Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #900 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:50:47 am »
Nie chce mi się dzwonić tam kolejny raz, szczególnie, że babki są niemiłe jak się reklamuje. xD




Bazyliszek, do kiosku nie będę latał, wolałbym już zrezygnować z kupowania kolekcji. :D

Offline Jaxx

Odp: Hachette
« Odpowiedź #901 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:55:15 am »
Nie chce mi się dzwonić tam kolejny raz, szczególnie, że babki są niemiłe jak się reklamuje. xD


Mailem też reklamację przyjmą. Załącz zdjęcie i wyślij do nich, nie powinni robić problemu (ja tak załatwiłem reklamacje). Unikniesz rozmów :)

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #902 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:59:18 am »
@Szekak
Nie masz kiosku blisko pod blokiem? Nie chce mi się w to wierzyć. :) Poza tym sam nie musisz latać - możesz wysłać dziewczynę/żonę po komiksy i ewentualnie dzieci jak masz. :D Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz. Pzdr.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #903 dnia: Czerwiec 06, 2017, 12:06:01 pm »
Mam kiosk, pewnie i z 10, ale po prostu taka forma zakupu mi nie odpowiada. :cool:


Zaraz zadzwonie i znów się poskarżę, bo meila już wysłałem niedawno i nawet nie raczyli odpowiedzieć. :D

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #904 dnia: Czerwiec 06, 2017, 01:11:08 pm »
LOL, zadzwoniłem i Pani mnie poinformowała (uprzejmie ;)), że ma adnotacje z magazynu, że wysłali mi egzemplarze w najlepszym możliwym stanie. xD

Offline vision2001

Odp: Hachette
« Odpowiedź #905 dnia: Czerwiec 06, 2017, 02:20:53 pm »
LOL, zadzwoniłem i Pani mnie poinformowała (uprzejmie :wink: ), że ma adnotacje z magazynu, że wysłali mi egzemplarze w najlepszym możliwym stanie. xD
I takie przyjemności w prenumeracie... Komiksy po dacie premiery, a co lepsze - ze zwrotów...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #906 dnia: Czerwiec 14, 2017, 06:50:53 pm »

Co akurat dobrze wiedzieć bo to, że np. sklep gildii pozwala komentować (w taki sposób) komiks, który nie miał jeszcze premiery doprowadziło znów do pięknej sytuacji, że np. na moim fanpeju miałem trochę osób pytających o to czy to prawda, że w wakacje wychodzi dreddowa kolekcja z Hatchette (nie, nie wychodzi). To cudownie bruździ tez obydwu wydających autentycznie (a nie w sferze ułudy i życzeń) te komiksy w Polsce wydawcom.

Eeeeee. Tu już się z tobą absolutnie nie zgadzam. Te dwa wydawnictwa nagle się obudziły po 20 latach w 2016 r przypomniały sobie o Dredzie tylko dlatego, że na Wyspach Megakolekcja odniosła sukces, a superhero Marvel/DC było już zablokowane. Gdzie oni byli 5 lat temu jak psa z kulawą nogą Dredd nie obchodził? Teraz to cwaniakują i jeszcze się obrażeni czują. Dla mnie to śmiech na sali.

A ty jako tłumacz ichniej Ameryki mówisz, że to Hachette bruździ im? Ktoś tu znowu ma kłopoty z kalendarzem. Ekspansja kolekcji komiksowych Hachette jest faktem. Tak jak przyszło do nas WKKM, Thorgal, MMH, od Eaglemoss WKKDC i teraz w sierpniu Conan Hachette, tak jest praktycznie pewne, że w Polsce wyjdzie też Kolekcja Dredda i Transformersów. A może z czasem i Star Wars i inne.

Dlatego niech SL i O niech nie czują się urażone, bo powtarzają manewr Egmontu z 2015 r, czyli też chcą wydać jak najwięcej dreddowych komiksów z listy UK, zanim one się ukażą po polsku w o połowie niższej cenie. I tak - ja osobiście poczekam na Amerykę w wydaniu Hachette. Bo nie będę przecież płacił 85 zł za komiks który wyjdzie za 15 zł. A potem każdy 160-stronnicowy tom będzie po 40 zł a nie 85 zł co jest ceną na dzisiejszym rynku absurdalną wg mnie.

Jeszcze raz - Hachette nigdy w Polsce nie utrudniała nikomu wydawania komiksów. To miejscowe zasiedziałe wydawnictwa nic nie robiły w latach 2008-2012 a potem podczepiły się pod rynek, który Hachette samo musiało rozruszać. A teraz jeszcze rozsiewają wrogą propagandę o "niepotrzebności kolekcji". Tak jasne - zróbmy ustawę komiksy dla wydawców i też zakażmy konkurencji. Wtedy będzie super.

Przepraszam cię kuba g - nic do ciebie nie mam. Ale zdenerwowało mnie to twoje zdanie bo uważam je za oczywiście nieprawdziwe.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #907 dnia: Czerwiec 14, 2017, 06:55:18 pm »
Studio Lain zaczęło wydawać 2000AD zanim pojawiła się kolekcja. Ostatni Dredd w Polsce przed premierą HMD wyszedł 15 lat temu, nie 20. Nie zarzucaj cwaniactwa ludziom, którzy absolutnie takiej postawy nie prezentują.

Tyle w temacie tego śmiesznego elaboratu. Przepraszam innych użytkowników za otwarcie tego ścieku...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 06:59:04 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline gascan

Odp: Hachette
« Odpowiedź #908 dnia: Czerwiec 14, 2017, 06:58:54 pm »
Ciekawe czy 8azyliszek zdaje sobie sprawę, że komiksy o Dredzie to nie Punisher w hełmie i sędzia nie jest tematem na mainstreamową kolekcje w kiosku ruchu? Na wyspach to rozumiem tam się na tym wychowali ale u nas?

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #909 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:01:49 pm »
8azyliszku, ja już naprawdę nie mam siły... Jeśli w związku ze swoim pobytem na forum ufasz jakoś moim słowom, to uwierz: większość Twoich stwierdzeń to nieprawda (nie po prostu "subiektywna opinia"). Da się je zbić obiektywnymi, mierzalnymi faktami. Nie mam tylko czasu ani ochoty przytaczać ich tu po raz 564841., bo za każdym razem z uporem godnym lepszej sprawy je ignorujesz.


Proszę, zastanów się szczerze i uczciwie nad tym, co piszesz, dopuszczając, że możesz się mylić, a być może dojdziesz do wniosków, które Cię zaskoczą.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #910 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:05:53 pm »
Studio Lain zaczęło wydawać 2000AD zanim pojawiła się kolekcja. Ostatni Dredd w Polsce przed premierą HMD wyszedł 15 lat temu, nie 20. Nie zarzucaj cwaniactwa ludziom, którzy absolutnie takiej postawy nie prezentują.

Tyle w temacie tego śmiesznego elaboratu. Przepraszam innych użytkowników za otwarcie tego ścieku...

No dobrze - przepraszam. 15 lat a nie 20. I tak to długa przerwa. Dredd wrócił do nas dopiero w 2016 kiedy było już po premierze Megakolekcji w UK.
Przykro mi, że jak ktoś mówi, że Ameryka wyjdzie za 15 zł, bo są ku temu podstawy, to nazywasz taką rozmowę ściekiem. Wiem - nikt nie lubi tańszej konkurencji.

@gascan
mamy inne zdanie na ten temat. Ja uważam, ze skoro Thorgal poszedł, przy takiej dużej konkurencji, to Dredd przy bardzo niewielkiej i drogiej, pójdzie tym bardziej. Zawsze to przynajmniej 4 numery będzie, czyli tyle ile wyszło w ciągu 15 lat. :smile: Jeśli ty masz rację to skończy się jak Lucky Luke. Zobaczymy.

@Garf
Po tym jak się nasłuchałem o tym, że WKKM padnie, że jest niepotrzebna, że Thorgal tez padnie, że Szninkla nie będzie, że WKKDC nie będzie, że MMH nie będzie, że WKKM nie przedłużą albo że będzie 20 dubli, to ja się już nie przejmuję. każdy ma swoje poglądy i ja nikogo nie uciszam, gdy mówi jaki to Egmont był super, tylko wyrażam inną opinię. Bo to jest publiczne forum i kazdy może na dany temat wyrażać swoje zdanie. Jeśli jedne opinie się powtarzają, to czemu niby drugie nie mogą?

W kazdym razie po tym jak w tym roku wyszły MMH i za 2 miesiące Conan, mnie już nic nie zdziwi i jestem pewny że przyjdzie reszta. Ha, nawet bym się nie zdziwił jakby w przyszłym roku z Iznogoodem spróbowali startować. A od chwili premiery w UK uważam, że Megakolekcja PL jest pewna i zdania nie zmienię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 07:12:43 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #911 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:10:36 pm »
Dredd wrócił do nas dopiero w 2016 kiedy było już po premierze Megakolekcji w UK.


Co znaczy tyle co nic skoro i tak premiera tego komiksu była częścią oferty zapoczątkowanej wcześniej wraz z otwarciem tego worka przez wydanie ABC Warriors. Tylko dlaczego ten fakt pomijasz?



perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #912 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:16:43 pm »
@UP
Bo ile się tego ABC Warriors sprzedało? Ja o tej premierze nie słyszałem, bo się tym nie interesuję. I zdaję sobie sprawę, że AD2000 jest rozległe, ale w Polsce liczy się tylko Dredd. O szansach drugiej kolekcji Hachette z tego universum się nie wypowiem bo nie znam reszty postaci  (poza może Rogue Trooper), ale Dredd to pewniacha i będzie w PL. Co jako fan powinieneś docenić a nie się ze mną kłócić

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #913 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:17:39 pm »
Bo ile się tego ABC Warriors sprzedało?

Cały nakład.

Co jako fan powinieneś docenić a nie się ze mną kłócić

Doceniam fakt, że dzis za większość komiksów 2000AD w Polsce są odpowiedzialni wieloletni fani 2000AD, którzy są w takim momencie swojego życia, że swoją pasje do nich przekuli w ciekawą zróżnicowana ofertę wydawniczą. Partworki w tym konkretnym przypadku wiszą mi koło kuśki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 07:25:02 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #914 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:34:43 pm »
@Garf
(...) ja się już nie przejmuję. każdy ma swoje poglądy i ja nikogo nie uciszam, gdy mówi jaki to Egmont był super, tylko wyrażam inną opinię. Bo to jest publiczne forum i kazdy może na dany temat wyrażać swoje zdanie. Jeśli jedne opinie się powtarzają, to czemu niby drugie nie mogą?
Jak możesz zauważyć, czytając mój post, nie mówię o opiniach i poglądach, tylko o faktach. Problem mam nie tyle z Twoimi poglądami, które możesz mieć, jakie Ci się podoba, tylko z tym, że piszesz rzeczy, które obiektywnie nie są prawdziwe, takie jak:

 

Te dwa wydawnictwa nagle się obudziły po 20 latach w 2016 r przypomniały sobie o Dredzie tylko dlatego, że na Wyspach Megakolekcja odniosła sukces, a superhero Marvel/DC było już zablokowane.

tak jest praktycznie pewne, że w Polsce wyjdzie też Kolekcja Dredda i Transformersów. A może z czasem i Star Wars i inne.

To miejscowe zasiedziałe wydawnictwa nic nie robiły w latach 2008-2012

Te twierdzenia nie są opiniami, tylko nieprawdziwymi opisami rzeczywistości.
 
Pierwsze i trzecie można łatwo zbić (pierwsze - przypominając choćby, od kiedy istnieje Ongrys i od kiedy Studio Lain zaczęło wydawać komiksy ze świata 2000AD, których przedstawicielem jest Dredd; trzecie - przedstawiając pokaźną listę komiksów wydanych w latach 2008-2012, w tym dziesiątek pozycji od Egmontu i całej pre-WKKM oferty Muchy).
 
 Na drugie nie jesteś w stanie przedstawić żadnych namacalnych, obiektywnych dowodów, więc nie można przedstawiać go jako coś "praktycznie pewnego".
 
Tyle.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything