Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 23, 2017, 07:40:11 am »
Jeśli zaczną wydawać Conana, to będzie pierwsza seria od Hachette, w która zainwestuję.
W ogole mnie to nie dziwi, bo przeciez to natychmiast widac po Twoim avatarze i motcie ;-) 

A tak na serio, to ja tez sie ciesze z tego Conana i mam wielka nadzieje, ze kolekcja przejdzie test i ruszy.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 23, 2017, 08:14:30 am »


SawiK musisz kupić cztery, bo inaczej w ogóle to nie ruszy. Potem to już będzie problem Hachette i prenumeratorów. :smile: Ale pierwsze 4 numery to zadanie która spada na mnie, na ciebie i innych polskich komiksiarzy. Aby Hachette rosło w siłę, a ludziom żyło się komiksowiej.
Daruj sobie takie teksty.
Gdzie Ty byłeś jak wychodził WS od WKKDC?
Kupiłeś komplet WKKM?
Kupiłeś TNMT czy inne rzeczy z wydawnictw których właściciele udzielają sie na forum?
Wiec nie patrz innym w portfel i na półkę oraz nie planuj zakupów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 08:50:58 am wysłana przez Kijanek »

Offline SawiK

Odp: Hachette
« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 23, 2017, 08:52:01 am »
UP
Przecież żyje nam się najkomiksowiej, tak jak nigdy: rezygnacje, przekładanki, co kupić czego nie kupic...Komikowa rzeka już od dłuższego czasu jest ponad norme,a 99% zainteresowanych musi ostro kalkulować. Ty sam nie kupujesz wszystkiego, a superhero to twój ulubionu target.
Conan jak już to będzie poszukiwania po różnych aukcjach itp. jak fundusz pozwoli.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:18:54 am »
No tak mam sporo SH, takie odmóżdzające rzeczy to po czytaniu tygodniowo po 1000 dokumentacji projektowej są w sam raz, plus to że kiedyś pisałem że jak wchodzę w jakieś serie lub grupy wydawnicze to chcę mieć komplet, poza tym mam spory sentyment do Batmana więc kupowane no i Wolverina.
Chodzi o to że Bazyl gloryfikuje i namawia na wspieranie Hachette i Eagle, mimo że sam wielu pozycji nie kupił, na inne wydawnictwa się wypina, bo drogo czy będzie w kolekcji - Dredd. Innym stara narzucać zakupy lub twierdzić że skoro on mam coś lub na coś się napalił to inni też powinni kupić, tak było z kryzysem, jak coś mu się nie podoba to odradza mimo że nie czytał komiksów, tu Nowa Granica - opinia o komiksie po obejrzeniu animacji, Rok pierwszy - bo brzydka kreska, komiksy wydawnictwa Valiant bo to nie jest Super Hero ;)


Offline SawiK

Odp: Hachette
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 23, 2017, 09:55:02 am »
Sorki Kijanek, odnosiłem się do wypowiedzi bazyla a wyszło jakbym do ciebie hehe.
Masz racje z tym gloryfikowaniem kolekcji zwłaszcza zejest tyle swietnych i lepszych komiksów od innych wydawnictw. Turtlesy to cena dwóch standardowych Conanów, podwójna ilość stron i format lepszy, ciekawe czy Bazyl zamówił, pewnie za drogo. Można dorzucić QandW bo to cos jak Deadpool a to bazyla target no i tańsze niż Deadpool i inne komiksy w tym standardzie. Wychodzi jezcze taniej ale...to nie kolekcja  :roll:

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 23, 2017, 10:34:59 am »
Widziałem dwa pierwsze tomy po włosku czy francusku (już nie pamiętam) i istotnie to około 160 stron w czerni i bieli z dodatkami typu galeria okładek i jakieś krótkie artykuły o historii.
To jeszcze jedno pytanie, każdy numer tak będzie miał czy tylko te dwa pierwsze. Jak sprawdzałem to 3 tom to są tylko 3 zeszyty (chyba że są o zwiększonej objętości czego nie wiem)?

I czy ktoś mi odpowie czy to się pokrywa z częścią wydaną w Essentialu od Mandragory?

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 23, 2017, 10:44:58 am »
To oczywiście kwestia, w czym kto gustuje, ale dla mnie ta kolekcja Conana, to kto wie, może nawet news roku.
Savage Sword of Conan od AS Editor to nawet dziś bardzo dobry poziom, a to że #170 jest jednym z nich pozwala mieć nadzieję, że cała kolekcja utrzyma dobry poziom.


Posiadanie całego SSoC to jedno z moich marzeń.


Jest kilka niewiadomych: jakość wydania, papier, szycie (vide WKKDC), grafiki okładkowe pewnie będą pomniejszone. No i cena.
O tłumaczenie, jak rozumiem, tylko nie musimy się martwić :-)


Fajnie się Twojego newsa, Bazyl, przeczytało wczoraj w pociągu.


Offline Zamorano

Odp: Hachette
« Odpowiedź #847 dnia: Kwiecień 23, 2017, 10:48:05 am »
To jeszcze jedno pytanie, każdy numer tak będzie miał czy tylko te dwa pierwsze. Jak sprawdzałem to 3 tom to są tylko 3 zeszyty (chyba że są o zwiększonej objętości czego nie wiem)?

I czy ktoś mi odpowie czy to się pokrywa z częścią wydaną w Essentialu od Mandragory?

Essential Mandragory to inna seria. Konkretnie "Conan the Barbarian", a ta kolekcja to "Savage Sword of Conan" (plus jak się okazuje komiksy z antologii - magazynu "Savage Tales"; było pięć numerów z Conanem). Essential Conan zawiera konkretnie Conan the Barbarian #1-25
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 11:37:34 am wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #848 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:06:15 am »
Dokładnie tak. Conan od Mandry to inna bajka, przy czym nie mówię, że on jest zły. Ten, o którym mówimy w kolekcji, jest bardziej siarczysty, bardziej nasycony, czujesz, że to niekoniecznie może się dobrze skończyć. Skarby Gwahlura mają świetną narrację, uwielbiam ten fatalistyczny ton z elementami tragizmu. Conan jest tu tak fantastycznie wyzbyty złudzeń.
UWAGA: to opinia bazująca tylko na tym małym polskim wycineczku, który dostaliśmy kiedyś.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #849 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:08:04 am »
@rzem @Zamorano
wielkie dzięki za odppwiedź

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:21:17 pm »
Jak sprawdzałem to 3 tom to są tylko 3 zeszyty (chyba że są o zwiększonej objętości czego nie wiem)?
Są większe  :smile: Najmniejsze chyba mają po ponad 40 stron (te z tego tomu na pewno).

Spora podjarka na FB tym Conanem  :smile:

Dla samej "Red Sonja" warto  :biggrin:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 02:31:58 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 23, 2017, 01:59:17 pm »
@JanT zauważyłem, że Ciebie to "jara" jakieś 90% zapowiedzi wydawniczych. Ty potem kupujesz te wszystkie komiksy?

Offline Holsten

Odp: Hachette
« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 23, 2017, 02:04:05 pm »
Mnie również sporo zapowiedzi cieszy i olbrzymią większość z nich kupuje.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #853 dnia: Kwiecień 23, 2017, 02:07:13 pm »
Akurat Jana bym się nie czepiał personalnie, ale to, że "Facebook się jara" nie znaczy nic. Absolutnie nic. Zwłaszcza jeśli mówimy o KKK.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #854 dnia: Kwiecień 23, 2017, 02:28:17 pm »
@JanT zauważyłem, że Ciebie to "jara" jakieś 90% zapowiedzi wydawniczych. Ty potem kupujesz te wszystkie komiksy?
Na razie jeszcze mi się udaje  :smile: I nie przesadzajmy z tym 90% A że ostatnio co chwilę pojawiają się bardzo dobre zapowiedzi to się jaram  :smile:

"Facebook się jara" nie znaczy nic.
Zgadza się  :smile: Tak sobie tylko to napisałem (bo np Torpedo dużo mniejsza podjarka  :biggrin: ).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 04:23:43 pm wysłana przez JanT »

 

anything