Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #1155 dnia: Czerwiec 30, 2017, 11:31:35 am »
ale co jest powodem, ze jest tak, jak piszesz? czyz nie jest to zmniejszony naklad spowodowany spadkiem zaniteresowania dana kolekcja? bo jakze inaczej wytlumaczyc to zjawisko?
Chyba testowanie nakładu po 120, spadek zainteresowania, świadomość dubli, ect.
Podobno samo H. wysyłało rozwiązanie umowy prenumeraty.

Offline kas1

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1156 dnia: Lipiec 11, 2017, 07:41:17 pm »
Nie wiem jak przy prenumeracie WKKM ale przy SBM dołączyli gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Zapewne nastąpił pewien przesyt zbyt dużą ilością pozycji trącących myszką i ludzie odpłynęli w kierunku oferty egmontu. Od czasu do czasu można przeczytać jakiś klasyk ale kolejne numery ze wstępem usiłującym wytłumaczyć dlaczego akurat ten wycięty kawałek zakurzonego i zapomnianego runu jest wyjątkowy i niezwykły przypomina trochę samobiczowanie się. Przynajmniej stwierdziłem to u siebie jak zdałem sobie sprawę,  że zaczynam czytać kolejne numery bardziej z jakiegoś bliżej nieokreślonego poczucia obowiązku niż dla przyjemności.

Offline Jaxx

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1157 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:23:26 pm »
Nie wiem jak przy prenumeracie WKKM ale przy SBM dołączyli gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Zapewne nastąpił pewien przesyt zbyt dużą ilością pozycji trącących myszką i ludzie odpłynęli w kierunku oferty egmontu. Od czasu do czasu można przeczytać jakiś klasyk ale kolejne numery ze wstępem usiłującym wytłumaczyć dlaczego akurat ten wycięty kawałek zakurzonego i zapomnianego runu jest wyjątkowy i niezwykły przypomina trochę samobiczowanie się. Przynajmniej stwierdziłem to u siebie jak zdałem sobie sprawę,  że zaczynam czytać kolejne numery bardziej z jakiegoś bliżej nieokreślonego poczucia obowiązku niż dla przyjemności.


To chyba nie o to chodzi. Prenumeruję u nich i WKKM i SBM, a także Złotą Kolekcję Disney`a i do wszystkich miałem dołączony ten kwitek. Chyba po prostu zaczęli to wrzucać z klucza wszędzie jak leci.

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1158 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:29:03 pm »
W WKKM wrzucali po 60-tym, 100-nym a teraz 120-tym tomie, czyli w punktach, gdzie były przedłużenia.

Offline LucasCorso

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1159 dnia: Lipiec 12, 2017, 05:56:53 am »

To chyba nie o to chodzi. Prenumeruję u nich i WKKM i SBM, a także Złotą Kolekcję Disney`a i do wszystkich miałem dołączony ten kwitek. Chyba po prostu zaczęli to wrzucać z klucza wszędzie jak leci.


Moja żona miała ten sam kwitek w kolekcji literatury rosyjskiej...
Musieli to wszędzie widocznie wrzucać, więc wyciąganie jakichś wniosków odnośnie komiksów może być przedwczesne...


Chyba, że akurat w tym samym czasie co superhero nastąpił też przesyt Dostojewskim...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 09:01:42 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1160 dnia: Lipiec 12, 2017, 07:15:24 am »
Nie wiem jak przy prenumeracie WKKM ale przy SBM dołączyli gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Zapewne nastąpił pewien przesyt zbyt dużą ilością pozycji trącących myszką i ludzie odpłynęli w kierunku oferty egmontu.
To po prostu kwestia zmiany ustawy o prawach konsumenckich, która (przynajmniej pośrednio, w zależności od interpretacji) nakłada na przedsiębiorcę obowiązek poinformowania klienta o możliwościach odstąpienia od umowy zawartej na odległość
"Forma odstąpienia od umowy
Art. 30 ustawy o prawach konsumenta dotyczy formy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zgodnie z tym przepisem, konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolnej formie. Jednocześnie ustawa wprowadza możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy. Ponadto, jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument będzie mógł także odstąpić od umowy przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, albo przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy. W takim wypadku przedsiębiorca będzie miał obowiązek niezwłocznie przesłać konsumentowi na trwałym nośniku potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy."


Offline arczi_ancymon

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1162 dnia: Sierpień 03, 2017, 08:47:33 pm »
Było. Szkoda, że jak zwykle omijają nas takie fajne rzeczy...

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1163 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:31:33 pm »
Zależy jak na to patrzeć. Fajne rzeczy z 2000 AD u nas też wychodzą.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1164 dnia: Sierpień 04, 2017, 07:01:56 am »
Jak pisałem. Poza Dreddem i ewentualnie Rogue Trooperem inne postacie z brytyjskiego 2000AD maja u nas znikomą rozpoznawalność. To tak jakby na Wyspach wydać Klosa, Tytusa lub Kajka i Koko.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1165 dnia: Sierpień 04, 2017, 07:38:47 am »
Było. Szkoda, że jak zwykle omijają nas takie fajne rzeczy...
Slaine (Rogaty) jest w zapowiedziach (planowane wydanie na wrzesień), zresztą wcześniejsze tomy są cały czas dostępne, a kolejne też już w zapowiedziach
Ballada o Halo Jones została wydana.
Future Shock wydany, kolejny w zapowiedziach
Sędzia Dredd masz Kompletne Akta, plus one-shoty.

proponuje zajrzeć do wątku Studia Lain (ale też inni wydawcy zaczynają sięgać po komiksy tego wydawcy, więc będzie więcej)

a tu strona główna http://www.2000adcollection.com/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 07:46:20 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1166 dnia: Sierpień 04, 2017, 08:38:53 am »
Pojawiły się tu nowe wpisy to myślałem że ten Conan ma test  :smile:

A kolekcja 2000AD ma u nas mniejsze szanse od Dredda.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1167 dnia: Sierpień 04, 2017, 08:42:18 am »
Pojawiły się tu nowe wpisy to myślałem że ten Conan ma test  :smile:
spokojnie Egmont ma coś ogłaszać, więc Conan będzie :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 12:34:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SawiK

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1168 dnia: Sierpień 04, 2017, 08:55:36 am »
Fajnie  ze jest taka kolekcja. U nas zbedna, Studio Lain i Ongrys robia dobra robote.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1169 dnia: Sierpień 04, 2017, 09:04:41 am »
Fajnie  ze jest taka kolekcja. U nas zbedna, Studio Lain i Ongrys robia dobra robote.
Z jednej strony tak, choć format kiepski, wolę polskie wydania.
2000 AD, aktualnie 2,5 wydawnictwa mają w swojej ofercie; gdzieś mi się obiło o uszy że chyba jeszcze jeden gracz wejdzie. 

 

anything