trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:03:04 pm »
Egmont już wygrał - co pokazały wszelakie rankingi, wysokie miejsca na listach sprzedaży na Gildii czy Bonito -
tylko że te rankingi nie są miarodajne gdy chcemy w nich porównać sprzedaż Egmontu do WKKM.
Bonito WKKM nie sprzedaje, a Gildia swoje WKKM ma w niewielkiej ilości + dostępne tylko przez jakiś czas + w cenie jakiej można je kupić w prenumeracie, bez kosztów wysyłki.
Hachette swój model biznesowy opiera na prenumeracie. Bez danych wydawnictwa nie ma nawet sensu gdybać.
Fakt jest tylko taki, Hachette jest zadowolone bo startuje z nową kolekcją bez rzutu testowego.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:25:29 pm »
w tym ostatnim robi błedy, bo nie szprecha
superboihaterskimi

Proszę o sprostowanie
Prostuję. Przepraszam że z twoich wypowiedzi zrozumiałem, że uważasz polski oddział Egmontu za bardziej polski niż polski oddział Hachette.

Nie mamy po prostu informacji o danych o sprzedaży. Ile miesięcznie Hachette sprzedaje egzemplarzy dwóch WKKM a ile Egmont trzech Marvel Now. Ale jak napisał Cringer - gdyby Hachette nie było zadowolone nie byłoby MMH PL, ani przedłużenia WKKM.

A to, że aktywni ludzie na forum nie chcą umieszczać np. Kree-Skrull War, Spider-Man No More i Śmierć Stayceych czy Korvac Sagi na listach najlepszych komiksów w Polsce w 2016 r to świadczy tylko o nich a nie o jakości tych komiksów (lista naEkranie to w ogóle jakaś komedia). Ja jako głos milczącej większości mogę tylko wzruszyć ramionami i zlekceważyć taki ranking jako nie oddający w pełni rzeczywistości. To samo mam z pominięciem tytułów z WKKDC.

Offline donTomaszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:49:50 pm »
A to, że aktywni ludzie na forum nie chcą umieszczać np. Kree-Skrull War, Spider-Man No More i Śmierć Stayceych czy Korvac Sagi na listach najlepszych komiksów w Polsce w 2016 r to świadczy tylko o nich a nie o jakości tych komiksów
To samo mozna powiedziec o ludziach nie chcacych umieszczac na swych listach takich rzeczy jak Miracleman, Sklad Glowny 2, ARQ 3, Sandman Uwertura, Codzienna Walka, Locke & Key, Alias, Gotham Central, swietnych rzeczy z Image i Vertigo, komiksow KRLa, Prosiaka i wielu wielu wielu innych. Takze teges Bazyl - pudlo. Mega pudlo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 31, 2016, 01:17:51 pm »
tylko że te rankingi nie są miarodajne gdy chcemy w nich porównać sprzedaż Egmontu do WKKM.
Bonito WKKM nie sprzedaje, a Gildia swoje WKKM ma w niewielkiej ilości + dostępne tylko przez jakiś czas + w cenie jakiej można je kupić w prenumeracie, bez kosztów wysyłki.
Czy ja w moim poście porównałem sprzedaż Hachette z sprzedażą Egmontu? Nie.
Egmont wygrał, ponieważ Marvel Now (jako cała linia) okazało się serią tak popularną, że mimo wydawania 3 tomów miesięcznie, tomy rozchodzą się jako świeże bułeczki.
A to, że aktywni ludzie na forum nie chcą umieszczać np. Kree-Skrull War, Spider-Man No More i Śmierć Stayceych czy Korvac Sagi na listach najlepszych komiksów w Polsce w 2016 r to świadczy tylko o nich a nie o jakości tych komiksów (lista naEkranie to w ogóle jakaś komedia).
Nie licząc pierwszej pozycji przeczytałem wszystkie wymienione przez ciebie komiksy (a wojnę przeczytałem w styczniu), ale nie wiem z jakiego powodu mam je dać na listę. Są to porządne komiksy Marvela z lat 70-tych, ale nic więcej. U mnie może się pojawią w 20-tce, a może znajdą się wśród niepunktowanych wyróżnień. A były w tym roku lepsze tomy WKKM od tych, które wymieniłeś np. Nick Fury: Agent SHIELD (część 2) czy Ultimate Spider-Man: Śmierć Spider-Mana. Ale nadal są to tylko sympatyczne komiksy, które odstają od czołówki komiksów wydanych w tym roku w Polsce. To samo tyczy się oczywiście serii wydawanych przez Egmont w Marvel Now, które raczej też nie pojawią się w czołówce rankingu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 01:21:33 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 31, 2016, 01:37:02 pm »
@UP
Oczywiście. Wymieniłem tylko przykładowe tytuły. Lista 2016 powinna JAKIEŚ z tych 26 tomów zawrzeć. A jeśli widzę coś, co ma Marvel Now ale jednocześnie całkowicie pomija WKKM to uważam coś takiego za mało miarodajne.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 31, 2016, 02:14:35 pm »
Bez danych wydawnictwa nie ma nawet sensu gdybać.
Fakt jest tylko taki, Hachette jest zadowolone bo startuje z nową kolekcją bez rzutu testowego.
Dane finansowe za 2015 sa dostępne publicznie wystarcz przejrzeć KRS bo publikowane sa sprawozdania finansowe spółek. Można spróbować zrobić zestawienie jakies

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 31, 2016, 02:14:47 pm »
świadczy tylko o nich a nie o jakości tych komiksów


Nie, świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że znów przerobiłeś rok gdzie przeczytałeś zbyt mało komiksów żeby Twoja opinia nabrała jakiejkolwiek wartości. Na pocieszenie powiem Ci tylko, że nie jesteś jedyny z tego forum (dotyczy to też Twoich antyfanów co zabawne).
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:06:27 pm »
Było w WKKM kilka dobrych tytułów w tym roku, ale skamlenie o ich obecność w gronie najlepszych tytułów to megasłabizna. Tak samo opiniowanie, że inny niż komiksy z WKKM wybór świadczy o ludziach. No, kaman - mamy różne gusta i tyle. Śmierć Stacych może i przełomowa dla universum, ale najwidoczniej mało przełomowa dla czytelników. Mną w tym roku zawładnęły inne rzeczy.


Im więcej czytasz, tym szersze masz horyzonty. Jeśli fanatycznie ograniczasz się do jednego cyklu czy wydawcy, to Twoja sprawa i Twój gust, ale nie oceniaj przez ten pryzmat innych czytelników i nie wkładaj w ich czyny jakichś nieczystych intencji (w domyśle: pomniejszania wagi tytułów Hachette, byle na złość).
To jest ośmieszanie się.


Te historie z ludźmi w kapokach i spandeksach nie są aż tak wybitne dla odbiorców popkultury, nawet jeśli bohaterowie tracą w nich swoją miłość czy nawalają się z kosmitami. Jeju, jak to brzmi.


No i zgadzam się, że hejterzy Hachette też momentami zaginają rzeczywistość. Dobrze, że kolekcja jest, może i tracimy przez nią całe runy, ale i tak mamy tu możliwość przeczytania dobrych rzeczy, które być może nigdy by nie wyszły. Nie są to jednak komiksy roku.


Te forumowe nawalanki tak w ogóle przypominają mi nawalanki superbohaterów i superłoczyńców. Walicie się regularnie po łbach tymi samymi argumentami i potem powtórka. To taki Marvel Universe w pigułce.


Wszystkim czytaczom komiksów życzę na NR tyle kolekcji, runów, frankofonów, mang i innych wydawnictw komiksowych, ile tylko zdołają zdobyć i przeczytać.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:42:05 pm »
Masz rację rzem - każdy ma swój gust i są różne opinie. Nie gorsze czy lepsze, tylko po prostu inne. Mnie wkurzyła głównie jedna list sprawiająca wrażenie świadomego pomijania WKKM bo jest konkurencją dla Egmontu. Bo danie Martwych Prezydentów z Marvel Now przy pominięciu choćby Wojny Wade'a Wilsona dla mnie jest kpiną.

A patrząc forumowy na TOP 2015... Zaznaczacie swoje tytuły a potem się dziwicie, że Egmont zmniejsza listę frankofonów a Hachette i Eaglemoss poszerzają ofertę. A potem jest hejt na mnie, że mi sie podoba to co większości klientów.

2016 rok był istotny dla Hachette. Już pisałem - Szninkiel, przedłużenie WKKM i duże klasyki w niej wydane, premiera MMH zaraz po Nowym Roku. I jeszcze premiera WKKDC. Dla mnie to były fantastyczne i bardzo dobre wiadomości dla polskiego komiksowa. Dlatego cieszyłem się jak dziecko i reagowałem emocjonalnie. Mam nadzieję, że w 2017 najlepsze wydawnictwo przyniesie mi jeszcze więcej takich dobrych wydarzeń.

https://naekranie.pl/artykuly/najlepsze-komiksy-2016-roku-lista-aktualizowana
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 08:22:54 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:59:50 pm »
Spoko, &azyliszek. Wojna Wade'a z z WKKM rzeczywiście lepsza od Prezydentów, ale dla mnie wciąż daleko w rankingu.
Ja tam nie wiem: może tu rzeczywiście działa jakaś ukryta opcja antyHachettowska? A może prędzej ludzie po prostu nie tolerują Twojego jednostronnego forsowania Najlepszego Wydawnictwa Komiksowego w Polsce.
No bo gdzie się podziała ta większość klientów, skoro tutaj na forum większość przeciwko Tobie? :-)


Ty tymi emocjonalnymi reakcjami naginasz witkę w jedną stronę. Nagięta witka puszcza i odgina się w drugą. Reakcja stara jak świat. Skrulle znowu ruszają do walki z Avengersami.


Lepiej pójść poczytać jakieś komiksy...




Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 01, 2017, 06:15:30 pm »
Kiedyś już pisałem o oporze tkanki społecznej wobec zmian i że mnie on dziwi w przypadku, gdy zmiany są niewątpliwie korzystne dla ogółu. No i przypomniało mi się gdzie czytałem ta sentencję, gdy drugi raz zacząłem czytać "Świat Finansjery" Terrego Pratchetta.

"Ludzie nie lubią zmian. Ale jeśli zmiana nastąpi dostatecznie szybko, przeskakują tylko z jednej normalności do drugiej."

I tak właśnie powinno działać Hachette. Im szybciej zarzuci nas nowymi komiksami, tym lepiej. Dlatego podoba mi się ich tempo jednego komiksu tygodniowo zamiast kilku ale raz w miesiącu, jak to robi Egmont.
Od ogłoszenia WKKDC do premiery upłynęło 5,5 tygodnia. W przypadku MMH było to tylko trzy w związku z tym hejterzy zostali zaskoczeni. I bardzo dobrze.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 01, 2017, 07:47:14 pm »
I tak właśnie powinno działać Hachette. Im szybciej zarzuci nas nowymi komiksami, tym lepiej...
Jest jeden błąd w rozumowaniu, finanse, taki Egmont, Mucha, czy inny wydawca komiksów, których ty zazwyczaj nie kupujesz, wydaje pozycje i zazwyczaj dostępne są parę miesięcy po premierze i zazwyczaj z rabatem, wyjątek stanowi SL, natomiast kolekcje trzeba kupować w miarę na bieżąco, 3 kolekcje to średnio 6x40 lub w hardcorowym wypadku 9x40 co miesiąc.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 02, 2017, 06:06:57 pm »
Superior Spider-Man, X-Men itd z Marvel Now to też serie i też raczej czytam je na bieżąco. Dla mnie to taka sama sytuacja, bo wydawnictwa są równe. Każdy może zwiększyć liczbę swoich tytułów i nie ma co hejtować tylko Hachette.

Offline misiokles

Odp: Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:27:51 pm »
Na szybkie wprowadzenie przez Hachette trzeciej kolekcji nikt by nie narzekał, gdyby czas życia danego numeru był normalny, a nie trwał dwa tygodnie. Ale może się nie znam.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #599 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:33:16 pm »
Archiwalia możesz kupić w wydawnictwie albo na Gildi. W rozsądnym czasie oczywiście. No i to wina Empiku, że nie chce sprzedawać na empik.com produktów Hachette jak WKKDC.

 

anything