Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:35:41 am »
To ciekawe. Czyżby więc dalsze przedłużenie kolekcji o kolejne tomy Thorgala? A może jednak następne komiksy Rosińskiego? Poczekamy, zobaczymy.
Jestem po telefonie do BOK-u Haszet i mam oficjalne potwierdzenie, że kolekcja Thorgala ZAKOŃCZY SIĘ na 5 tomie Yansa. Niestety Pani nie miała informacji na temat ewentualnej innej kolekcji komiksowej.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:13:00 am »
EEEEEE - Szninkla jeszcze nie będzie? Słaboooo. :) Ale mija 2 lata od rzutu testowego Thorgala do kiosków - może rzucą coś nowego albo LL.

Offline Corto Maltese

Odp: Hachette
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:07:19 pm »
Lucky Luke'a nie będzie. Z listopadowych odpowiedzi Egmontu:
"Jak wyglądają Państwa plany wobec "Lucky Luke'a"? Niepublikowanych w Polsce historii Goscinnego zostało chyba tylko na jeden integral, a co potem? Wznowienia w zbiorczych wydaniach już opublikowanych w Polsce tomów Mistrza, integrale z komiksami innych autorów, czy może koniec serii? Pytam, ponieważ wyd. Hachette rozważa własną kolekcję z Lucky Lukiem i chciałbym wiedzieć, czy czekać na Wasze tomy.[/size]Czekać, czekać. Kolekcji raczej nie będzie. A my dyskutujemy z licencjodawcą, jak dalej ma wyglądać obecność LL w Polsce. "

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:20:43 pm »
Przecież nie musi żadna komiksowa kolekcja wchodzić na miejsce Thorgala.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:28:54 pm »
Przecież nie musi żadna komiksowa kolekcja wchodzić na miejsce Thorgala.
Ano nie musi. I coś mi się wydaje, że raczej nie będzie. Haszet pozostanie z WKKM (zapewne do 120 tomu), a co dalej okaże się dopiero za ok. 1,5 roku.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hachette
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:35:20 pm »
Jeśli według firmy sprzedaż kolekcji komiksowych jest opłacalna, być może ruszą z jakąś nową. Wszystko zależy co rozumieją pod pojęciem opłacalności.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 26, 2016, 04:40:33 pm »
Niestety @JanT ma rację - może nie być niczego. Ale to by była smutna alternatywa. Ja chciałbym wierzyć, że jednak wyjdzie jakiś zamiennik za Thorgala i każda środa będzie komiksowa, a nie tylko co druga.

@Corto
A co Kołodziejczak miał powiedzieć - Nie wiemy kiedy i czy coś nowego z LL wydamy, więc musicie poczekać. I nie kupujcie konkurencji bo to dla nas straty. No daj spokój.

Jak Kołodziejczak jest taki zorientowany co się dzieje na rynku i wie co zrobi konkurencja (i to i Eaglemoss i Hachette), to czemu wydawanie komiksów na dużą skalę zajęło mu aż tyle czasu? Nie wiedział, że tyle tysięcy nabywców komiksów ciągle jest w Polsce?

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 26, 2016, 05:22:39 pm »
Jak Kołodziejczak jest taki zorientowany co się dzieje na rynku i wie co zrobi konkurencja (i to i Eaglemoss i Hachette), to czemu wydawanie komiksów na dużą skalę zajęło mu aż tyle czasu?
Może jest zorientowany bo temat dotyczy komiksów do których mają licencję?
Cytuj
Nie wiedział, że tyle tysięcy nabywców komiksów ciągle jest w Polsce?
Może nie wiedział, może wiedział. Pytanie jakie warto zadać to takie czy ich obecny model biznesowy jest zły? Czy ich decyzje są złe? Moim zdaniem nie. Dużo fajnych tytułów. I dobra cena dzięki dyskontom (co też ma wpływ na sprzedaż).

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 26, 2016, 05:42:25 pm »
Nie wiedział, że tyle tysięcy nabywców komiksów ciągle jest w Polsce?


Zasadniczo nie znając nakładu WKKM to pofolgowałbym sobie z tymi tysiącami bo równie dobrze tych "tysięcy" może być co najwyżej dwa ;)
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:36:54 pm »
Na 2 tysiące to by chyba Egmont tej całej ofensywy w 2015 roku nie robił. A Hachette by obu Kolekcji nie przedłużała. Oczywiście - to nie są kokosy ale nie zaniżajmy aż tak bardzo. Gigant niby schodzi w 6 tyś egz miesięcznie. Na oko WKKM powinno mieć 2 razy tyle. Ale naprawdę nie wiem - może jest tego i mniej. Kurczę - przydałyby się dane sprzedażowe. Trzeba zapytać o nie Kołodziejczaka. :P

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:40:03 pm »
Gigant niby schodzi w 6 tyś egz miesięcznie.
Skąd te głupstwa wziąłeś? Znany jest nakład, 22 tysięcy egzemplarzy, więc pewnie z tego schodzi około 50%-60% (patrząc na to ile % KD się sprzedaje).
WKKM nie ma wielkiego nakładu, szczególnie w kioskach, u mnie WKKM jest tylko w dwóch Empikach, w jednym 3 sztuki, w drugim 5. A Gigant jest we większości kiosków.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:50:21 pm »
Dobra, sorry za mój błąd. Ale dalej bym się skłaniał, że WKKM w całej Polsce (w prenumeracie i kioskach) schodzi w jakichś kilkunastu tysięcy egzemplarzach na numer. Liczba poniżej 10 tyś chyba by nie przedłużyła Kolekcji ani nie skłoniła Egmontu do działania.

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:21:36 pm »
Liczba poniżej 10 tyś chyba by nie przedłużyła Kolekcji ani nie skłoniła Egmontu do działania.
Według mnie 6 tysięcy i tak dla Hachette byłoby sporą liczbą. Bo myślisz, że w większych nakładach wychodzą inne ich kolekcje? Na pewno sprzedaż to nie jest kilkanaście tysięcy. Według mnie do kiosków trafia maksymalnie 3 tysiące egzemplarzy, patrząc po dostępności (FK w dystrybucji Empiki + księgarnie internetowe miał 4 tysiące), prenumeratę nie da się oszacować.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline dudi1212

Odp: Hachette
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:25:19 pm »
W sumie to jak ktoś ma np. dostęp do Bisnode'a to można sprawdzić jaki Hachette Polska Sp. z o.o. miało obrót za poprzedni rok. Trzeba zliczyć ilość kolekcji na rynku (chyba wszystkie to dwutygodniki), trzeba policzyć średnią cenę jednego numeru kolekcji (wszystkich wydawanych w danym roku), założyć, że w roku wychodzi 26 numerów i że cena za którą oni to sprzedają to połowa ceny kioskowej i wyliczyć średni nakład ze wszystkich kolekcji. Zawsze to jakiś pogląd daje;)

Niestety w sieci znalazłem tylko przychody Hachette Livre Polska, a oni są od książek.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hachette
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:28:11 pm »
Poszperałem w internetach.
W Polsce jest około 190 salonów Empiku (stan 2013 rok).
Kiosków RUCHu około 2000.
Kolporter obsługuje około 870 punktów.
Zakładając średnio 5 egzemplarzy na salon Empiku.
Odnośnie kiosków. W mojej miejscowości ostatni raz widziałem w kiosku numer 30 WKKM. W ilu punktach jest dostępna kolekcja? Obstawiam 50%.
Być może podobnie z punktami Kolportera.
Wychodzi, że około 3 tysiące egzemplarzy jest w ten sposób dystrybuowanych. Zawyżmy do 5 tysięcy. Plus prenumerata.
Raczej nakład WKKM 10 tysięcy nie przekracza. Bardziej prawdopodobne, że bliżej 5 tyś.
Oczywiście mogę się mylić.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."