trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1035 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:47:48 am »
Po drugie, jak sam mówisz oglądałeś filmy, a więc już u ciebie w utrzymywały one to zainteresowanie superbohaterami i bez nich mógłbyś nie sięgnąć po kolekcję.
Teraz próbujesz mi coś wmówić, bo Ty i Twoi znajomi tak uważacie. Otóż oglądanie filmów nie wywołuje u mnie chęci sięgnięcia po komiksy czy też książki jeśli są na ich podstawie, raczej mam na odwrót, jak przeczytam książkę która mi przypadnie do gustu to dopiero wtedy sięgam po film żeby mieć porównanie.


I napiszę jeszcze raz filmy absolutnie nie miały w MOIM przypadku wpływu na to, że zacząłem znowu czytać komiksy.


@down
Sorry, ale nie trafiłeś tym stwierdzeniem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 10:01:50 am wysłana przez Mawer »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1036 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:50:26 am »
Ja ci nic nie próbuje wmówić, stwierdzam fakt, że oglądając te filmy utrzymywałeś wciąż kontakt z tymi bohaterami którego byś nie utrzymywał filmów nie oglądając. Masz prawo do swojego zdania na temat tego co byś robił jakby twoje życie potoczyło się inaczej. :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1037 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:54:02 am »
 
Filmy sprawiły, że ludzie znów przypomnieli sobie o komiksach
A to nie było filmów przed WKKM? Mucha wtedy powinna trzaskać Marvele bo nie mieli praktycznie żadnej konkurencji.

JanT, a co, kolekcja Thorgala poszła przez WKKM?
Kolekcja Thorgala poszła przez kolekcję Thorgala  :smile:

Ja ci nic nie próbuje wmówić, stwierdzam fakt, że oglądając te filmy utrzymywałeś wciąż kontakt z tymi bohaterami którego byś nie utrzymywał filmów nie oglądając.
Znał tych bohaterów z TM-Semic  :smile: A wtedy to kupowali "wszyscy" a nie tylko kolega tatuażysta  :smile:

A w ogóle to przeglądnij forum i zobacz ile osób pisało że wróciło do komiksów przez filmy a ile że przez sentyment do TM-Semic.
 

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1038 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:56:00 am »
1. Były filmy, ale tak jak słusznie zauważył Kijanek punktem kulminacyjnym po którym ruszyła lawina był film Avengers.


2. To jak kolekcja Thorgala poszła przez kolekcję Thorgala, to komiksy Egmontu idą przez komiksy Egmontu.


3. Znał i co z tego? Czy ja mówię, że nie znał? Nie widzę sensu twojego komentarza. :smile:


4. Przeglądnij sobie forum i zobacz ile osób wróciło po premierze Avengers, a ile przed. Ja też miałem sentyment do TM-Semic co nie zmienia faktu, że bodźcem w moim przypadku jak i większości były filmy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 09:59:02 am wysłana przez Szekak »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1039 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:05:56 am »
Więc nie jest to trend polski Bazylku, więc nie rozumiem czemu pianę toczysz, na wydawnictwa, skoro cały rynek tak miał.


Drogi Kijanku nic nie toczę. Tylko zauważam i przypominam, że Hachette pierwsze w naszym kraju wyzyskało sukces MCU. Od zera wystartowało z Kolekcją na kompletnej pustyni superhero w Polsce i nakręciło rynek na komiksy. Egmont ruszył Marvela dopiero po Avengers 2. Czekał tyle czasu aż kto inny rozpali koniunkturę. Co jest dziwne, bo to oni mieli zaplecze i doświadczenie wydając kiedyś Ultimates, Diabła Stróża, 1602. Ale przerwali i nie robili nic póki ta wielka popularność WKKM nie zaczęła im przesłaniać widoku z okien. :)

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1040 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:07:34 am »
Włączam się do dyskusji, ponieważ sądzę, że rozumowanie Szekaka jest błędne, a w moim przypadku wręcz odwrotne - to WKKM wyzwoliła we mnie chęć obejrzenia filmów MCU. Pierwszym zakupionym numerem WKKM był tom 6 - premiera 13 lutego 2013, a pierwszym obejrzanym filmem MCU był Iron Man 3 - premiera 9 maja 2013

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1041 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:08:12 am »
A ile masz lat?

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1042 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:08:25 am »

Drogi Kijanku nic nie toczę. Tylko zauważam i przypominam, że Hachette pierwsze w naszym kraju wyzyskało sukces MCU. Od zera wystartowało z Kolekcją na kompletnej pustyni superhero w Polsce i nakręciło rynek na komiksy. Egmont ruszył Marvela dopiero po Avengers 2. Czekał tyle czasu aż kto inny rozpali koniunkturę. Co jest dziwne, bo to oni mieli zaplecze i doświadczenie wydając kiedyś Ultimates, Diabła Stróża, 1602. Ale przerwali i nie robili nic póki ta wielka popularność WKKM nie zaczęła im przesłaniać widoku z okien. :smile:

MUCHA COMICS, chyba muszę podesłać ci stronę na temat sklerozy. Pisałem o nich kilka postów wyżej, jak mogłeś już zapomnieć. Chyba że masz mnie w ignorowanych

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1043 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:11:36 am »
A ile masz lat?
A jakie to ma znaczenie?  :roll:

EDIT. Aa, pewnie chodzi Ci o sentyment do TM-Semic? Niezmiennie wielki. Do końca '96 wespół z kolegami czytaliśmy prawie wszystko.

EDIT 2. No tak, dobrze zinterpretowałem Twoje pytanie. Bądź co bądź w moim przypadku fakt jest taki: wróciłem do czytania komiksów dzięki WKKM
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 10:19:31 am wysłana przez laf »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1044 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:14:20 am »
Z ciekawości się pytam, skoro już podzieliłeś się swoją historią. Ja wiem jak działały filmy na mnie i moich znajomych, którzy mieli właśnie sentyment do TM-Semic na przykład czy kreskówek z dzieciństwa z Fox Kids, to filmy obudziły w nich ponownie chęć czytania komiksów, pokazały, że wciąż warto się nimi zainteresować.

Offline Mawer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1045 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:14:42 am »
A jakie to ma znaczenie?  :roll:


Pewnie takie, że na gimnazjalistów filmy MCU miały wpływ na rozpoczęcie przygody z komiksami  :badgrin: :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1046 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:15:40 am »
Już kolejna osoba pisze Szekakowi że jest w błędzie a on nadal:
co nie zmienia faktu, że bodźcem w moim przypadku jak i większości były filmy.
Widzę tutaj coś takiego: Jak ja to i reszta na pewno  :smile:

Dużo było podobnych wpisów http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35180.msg1220613.html#msg1220613
"Temat już był tyle razy wałkowany, że chyba nie ma sensu do tego wracać :smile: WKKM spowodowała w moim przypadku, to, że faktycznie wróciłem i odgrzebałem z szafy, piwnicy tm-semic, teraz w ramach możliwości staram się uzupełnić nie które historie."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 10:19:01 am wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1047 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:19:44 am »

Na forum które nie jest żadnym przekrojem to może mi i 10 osób napisać i nic tego nie zmieni.

Rozumiem, że w reszcie świata też kolekcja Hatchette zrobiła hype na komiksy i pobudziła rynek? Oh, wait, rynek pobudził się wszędzie bez względu na to czy kolekcja się ukazała, czy nie. :lol:


Zaraz dojdziemy do absurdu, że to Disney przewidział ukazanie się kolekcji i specjalnie zaczął filmy trzaskać, żeby się podłączyć do jej sukcesu. :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1048 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:21:38 am »
Na forum które nie jest żadnym przekrojem to może mi i 10 osób napisać i nic tego nie zmieni.
Większym przekrojem jesteś na pewno ty i twoi znajomi  :smile:

Faktem jest na pewno że filmy były przed WKKM a "boom'u" komiksowego nie było.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 10:26:25 am wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1049 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:24:05 am »
To i ja wrzucę swoje zdanie. Gdyby nie filmy i ich hype, Hachette nie puściłoby kolekcji, ani w UK, ani u nas. Myślę, że u nas kolekcja była jednak trochę ważniejsza niż filmy (a głównie to rysunek na kwejku Aniona, który o kolekcji informował).

Każdy z was ma trochę racji i dla każdego coś innego było bodźcem do powrotu. Nie kłóćcie się tylko cieszcie, że rynek się rozruszał :wink: