trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 314319 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zakrza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:43:20 pm »
Moim zdaniem kolekcje powinny się dostosowywać do wydawnictw już działających na rynku. A jest dokładnie odwrotnie. Gdyby kolekcja zrezygnowała z tomów Marvel Now, które wydaje Egmont to w to miejsce byśmy dostali jakieś inne historie i całościowo oferta byłaby znacznie poszerzona. A tak mamy duble.


Ktoś mi powie w skrócie czym ma się różnić wwkm od nowej kolekcji?
WKKM to głównie historie uznawane za najlepsze lub najważniejsze. Nowa kolekcja (Superbohaterowie Marvela lub MMH) to tomy poświęcone konkretnym bohaterom lub drużynom, co oznacza, że będziemy mieli tylko jeden tom poświęcony Spider-manowi, Avengers, itd. WKKM nie stawia sobie takich ograniczeń. Ponadto w WKKM mamy jedną historię, natomiast w MMH zazwyczaj dwie, w tym jedna to pierwsze pojawienie się danej postaci.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline vision2001

Odp: Hachette
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:44:57 pm »
Ktoś mi powie w skrócie czym ma się różnić wwkm od nowej kolekcji?
Każdy pojedynczy "album" ma zawierać opowieść o bohaterze/grupie bohaterów. Teoretycznie mają to być zamknięte historie. Czy tak będzie? Hmmmm... Pierwszy tom ma być Spider-Manem kontynuacją runu Straczynskiego, więc chyba mamy już odstępstwo od reguły.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:45:21 pm »
To to jest zarzut do innych wydawnictw, że nie wydają normalnych , ciągłych albumów komiksowych, a nie do Hachette i Eaglemoss, że wybrały swoją drogę. Na razie to jakbyś miał pretensje do sprintera, że przez niego nie pojawiają się potencjalni długodystansowcy, bo ich zniechęca swoimi wynikami. Na Zachodzie Hachette nie psuje rynku, tylko robi to w Polsce? Bzdura.

I masz krótką pamięć radef, bo bardzo podobna sytuacja była w latach 2004 -2007. Gdy Mandragora i Dobry Komiks zaczęły wydawać swoje serie z Marvela i DC to w rynek wszedł też Egmont i wydał Ultimates, 1602, Husha, Kingdome Come czy Diabła Stróża. Ale gdy konkurencja zakończyła swoją działalność, Egmont zamiast się rozwinąć, to też właśnie URWAŁ te serie. Tak samo urwał Komiksy dla dzieci ze Spider-manem, bez żadnego powodu. I tego im nie pamietasz. Natomiast co chwilę słyszę, że to Hachette urwie w połowie, mimo iż minęły już 4 lata, 106 numerów i na zakończenie działalności się nie zanosi. Tylko TM Semic wydawał superhero w Polsce dłużej niż Hachette PL. A jeśli MMH ukaże się w całości, to on zostanie rekordzistą.

I jeszcze wspomnę że taka Mucha zamiast wydać jakąś serię, też się skupia na pojedynczych tytułach lub minicyklach w stylu Kolorowej Serii. To też jest wina Kolekcji??

@pokia - W skrócie nowa Kolekcja wypełnia lukę czasową od początku lat 80-tych do 2004 r i ewentualnie czas po AvX. A wszystko to ze względu na chronologiczną kolejność oryginalnej, brytyjskiej WKKM i nie przewidzenie tego, że będzie się to tak dobrze sprzedawać i będzie się ją przedłużać poza 60 numer. Drugi powód to to, ze skoro tyle komiksów wydawnictwo sprzedaje co 2 tyg, to czemu nie spróbować zwiększyć zysku i sprzedawać je co tydzień? Prosta ekonomia.

P.S. JanT - po 150 numerze do WKKM dojdzie All New All Different. Potwierdzone info i stąd 2.5 roku. :smile: :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 26, 2016, 02:15:02 pm »
To to jest zarzut do innych wydawnictw, że nie wydają normalnych , ciągłych albumów komiksowych, a nie do Hachette i Eaglemoss, że wybrały swoją drogę. Na razie to jakbyś miał pretensje do sprintera, że przez niego nie pojawiają się potencjalni długodystansowcy, bo ich zniechęca swoimi wynikami. Na Zachodzie Hachette nie psuje rynku, tylko robi to w Polsce? Bzdura.
Prosta odpowiedź: Hachette urywa historię i nie słucha tego co chcą fani i czytelnicy. Przykład, proszę bardzo: brak 2 tomu Thora Straczynskeigo, brak dokończenia Marvel Knight Spiderman, wydanie samych wyrwanych eventów takich jak Tajna Inwazja i Oblężenie *bez kompletnego runu Bendisa w New Avengers, Mighty Avengers i Dark Avengers), wydanie Imperatywu Thanosa bez całej kosmicznej sagi itd.


I masz krótką pamięć radef, bo bardzo podobna sytuacja była w latach 2004 -2007. Gdy Mandragora i Dobry Komiks zaczęły wydawać swoje serie z Marvela i DC to w rynek wszedł też Egmont i wydał Ultimates, 1602, Husha, Kingdome Come czy Diabła Stróża. Ale gdy konkurencja zakończyła swoją działalność, Egmont zamiast się rozwinąć, to też właśnie URWAŁ te serie. Tak samo urwał Komiksy dla dzieci ze Spider-manem, bez żadnego powodu. I tego im nie pamietasz. I jeszcze wspomnę że taka Mucha zamiast wydać jakąś serię, też się skupia na pojedynczych tytułach lub minicyklach w stylu Kolorowej Serii. To też jest wina Kolekcji??
Ja pamiętam za to wiele.
Po pierwsze Mandragora to lata 2002-2007, przy czym w 2007 nie wydawała prawie nic nowego tylko skupiła się na "zbiorczych" wydaniach i Essentialach. Zbiorcze doprowadziły do tego że nikt nie kupował już zeszytówek, a essentiale był drogie i czarno biała przez co nikt też nie chciał ich kupić. Patrząc jak długo zalegały na półkach sklepowych to jest jednym z powodów dlaczego to wydawnictwo padło.
Dla potwierdzenia (bo jak zwykle coś napiszesz i nic nie sprawdzisz):
http://alejakomiksu.com/wydawnictwa/2/Mandragora/

Dobry komiks to już inna historia, należał do spółki (korporacji) Axel Springer. Widać że nie masz obeznania na rynku pracy, dla korporacji (spółki prywatnej) liczy się głównie zysk w danej chwili nie długofalowe plany wydawnicze, a zyski były małe. Komiksy później dodawano do czasopism tego wydawcy jako darmowe dodatki, aby się ich pozbyć.  Dobry komiks zasłużył sobie na ten los jeśli ktoś nie wie o co chodzi polecam sięgnąć po książkę Łukasza Kowalczuka: TM-Semic. Największe komiksowe wydawnictwo lat 90. w Polsce.
Jest tam to wyjaśnione.

Mucha skupia się na mini seriach i one-shotach z jednego powodu,  Hachette zarżnęło jej serie którą wydawało New Avengers wydając główne eventy w kolekcji. Wydawanie tej serii bez nich nie miało sensu.

A co do Egmontu, jak widzisz próbował wydawać komiksy superbohaterskie, jakby się dobrze sprzedawały (a wg mnie to był naprawdę dobre tytuły) to by kontynuowali. Tak jak teraz to robią z Marve Now (które chyba sprzedaje się lepiej niż Nowe DC, ale to z powodu tego że filmy Marvel są co roku na ekranach kin).
 
Natomiast co chwilę słyszę, że to Hachette urwie w połowie, mimo iż minęły już 4 lata, 106 numerów i na zakończenie działalności się nie zanosi. Tylko TM Semic wydawał superhero w Polsce dłużej niż Hachette PL. A jeśli MMH ukaże się w całości, to on zostanie rekordzistą.
Nie zostanie, do tysiąca albumów jak w przypadku Egmontu dużo im brakuje. A nawet w przypadku superhero Egmont też ją bije na głowę (wystarczy że spojrzę na swoją półkę).

Drugi powód to to, ze skoro tyle komiksów wydawnictwo sprzedaje co 2 tyg, to czemu nie spróbować zwiększyć zysku i sprzedawać je co tydzień? Prosta ekonomia.
Ty naprawdę liczysz że 3 kolekcje dadzą sobie radę na rynku polski? Wybiórcze numery (te z lepszymi historiami) tak, ale nie reszta. Już teraz wiele osób narzeka na historię w drugiej 60, już teraz widzę jak wiele osób wystawia całe kolekcje bo są zmęczeni ciągłym jej przedłużaniem. Nie znasz się na ekonomi, a Hachette może się srogo przeliczyć i wtedy pożegnamy się z kolekcjami, co wcale nie uważam za dobre rozwiązanie.

po 150 numerze do WKKM dojdzie All New All Different. Potwierdzone info i stąd 2.5 roku. :smile: :biggrin:
Podaj jakiegoś linka, bo nigdzie nie znalazłem w googlach że tak będzie, a szukałem długo.

Najgorsze w twoich wypowiedziach jest to że przeczytałeś Niezwykłą historie Marvela i uważasz że dobrze znasz rynek komiksowy. Ale tak książka jest o historii komiksów w Ameryce (i to jednego wydawnictwa) a nie w Polsce i swoimi wypowiedziami potwierdzasz jak mało wiesz. Polecam poszerzyć widzę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 02:56:51 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:04:15 pm »
A ta druga Kolekcja jest jeszcze lepsza, bo naprawdę mało jest tam tomów 5 zeszytowych a 4 zeszytowych chyba wcale, co zdarzało się w WKKM.
MHH jest raczej chudsza od WKKM.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:05:48 pm »
dajcie już spokój mistrzowi logiki i racjonalnej dyskusji.

po czymś takim:

To to jest zarzut do innych wydawnictw, że nie wydają normalnych , ciągłych albumów komiksowych, a nie do Hachette i Eaglemoss, że wybrały swoją drogę.

naprawdę dziwię się, że komukolwiek chce się jeszcze kierować w jego stronę jakiekolwiek argumenty. zamknięty umysł i tyle.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:21:21 pm »
Nie patrz na grubaski pokroju Początek Końca, czy dziecięcą Krucjatę. I oczywiście wliczam zeszyty archiwalne. Dzięki nim MMH jest przeciętnie grubsza i zwykle nie schodzi poniżej 6 zeszytów. Spider-Man to 7, Avengers 6, Hawkeye 6, Hulk 9, Power man 7, Kapitan Ameryka 9, X-Men 7. No Wolverine z Get Mystique ma 5.
Duże jest tomów z pięcioma a dodatkowo liczysz wszystkie zeszyty jakby miały tyle samo stron a starsze były krótsze.

Porównasz jak wyjdzie kilka tomów  :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:23:16 pm »
...napisał człowiek, który stale się do mnie na forum odnosi. Rzeczywiście szkoda słów na taki sposób "prowadzenia dyskusji".

ja z tobą dyskusji już prowadzić nie zamierzam. pewnie nie zauważyłeś, ale w przeciągu ostatniego miesiąca odniosłem się do twoich wypocin zaledwie cztery razy (w tym dwa nie bezpośrednio, ale do bzdury zacytowanej przez kogoś innego).

ale znowu, wybiórczość, ignorancja, mataczenie i nieogarnianie rzeczywistości to twoje znaki rozpoznawcze.

bez odbioru.

Offline kalbaro74

Odp: Hachette
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:53:46 pm »
Kolekcje są dobre dla początkujących komiksiarzy i zbieraczy panoramy. Poza tym kolekcje psują rynek przez co Egmont wyda chudszy 4 tom JLA Morrisona bez Ziemi 2 bo to wyda Eaglemoss, a takich kwiatków znajdzie się więcej.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 26, 2016, 05:16:46 pm »
@UP
A to już wina tylko i wyłącznie Egmontu, że obcina komiks o 100 stron,. pozostawiając cenę bez zmian.
Ale to jest kwestia rynku. Jeśli nie będzie kupujących klientów, to Kolekcje padną i znowu będziemy z dwoma "rodzimymi" wydawcami jak kiedyś, którzy z pewnością wypełnią tę lukę.  :roll:

Offline Gazza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 26, 2016, 07:26:06 pm »
Poza tym kolekcje psują rynek
A czy rynek jest zepsuty?
Moim zdaniem ma się tylko lepiej z roku na rok, a kolekcje są ostatnio jego motorem albo, conajmniej,  istotnym trybikiem.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 26, 2016, 09:59:47 pm »
A czy rynek jest zepsuty?
Moim zdaniem ma się tylko lepiej z roku na rok, a kolekcje są ostatnio jego motorem albo, conajmniej,  istotnym trybikiem.

Największym motorem napędowym są filmy kinowe wydane w ostatnim czasie i ogólnie ich ekspansja w ostatnich latach. W WKKM nie ukazała się żadna pozycja z Deadpoolem, a to ten komiks z oferty Now, świeci triumfy na wszelkich top listach sprzedażowych. Bez filmów kolekcja radziłaby sobie raczej średnio. Na pewno był jakiś odsetek osób, który sięgnął po kolekcję z uwagi na niską cenę i sentyment. Teraz jednak najlepiej gdyby wszelkie kolekcje odsunęły się na bok i ustąpiły miejsca prawdziwym wydawcom. Egmont mógłby wypełnić powstałą lukę większą ilością Marveli w SC w niskich cenach oraz innych w HC (wszystko pełne runy a nie wycinki).

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 26, 2016, 10:07:57 pm »
W WKKM nie ukazała się żadna pozycja z Deadpoolem, a to ten komiks z oferty Now, świeci triumfy na wszelkich top listach sprzedażowych.« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 09:06:43 pm wysłana przez graves »

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 26, 2016, 10:13:47 pm »
A wypadło mi z głowy, ale wiesz o co mi chodziło.

Pierwszy był Egmont z Deadpoolem więc argument z rewolucjonizowaniem rynku przez WKKM tutaj odpada.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 26, 2016, 10:44:24 pm »


Jesteś świadom że ten tytuł wyszedł tylko dlatego że był na liście kolekcji? Było coś więcej o nim w kolekcji? U nas nie bo Hachette zlało, całkowicie petycje o kolejnego Deadpoola, który był wydany w Niemczech (jak zwykle wybiórcza pamięć z twoje strony to standard).

Dlatego Antari ma rację:
Największym motorem napędowym są filmy kinowe wydane w ostatnim czasie i ogólnie ich ekspansja w ostatnich latach. Bez filmów kolekcja radziłaby sobie raczej średnio.

Poza tym, tom z kolekcji nie dostał dodruku (dlaczego?) a Deadpool z Marvel Now tak, ten tom nawet nie był w tom 5 sprzedaży, tylko znowu Marvel Now.