Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Hachette
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 17, 2016, 10:49:08 am »
To jest Szninkiel na skalę naszych możliwości.
Niestety......w pomniejszonym formacie.

Offline Kokosz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 17, 2016, 10:50:22 am »
Niestety......w pomniejszonym formacie.

I tak większy od Lucky Luke'a!

fragsel

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 17, 2016, 10:52:20 am »
@8azyliszek


po pierwsze primo: technicznie rzecz biorąc miałbyś rację jakby w środku Yansa rzeczywiście była taka karteczka

po drugie primo: rangi forumowe są automatyczne

po trzecie primo: już ustalaliśmy w innym watku, że takie komiksy jak Szninkiel czy Thorgal nie podpadają pod kategorię "polskie"

po czwarte primo: :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 17, 2016, 11:01:47 am »
Ale jestem wk...y na te dziunie z BOK-u Haszet. Po co tam siedzą i pitolą takie głupoty.
Muszę zrobić tak jak 8azyliszek i szybko podskoczyć do jakiegoś saloniku.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkncSajMaew

No niestety - żeby wydawać dobre i tanie komiksy, trzeba ciąć koszty tam gdzie się da. "Promocja kosztuje, reklama tym bardziej". Ale dzięki temu mamy Szninkla t.1 w kolorze i twardej oprawie za 30 zł. Skończą się takie absurdalne cenowo aukcje na Allegro.
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=szninkiel&sourceid=Mozilla-search&bmatch=base-relevance-cul-1-2-0209

Czyli tak - wstaję rano i idę do najbliższego kiosku. Oczywiście Szninkla nie ma bo Kolekcji Thorgala dawno nikt nie kupował i przestali przysyłać. Idę do drugiego Ruchu - oczywiście nie ma. Pomijam więc 2 bliższe Empiki, wsiadam w autobus podmiejski i jadę do tego w którym ostatnio widziałem Thorgale na półce. Oczywiście tam nie ma. Zaglądam jeszcze do Inmedio w tej galerii, 3 Ruchów na Dworcu obok i jednego Kolportera - nie ma. Postanawiam jechać do Empiku na drugim końcu miasta, zamiast wracać do tych bliższych ale niepewnych. Jeszcze zaglądam do kiosku obok przystanku. Facetka mówi że Thorgal jest ale po pierwsze w jej drugim kiosku w innej dzielnicy a po drugie, mają tylko jeden egzemplarz do teczki.
 
Wsiadam w autobus i jadę do tego dalekiego Empiku. Docieram do Galerii o 9.45 a Empik otwierają o 10.00. Zaglądam jeszcze do Inmedio i Almy ale oczywiście nie ma. Wreszcie otwierają bramę Empiku i dopadam do półki z Kolekcjami. Rozglądam się chwilę, niby nie widzę, bo stoi grzbietem na półce ale JEST! I to nawet 2 egzemplarze. Wybieram nie obity na rogach i lecę do kasy. Potem cały w skowronkach wychodzę z Galerii. Mam banana na twarzy całe pół godziny, które zajmuje mi powrót do mieszkania. Nie zrywam łapczywie foli by wrzucić wam na forume skan nienaruszonego egzemplarza. :smile:

Chwilę wcześniej zaglądam ponownie do najbliższego kiosku - tam gdzie mi kioskarka sprowadza WKKM, pokazuję jej swój egzemplarz i proszę ją o zamawianie dla mnie Szninkiela numer 2 i 3. Mówi że nie ma problemu. Czyli za 2 tygodnie nie będę musiał gonić na drugi koniec miasta.

Szninkiel Hunting - Poziom Master. :biggrin: :biggrin: :biggrin:



@8azyliszek




po pierwsze primo: technicznie rzecz biorąc miałbyś rację jakby w środku Yansa rzeczywiście była taka karteczka


po drugie primo: rangi forumowe są automatyczne


po trzecie primo: już ustalaliśmy w innym watku, że takie komiksy jak Szninkiel czy Thorgal nie podpadają pod kategorię "polskie"


po czwarte primo: :wink:


Skoro ja mówię, że coś będzie to tak będzie. :biggrin: Daaaa. Ale szkoda, ze tak jak na Forum CDA po iluś tam postach nie można sobie samemu rang pisać. :smile:


I pytanie - czy ktoś w ogóle z forumowiczów ma tego ostatniego Yansa?? Bo odpowiedzi się nie doczekałem.
A o tym, że Szninkiel wyjdzie, jak zwykle zadecydowała logika. Bo skoro wydali Skargę Ziem Utraconych i Yansa, to Szninkla by nie wydali? No właśnie. Każdy fan sam mógł się tego dawno domyślić. Ale nieeeee - jak zwykle pojawiają się obrońcy układu. :smile:


A skoro Rosiński jest Polakiem, to to są polskie komiksy. :smile:
No nie jest to powiększony format jak LL, tylko A4 jak Thorgal. Ale znowu - większy format podrożyłby koszty.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 11:19:10 am wysłana przez fragsel »

Offline Jaxx

Odp: Hachette
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 17, 2016, 11:14:26 am »
A ja poczekam na wydanie Egmontu w kolorze. Kupować coś takiego w pomniejszonym formacie to zbrodnia na sztuce komiksowej.

A skoro Rosiński jest Polakiem, to to są polskie komiksy. :)

To Batman z rysunkami Kudrańskiego też jest polskim komiksem?? Szok.

Offline Kokosz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 17, 2016, 11:16:43 am »
No nie jest to powiększony format jak LL, tylko A4 jak Thorgal. Ale znowu - większy format podrożyłby koszty.

Miałem na mysli takiego Lucky Luke'a, w formacie A5:


Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 17, 2016, 11:17:46 am »
Dyskusja o Haszet, wydawnictwie roku, poziomie obsługi, geniuszu co niektórych użytkowników za 3...2...1...

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 17, 2016, 11:50:24 am »
A ja poczekam na wydanie Egmontu w kolorze. Kupować coś takiego w pomniejszonym formacie to zbrodnia na sztuce komiksowej.

No to se jeszcze poczekasz. :) Możesz też kupić na Allegro te wydania Egmontu z 2001. One były powiększone.
W sumie szkoda, że Kołodziejczak w listopadzie nie powiedział nam i tego, że Szninkla od Egmontu w 2016 roku nie będzie. Ciekawe ile Hachette tysięcy egzemplarzy wydrukowało.

@rzem
A teraz jest cisza na forum, bo wszyscy się rozbiegli po swoich miastach, szukając tego Szninkla po kioskach i salonach. :)

Offline Jaxx

Odp: Hachette
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 17, 2016, 11:54:43 am »
No to se jeszcze poczekasz. :) Możesz też kupić na Allegro te wydania Egmontu z 2001. One były powiększone.

Nie szkodzi, nie spieszy mi się. Mam wydanie cz-b z kolekcji GR, kolorowy integral wziąłbym jedynie jako ciekawostkę. No i jest na co kasę wydawać ostatnimi czasy...

Offline starcek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 17, 2016, 12:09:08 pm »
A ja poczekam na wydanie Egmontu w kolorze. Kupować coś takiego w pomniejszonym formacie to zbrodnia na sztuce komiksowej. [...]
W punkt!!!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline janjedlikowski

Odp: Hachette
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 17, 2016, 12:59:20 pm »
Na prawdę szkoda, że nie wydał tego Egmont w dużym formacie... 

Offline mack3

Odp: Hachette
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 17, 2016, 01:02:50 pm »
Niestety......w pomniejszonym formacie.
Sorry, nie interesuję się kolekcją Rosińskiego od Hachette stąd nie wiem - w jakim oni formacie wydają te komiksy (Thorgale, teraz Szninkiel)? Takim jak Egmont wydał Wieczną Wojnę i integral Nikopola?

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 17, 2016, 01:04:07 pm »
Na prawdę szkoda, że nie wydał tego Egmont w dużym formacie...

Wydał - w 2001 roku ale też w 3 częściach. W jednym tomie było dawno temu ale w miękkiej oprawie i czarno-białe. Kurde - Hachette wznawia dobry komiks po 15 latach od ostatniego polskiego wydania a egmontowcy oczywiście dalej narzekają. Nawet jakby wyszedł integral w powiększonym formacie, to im pewnie nie odpowiadała by cena albo rodzaj papieru. A wszystko dlatego, że wydał to konkurent Egmontu.

Żale proszę pisać do Kołodziejczaka z pytaniem czemu przez tyle czasu Szninkla nie wznowili i znowu Hachette musiało wykonać oczywistą robotę.

@mack3
Szninkiel jest ociupinę wyższy niż New 52 Egmontu.  I jest trochę od nich szerszy. Dokładnie to 27 cm wysokości, 19.5 cm szerokości i 8 mm grubości (bo to tylko 54 strony. Coś jeszcze?

A jaki TY wymyślisz bzdurny argument, by nie kupić Szninkiela drogi forumowiczu? :D
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 01:09:32 pm wysłana przez 8azyliszek »

Mikel

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 17, 2016, 01:15:07 pm »
Wydał - w 2001 roku ale też w 3 częściach. W jednym tomie było dawno temu ale w miękkiej oprawie i czarno-białe. Kurde - Hachette wznawia dobry komiks po 15 latach od ostatniego polskiego wydania a egmontowcy oczywiście dalej narzekają. Nawet jakby wyszedł integral w powiększonym formacie, to im pewnie nie odpowiadała by cena albo rodzaj papieru. A wszystko dlatego, że wydał to konkurent Egmontu.

Jeszcze był integral HC z 2013 B&W z kolekcji Rosińskiego ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 17, 2016, 01:17:17 pm »
@UP
Po polsku? To przegapiłem. Masz jakieś zdjęcia tego?

 

anything