45 - Śpiąca Królewna
44 - Miecz w kamieniu
43 - Księżniczka i żaba
42 - Tygrys i przyjaciele
41 - Oz wielki i potężny
40 - Czarownica
39 - Potwory i spółka
38 - 101 dalmatyńczyków
37 - Iniemamocni
36 - Zakochany kundel
35 - Kubuś i przyjaciele
34 - ?
33 - Tajemnica piratów
32 - ?
31 - Auta 2
30 - ?
29 - Księga dżungli
28 - ?
27 - Toy Story 3
26 - Trzy małe świnki
25 - Piękna i bestia
24 - Dumbo
23 - ?
22 - Mała Syrenka
21 - ?
20 - Gdzie jest Nemo
19 - Wall-e
18 - Kopciuszek
17 - Pocahontas
16 - Piotruś Pan
15 - ?
14 - Myszka Miki
13 - Pinokio
12 - Alicja w krainie czarów
11 - Samoloty
10 - Auta
09 - Toy Story 2
08 - ?
07 - Zaplątani
06 - ?
05 - Aladyn
04 - Bambi
03 - Królewna Śnieżka
02 - Toy Story
01 - Król Lew
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 05:42:37 pm wysłana przez Gr8responsibility »