trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #945 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:44:49 am »
On nie wprowadza w błąd tylko mówi swoje zdanie, że na pewno się pojawi i u nas. A to czy się pojawi to niech każdy sam rozsądzi. Ja myślę, że nie, dlatego biere wszystko od SL i Ongrysa. Wydania ich zresztą też lepsze niż kolekcje od asze. A panoramy są badziewne, choć sam zbieram wszystkie kolekcje. :wink:

Offline absolutnie

Odp: Hachette
« Odpowiedź #946 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:53:11 am »
To niech przestanie wypisywać głupoty i wprowadzać w błąd.



Zapytam wprost: Czy on kiedykolwiek wprowadził Cię w bład? Czy chociaż raz uwierzyłeś mu w to, co wypisuje i potem boleśnie się przekonałeś, że zostałeś oszukany?
Moim zdaniem wypisuje on takie głupoty, że nabrani9e się na to, co pisze jest niemożliwe lub też możliwe pod warunkiem, że nabierany reprezentuje ten sam poziom intelektualny, co nabierająca, a w takim wypadku nie warto żałować ani jednego, ani drugiego.




Mnie też przez długi czas irytował 8azyliszek, ale w końcu zdecydowałem się włączyć opcję ignoruj" i nagle okazało się, że nic nie tracę, kiedy nie czytam jego wpisów i sporo zyskuję, bo nie przeszkadzają mi one w czytaniu wpisów innych.


Zdaję sobie sprawę, że namawianie kogoś, żeby zrobił to samo, jest mało skuteczne. Sam też się przed tym zabiegiem długo opierałem, ale teraz nie żałuję.


Ciągle się łudzę, że jest szansa, że w końcu będzie on dyskutował sam ze sobą, bo już nikt inny (poza moderatorem) nie będzie go czytał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #947 dnia: Czerwiec 15, 2017, 12:12:14 pm »
@ up
Nie wprowadził w błąd, tylko leciał z oszczerstwami pod moim adresem i wyzwiskami, przeinaczał posty moje i interpretował po swojemu. Zatem spoko.
To że kupuję komiks który mnie interesuje to jestem burżuj, to że czasem mam wcześniej niektóre komiksy, a to że nie chcę się podzielić w jaki sposób mam je zdobywam to lecą pomówienia.
Mimo że jestem niereligijny jego wynurzenia że jest Bogiem komiksu są niesmaczne.
Tak flaki się przewracają nie dość że wmawia o jakiś wyimaginowanych kolekcjach, wymusza kupowanie komiksów, bo WKKM wychodzi taniej niż MN, mimo że ktoś ma kolekcję jednolitą, no i rzuca sie jak ktoś mówi że nie ma zamiaru kupować Conana.
Tak człowiek ten ma dwa tygodnie normalnej rozmowy, później klapka się przestawia i jak inna osoba.
Sorki admini mają to w pompie, tyle razy łamał regulamin ale nic z tym nie robią.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #948 dnia: Czerwiec 15, 2017, 12:35:40 pm »
Też jak serial wejdzie i okaże się dobry, to kolekcja może się pojawić, także nic nie wiadomo w sumie, rynek komiksów trochę urósł, kolekcje chyba mają się dobrze.


Tak już mówiąc w temacie, to jakie komiksowe kolekcje Hachette ma w swoich rękach? I warto kupowac kolekcję Conana?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Hachette
« Odpowiedź #949 dnia: Czerwiec 15, 2017, 12:44:20 pm »

kolejna bezowocna "dyskusja" z 8azyliszkiem

parafrazując tekst z niedawno wyciekłych taśm: "nie dyskutować, zbanować!"  no bo ile razy można?




a jeśli Hachette ma coś wypuszczać nowego to niech to będzie Transformers lub SW (przynajmniej nie będzie mnie kusić by kupić  :lol:  )
The darkness will swallow everything

Offline LucasCorso

Odp: Hachette
« Odpowiedź #950 dnia: Czerwiec 15, 2017, 12:50:35 pm »
I warto kupowac kolekcję Conana?


Historie o Conanie z Savage Sword of Conan to jedna z 5 najlepszych i najbardziej trzymających poziom serii wydawnictwa Marvel z lat 70tych i 80tych


Na przeczytanie jakiegoś Conana zawsze znajdę czas. Na możliwość przeczytania jakiegoś Conana czekam z wypiekami na twarzy.


Gdybym miał nagle zmienić cały swój światopogląd i zacząć kupować jakąś kolekcję to na pewno byłaby ta. (Szczególnie że same historie o Conanie nie są pisane w chronologicznej kolejności więc i czytanie na wyrywki w postaci kolekcji nie wpływa w żaden sposób na odbiór tych niesamowitych historii. 70% z nich to i tak samodzielne utwory lączące się ze sobą tylko postacią głównego bohatera)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #951 dnia: Czerwiec 15, 2017, 01:26:03 pm »
Ok, dzięki... kolejna kolekcja do kupowania... :roll:




Swoją drogą od zawsze chciałem by wydano kolekcje Dragon Balla na płytkach DVD, ale jakoś nikt się za to nigdy nie wziął.

Offline Murazor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #952 dnia: Czerwiec 15, 2017, 01:52:33 pm »
Tak już mówiąc w temacie, to jakie komiksowe kolekcje Hachette ma w swoich rękach?
http://mesnumeros1.eklablog.com/news-c20999048/1

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #953 dnia: Czerwiec 15, 2017, 02:08:43 pm »
Kolekcje Dredd, SW, czy Transformerów mnie ani grzeją ani ziębią. Pytanie czy kiedy się one jednak nie ukażą, to czy 8.będzie się udzielał tak samo żywiołowo jak teraz, kiedy tak nadmiernie zabiega o aplauz i uznanie za swoje trafy w przewidywaniu rozwoju kolekcji. Choć w sumie po co się nad tym zastanawiać.


Za to kolekcję Conana, nawet znając jedynie to, co wydano ćwierć wieku temu w PL, biorę w ciemno i w całości. Będę biegał do kiosku co dwa tygodnie i będę to brał. I już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że test będzie dostępny w prawobrzeżnej Warszawie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #954 dnia: Czerwiec 15, 2017, 05:15:22 pm »

Też jak serial wejdzie i okaże się dobry, to kolekcja może się pojawić, także nic nie wiadomo w sumie, rynek komiksów trochę urósł, kolekcje chyba mają się dobrze.


Tak już mówiąc w temacie, to jakie komiksowe kolekcje Hachette ma w swoich rękach? I warto kupowac kolekcję Conana?
Mamy mieć co rok Transformersy, komiksów brak. Film TNMT, kolecji brak, ST to samo, Doktor Who j/w. Dc Marvel sie sprzedadzą Dredd za duża nisza. Choć ja tylko komiksiarz z 25 letnim stażem. Więcej zancza słowa Kokosza i SL niż Bazyliszka

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #955 dnia: Czerwiec 15, 2017, 05:29:58 pm »
@bazyl jak zwykle arogancja, ignorancja i zakłamywanie rzeczywistości, musiałeś mieć jakiś zły dzień, skoro znowu wywołałeś burdę na forum (nie wiem może mama ucięła kieszonkowe?, przykro mi z tego powodu ale takie życie, choć pewnie nie zrobiła tego bez powodu)

Ekspansja kolekcji komiksowych Hachette jest faktem. Tak jak przyszło do nas WKKM, Thorgal, MMH, od Eaglemoss WKKDC i teraz w sierpniu Conan Hachette, tak jest praktycznie pewne, że w Polsce wyjdzie też Kolekcja Dredda i Transformersów. A może z czasem i Star Wars i inne.
Zapominasz cwaniaczku o dwóch kolekcjach, które zdechły zanim ruszyły Lucky Luke i Asteriks. Nie ma żadnej ekspansji, po prostu one istnieją obok dużo większej ilości komiksów wydawanych przez normalne wydawnictwa komiksowe. Jestem ciekaw co napiszesz jak Conan nie ruszy po testowym.

To miejscowe zasiedziałe wydawnictwa nic nie robiły w latach 2008-2012 a potem podczepiły się pod rynek, który Hachette samo musiało rozruszać.
Niby wiedzą co mówią Blaskowitz a kategorycznie wykluczają ekspansję Hachette.
O czym ty piszesz Hachette nie rozruszał rynku to zrobiły filmy od Marvela. A sam Hachette olewał czytelników i ich prośby przez 5 lat, dopiero widmo braku sprzedaży tomów po 120 spowodowało że zaszły jakieś zmiany w kolekcji.

Mniej atrakcyjne wydanie IF będzie od Muchy, bo będzie droższe, mimo że bardzo podobne.
Skąd to wiesz? Też się dowiedziałeś tego na LeSzku? Cenowo będzie to zbliżone raczej do Cage (bo to zaledwie 160 stron jest) niż Alias, czyli będzie taniej niż w kolekcji.

Bo Hachette ma licencję na całą Europę i może wydać kolejne edycje tego samego co w UK, kiedy zechce.
Kolekcja Dredda wyszła tylko w UK i nigdzie indziej, czyli jednak nie wydają wszędzie i kiedy chcą.

A miałem sobie zrobić wole od forum, ty to potrafisz coś w człowieku poruszyć że od razu chce chwycić za widły i pochodnie aby przegnać potwora z forum  :biggrin: *

* taki żarcik (dałem buźkę jakbyś nie załapał) (fixed  :lol: )

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #956 dnia: Czerwiec 15, 2017, 08:38:43 pm »
8azyliszek, plis wyluzuj. Dawno nie rozkręciłeś takiego GS'u na forum.
Znowu jakiś nędzny Skrull w Ciebie wstąpił.

rzem napisałem w swoim pierwszym wczorajszym poście, że przepraszam, że się uniosłem. Ale na wrogą propagandę tłumacza konkurencji, który jedzie po Hachette, ja muszę odpowiedzieć. Jasne - najlepiej jakby w ogóle nie było konkurencji w segmencie Dredda. Nie ma jak monopol.

@Kijanek
Powiedz mi skąd włodarze SL i Ongrysu mogą wiedzieć co planują szefowie polskiego oddziału Hachette na przyszły rok? No skąd, skoro oni pewnie sami tego jeszcze nie wiedzą? Tym bardziej, że są to zupełnie oddzielne od siebie podmioty. W 2017 wyszły 2 nowe Kolekcje komiksowe Hachette PL. Ewentualne inne tytuły pewnie najwcześniej wyjdą zimą 2017/2018 albo znowu dopiero w sierpniu. No jak można kategorycznie wykluczać, że nigdy się nie ukaże? Na MMH PL czekaliśmy 5 lat, ale w końcu wyszła. Dredd wyjdzie na tej samej zasadzie.

@mkolek81
Jeśli Conan skończy się tylko na trialu, to będzie to twoja wina, bo nie kupisz 4 numerów. :) Ja kupię normalnie w kiosku te cztery pierwsze, więc powinna się utrzymać.

P.s. Sorry że cały dzień wam nie odpowiadałem, ale wykorzystałem święto i pograłem sobie w grę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 09:05:07 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #957 dnia: Czerwiec 15, 2017, 09:17:24 pm »
Jesteś niereformowalny w tym odczytywaniu rzeczy które nie zostały napisane. Nie Hatchette bruździ. Bruździ podawanie jak pewniaka informacji, że taka kolekcja zaraz się pojawi. Naprawdę, nigdy jeszcze o twojej osobie nie myślałem tak źle jak teraz.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #958 dnia: Czerwiec 15, 2017, 09:27:06 pm »
Jesteś niereformowalny w tym odczytywaniu rzeczy które nie zostały napisane. Nie Hatchette bruździ. Bruździ podawanie jak pewniaka informacji, że taka kolekcja zaraz się pojawi. Naprawdę, nigdy jeszcze o twojej osobie nie myślałem tak źle jak teraz.

Minimum jeszcze pół roku/14 miesięcy/2 lata to nie tak zaraz. Zaraz to Conan wyjdzie a Dredd jeszcze nie.
Mnie jeszcze zastanawia, czemu akurat America? Tyle komiksów o dredzie wyszło przez te ponad 40 lat ale zamiast wydawać te spoza Megakolekcji, to SL wchodzi na listę tytułów z UK. Jak wcześniej Egmont i Mucha. Mnie to irytuje, bo będą duble. Niech SL, Mucha itd wydają dobre rzeczy ale spoza Kolekcji a nie się upierają na jedno i to samo.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #959 dnia: Czerwiec 15, 2017, 09:32:17 pm »
Ciężko zdublować komiks, którego przed tym wydaniem w Polsce nie było.


Ale spoko, jest rozwiązanie. Proponuję zacząć pisać maile do H z prośbami żeby zmienili listę kolekcji o która się nie ubiegają bo mogą zdublować na ten moment już trzy komiksy ze Studio Lain (jeden wydany już, jeden przed premiera i jeden z zapowiedzi) i zawartość na ten moment dwóch albumów od Ongrysa (zdubluja materiał, który zawierają nadchodzące akta 14 i zawartość darmowej Śmierci). Może od razu jakaś ankieta co chcesz w zamian.


Byłoby fajnie jakby takie poważne wydawnictwo jak H uszanowało krajowego czytelnika i nie dublowało oferty wydawnictw, które pomyślały o krajowych czytelnikach nie czekając na to czy łaskawe H pochyli się nad nami biednymi polskimi zuczkami. Myśle, że skoro H jest takie super to weźmie to pod uwagę.


PS. Asekuracyjnie zaznaczę, że w tym miejscu szydzę z Twoich absurdalnych postulatów odnośnie tego co Mucha, Egmont, SL, Ongrys, czy ktokolwiek inny ma wydawać żeby nie dublować nieobecnej w Polsce oferty Hatchette.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 09:38:39 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

 

anything