trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:11:37 am »
@UP
Na raty kupować jest drożej. Zresztą przecież WKKM startowała niemal równocześnie w Polsce, Czechach i Niemczech. Czyli wg ciebie Hachette kupiło (po negocjacjach) licencję na te trzy kraje, a potem dokupiło sobie Francję, Rosję, potem (po negocjacjach) Rumunię, Portugalię? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Oczywiście nie znamy i nigdy nie poznamy szczegółów, ale ja obstawiam, że oba wydawnictwa na raz wzięły licencję na Europę, traktowaną jako jeden region.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #616 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:21:50 am »
Nie zapominaj że Dredd wychodzi "u siebie" Polskie Hachette jak wydawało Hansa Klossa to też nie kupiło licencji na całą Europę  :smile:

W kolekcji Dredda https://en.wikipedia.org/wiki/Judge_Dredd:_The_Mega_Collection będzie "Heavy Metal Dredd" z dodatkową zawartością  :smile: dobrze Bazyl że nie kupiłeś  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 08:32:54 am wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #617 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:38:22 am »
@UP
Na raty kupować jest drożej.
Skąd wiesz?
a sory
@UP
Oczywiście nie znamy i nigdy nie poznamy szczegółów
czyli jednak nie wiesz.
Wcześniej napisałeś tak jakbyś jednak znał szczegóły umowy.
A ja też to już mówiłem - jak Hachette i Eaglemoss kupowały licencje od Marvela i DC to brały to na całą Europę a nie jeden kraj.
Więc sobie gdybasz używając tonu jakbyś to wiedział.
W kwestii rozmów jak już sobie gdybamy to negocjacje wcale nie musiały wychodzić drożej. Hachette czy inne Eglemossy mogły zaznaczyć w pierwszej umowie kwestię rozszerzenia licencji na i inne kraje oraz ustalić kwotę. I już. Kto by tam wywalał kasę od razu w ciemno nie wiedząc jak się kolekcja przyjmie i będzie rozwijać. Na to też by wskazywał fakt że występują różnice w kolejności oraz w tytułach kolekcji.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #618 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:38:57 am »
A ja też to już mówiłem - jak Hachette i Eaglemoss kupowały licencje od Marvela i DC to brały to na całą Europę a nie jeden kraj.


Nie chcę być złośliwy ani małostkowy ale...


Jakieś linki poproszę.
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #619 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:58:09 am »
Tu podświadomie się zgadzam z Bazyliszkiem. Porównując francuską stronę z kolekcjami: http://www.hachette-collections.com/ i polską: https://kolekcja-hachette.pl/ mamy dużo wspólnych kolekcji. Sądzę, że wydawnictwo już na tyle długo działa na rynku, że "kupuje licencje" z przeznaczeniem od razu na wiele krajów. Owszem, są kolekcje lokalne ale jest też sporo globalnych.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #620 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:58:50 am »
Wcześniej niektórzy się ze mną spierali (Locus nawet rzucił jeden komentarz na moim blogu), że WKKDC się w Polsce nie ukaże, bo Egmont wykupił wyłączną licencję DC na Polskę. To ja broniłem tezy, że oba wydawnictwa kupowały większe licencje i one zawsze przewyższały lokalnych wydawców. I to się okazało prawdą. Na zasadzie analogii z Dreddem może być podobnie. Na inne edycje MMH trzeba było czekać 4 lata. A Dredd wychodzi dopiero od dwóch, więc nie można kategorycznie wykluczyć innych edycji i tej kolekcji.

Rebelion jest brytyjski, to dużemu brytyjskiemu oddziałowi Hachette nawet łatwiej jest z nimi negocjować na miejscu, niż jeździć do USA. Poczekamy, zobaczymy - może to pójść w obie strony. Ale ja pozostaje przy swoim zdaniu, że raczej wyjdzie i u nas.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:03:05 am »
I to się okazało prawdą.


No nie. Prawdą by było gdybyś miał definitywne potwierdzenie swoich słów, sama premiera nie jest tu absolutem bo dalej nikt nie zna zapisów licencyjnych (nie to, że ja się nie zgadzam, że te kolekcje nie miały takich planów ekspansywnych). Bardziej czepiam się sensu Twojej wypowiedzi.


Ja mam tylko informację, że na ten moment nie ma żadnych planów na wydanie tej kolekcji w żadnym kraju poza UK/Australią. Tyle wiem, tyle słyszałem. Co się wydarzy to się wydarzy ale nie róbmy z gdybania faktów bo serio, znów prezentuje się tu jakaś alternatywna wizja rzeczywistości.

Ale ok, ja już się rakiem wycofam z tej rozmowy bo w sumie mało mnie interere czy ta kolekcja wyjdzie tu czy nie.
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:25:44 am »
Rebelion jest brytyjski, to dużemu brytyjskiemu oddziałowi Hachette nawet łatwiej jest z nimi negocjować na miejscu, niż jeździć do USA.
Z tego co kojarzę licencje na Marvela posiada Panini, pisanie że jeżdżenie do USA jest bzdurą.

Cały czas pisanie że coś będzie może się dla ciebie odbić czkawką, wcześniej czy później (przypomnę Asteriksa i Lucky Luke'a).

Offline Zakrza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:58:27 am »
Ja tam zgadzam się z Bazylem. Przecież on się nie upiera, że ta kolekcja wyjdzie tylko na zasadzie analogii gdyba. Skoro inne kolekcje wychodziły prędzej czy później w Polsce (i innych krajach) to można ZAŁOŻYĆ, że i Dredd kiedyś się pojawi. No chyba, że jest tak jak JanT wspomniał i to tylko kolekcja lokalna. Zobaczymy czy pojawi się w kolejnych krajach.

A licencje zapewne kupują od razu na dany region, w typ przypadku na UE. To znana praktyka nie tylko w branży komiksowej.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:03:33 am »
że ta kolekcja wyjdzie tylko na zasadzie analogii gdyba. Skoro inne kolekcje wychodziły prędzej czy później w Polsce (i innych krajach)
To się zapytam czemu nie ma kolekcji Asteriksa i Lucky Luke'a? Te kolekcje poza próbny rzut nie wyszły w ogóle. Dredd nie jest tak popularny aby pociągnąć kolekcje (u nas w kraju), to nie superbohaterowie Marvela i DC.

A jeśli ktoś chce bardzo kolekcji Dredd to myślę że można zasypać mailami Hachette  w tej sprawie lub zrobić petycje i wydawnictwo powinno się ustosunkować się do takiej prośby oficjalnie. Polecam spróbować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 10:11:34 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:11:26 am »
@UP
Już pisałem - wysłałem zamówienie prenumeraty na kolekcję Lucky Luke'a zamiast kupić numery 2-4 w kiosku i niestety zabrakło właśnie tych sprzedanych egzemplarzy by dosięgnąć do limitu decyzji o starcie na całą Polskę. Jest mi niewymownie przykro z tego powodu i że Egmont skopiował tą inicjatywę.

Ale to właśnie otwiera okienko Hachette, żeby w Polsce wydać inną komiksowa kolekcję. @kuba g - ja nie robię z niczego faktów, tylko używam analogii. Wyraźnie piszę, że wg mnie Mega Kolekcja zawita do Polski. Oczywiście to się może nie ziścić, ale to jest moje zdanie na tą sprawę. Na forum można też pisać swoje poglądy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:14:08 am »
Już pisałem - wysłałem zamówienie prenumeraty na kolekcję Lucky Luke'a zamiast kupić numery 2-4 w kiosku i niestety zabrakło właśnie tych sprzedanych egzemplarzy by dosięgnąć do limitu decyzji o starcie na całą Polskę. Jest mi niewymownie przykro z tego powodu i że Egmont skopiował tą inicjatywę.
Nie masz racji to prenumerata decyduje o starcie kolekcji a nie pojedyncze sztuki sprzedane w kioskach (popatrz jak zmniejszono ilość WKKM w kioskach, to samo też czeka SBM, a kolekcje idą dalej bo ciągnie je prenumerata). Egmont nic nie kopiował, Asteriks był dostępny cały czas, a Lucky Luke były cały czas w ich zakresie zainteresowania, był cały czas pytania o niego na alei komiksu, poszukaj i sprawdź sam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 10:36:53 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Zakrza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:32:28 am »
To się zapytam czemu nie ma kolekcji Asteriksa i Lucky Luke'a?
Ale to chyba nie do mnie pytanie? :smile: Zresztą sam sobie odpowiedziałeś - bo testy wykazały, że nie było na to dużego zainteresowania. Dredd, jeśli się pojawi też może nie wyjść poza fazę testów. Przecież ja nie twierdzę, że ta kolekcja wystartuje na 100% i że od razu trafi do szerokiej dystrybucji, bez testów. Chciałem po prostu zwrócić uwagę, że Bazyl pisze całkiem sensownie. On nie wróży z fusów, tylko bierze to na logikę.

Ok, Ty twierdzisz, że Dredd jest za mało popularny by uciągnąć kolekcję. Pytanie czy Hachette myśli podobnie.

Ja osobiście nie mam zdania na ten temat. Jeśli kolekcja wyjdzie w innych krajach niż UK to sądzę, że jej pojawienie się w Polsce stanie się bardzo prawdopodobne (być może najpierw w formie testu). Tym bardziej jeśli Ongrys wyda trzeci tom - bo sami przyznają, że wydają najpierw te dwa, a jeśli będzie dobra sprzedaż to będą kolejne.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:36:55 am »
Asterix to był błąd, ale z racji francuskości Hachette chcieli spróbować tej serii. Zawalenie kiosków i księgarń przez Egmont swoimi wydaniami tym razem skutecznie powstrzymało jej start. Egmont wyciągną wnioski z Kolekcji Thorgala i obniżył swoje ceny (Asterixy w kiosku po 20 zł).

A z LL było to samo co z superhero - Hachette wystartowało ze swoją inicjatywą i to dopiero zwróciło uwagę Egmontiu, że może po latach próśb by w końcu wznowili tą serię. Hachette nie udało się doobić do minimum sprzedażowego i się wycofali. Ale Egmont nie pogardził ta grupką chętnych na LL, przemyślał sprawę i wydał go taniej w większym niż wcześniej formacie. No i się im udało.

Ale po to właśnie był trial - Hachette tak bada rynek i niektóre ich Kolekcje startują, inne nie. To chyba normalne, że czasem nie trafia się z targetem - inaczej serie próbne w ogóle nie byłyby potrzebne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:39:27 am »
Egmont wyciągną wnioski z Kolekcji Thorgala i obniżył swoje ceny
Thorgal kosztuje tyle ile kosztował, kupuję tą serię od początku (nawet wymieniłem wydania Orbity na HC egmontowe) nic się nie zmieniło.

Hachette nie udało się doobić do minimum sprzedażowego i się wycofali.
Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie dlaczego kolekcja Dredd nie wyjdzie poza testowy rzut. To nie są superbohaterowie. Serio jeśli tak popularne postacie europejskie nie mogły się przebić ze swoimi kolekcjami to czemu niszowy na swój sposób bohater (sorry kuba) ma szanse?

 

anything