Autor Wątek: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku  (Przeczytany 37983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:00:17 am »
Więc może akurat załapałeś się na grupę, dla której zabrakło obu tomów? 

Czyli muszę cierpliwie poczekać, bo do połowy października raczej drugiego tomu nie otrzymam.

Jak to w końcu jest z tą chronologią? Lepiej czytać tom po tomie, czy poczekać na całość i wtedy zacząć? Po lekturze poradników i rozmowie z fanem Świata dysku jakoś czytanie na wyrywki mnie nie przekonuje. Mapka na razie też nie, bo nie przejrzałem dat wydań kolejnych tytułów i czy się to w ogóle zazębia. Jak wrócę po robocie to przyjrzę się dokładniej.

Offline Jaxx

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:12:39 am »
Czyli muszę cierpliwie poczekać, bo do połowy października raczej drugiego tomu nie otrzymam.

Jak to w końcu jest z tą chronologią? Lepiej czytać tom po tomie, czy poczekać na całość i wtedy zacząć? Po lekturze poradników i rozmowie z fanem Świata dysku jakoś czytanie na wyrywki mnie nie przekonuje. Mapka na razie też nie, bo nie przejrzałem dat wydań kolejnych tytułów i czy się to w ogóle zazębia. Jak wrócę po robocie to przyjrzę się dokładniej.

Najlepiej czytać cyklami, z tego co zdążyłem się zorientować. I tu w tej kolekcji jest mały zgrzyt, bo 3 pierwsze tomy są z cyklu o Straży, potem zaczyna się cykl o Wiedźmach, a do Straży wracamy w tomie 18. Dopiero po wiedźmach poleci cykl o Ricewindzie, od którego ja zamierzam zacząć, bo i od niego wszystko się zaczęło. 

Kolejność cykli wydaje się nie mieć jakiegoś większego znaczenia, ale mapka akurat moim zdaniem jest bardzo pomocna - widać co, gdzie i z czym.

Offline Itachi

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:23:09 am »
Dzięki za wyjaśnienie. Teraz to ma sens.

Offline Itachi

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2015, 07:01:48 pm »
03.09 - zamówiłem prenumeratę i założyłem wątek...
07.10 - nadal nie otrzymałem pierwszej paczki...

Jakby powiedział Stasiu Levy - To są pozoranty!

Offline Jaxx

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2015, 07:30:58 am »
03.09 - zamówiłem prenumeratę i założyłem wątek...
07.10 - nadal nie otrzymałem pierwszej paczki...

Jakby powiedział Stasiu Levy - To są pozoranty!

Jakby co, to ja wczoraj dostałem nr 3 i 4. Zaległy nr 1, o którym pisałem wyżej, dotarł do mnie w zeszłym tygodniu... 

Ale Twój przypadek nadal pozostaje w zgodzie z tym, co jest napisane na stronie kolekcji - dodruk tomu nr 2 będzie wysyłany po 8/10. 
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2015, 10:50:25 am wysłana przez Jaxx »

Offline Bajnor

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2015, 09:33:16 pm »
Ja też zamówiłem prenumeratę (18.09) z opcją płatności "za każdą paczkę". Nie dostałem jeszcze ani zaległego tomu 1 (który miał zostać wysłany 25 września) ani tomów 3 i 4 (które miały zostać wysłane 29 września). Niby pisali, że poczta ma maksymalnie 10 dni roboczych na dostarczenie paczki, więc jutro najpóźniej powinien dostać tom 1, ale co raz bardziej zaczynam wątpić w ich terminowość i w to, że książki w ogóle zostały wysłane (chociaż raczej nic nie zyskają nie wysyłając mi prenumeraty, skoro za nic jeszcze nie płaciłem)... Dla odmiany w poniedziałek wydawnictwo JPF wysłało mi komiks zwykłym listem ekonomicznym nierejestrowanym i dostałem go już wczoraj... Coraz mnie mi się to wszystko podoba.

Offline Holsten

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2015, 10:28:50 pm »
Kupiłem w kiosku pierwszy tom (jakiś miesiąc temu). Jak mi się spodoba zamówię całość.

Offline Itachi

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 12, 2015, 07:55:16 pm »
2)  Płaci się za przesyłkę po jej odebraniu. Dokładnie jak w przypadku WKKM - w środku jest blankiet do opłaty na otrzymane właśnie komiksy na kwotę 25,98. Co dziwne, podobno ma być inny numer konta za każdym razem, co jest nieco uciążliwe. Konto Hachette mam wpisane na stałe na moim rachunku i przelewy idą błyskawicznie, a jeśli tu mam za każdym razem wklepywać uważnie te długaśne numerki, to trochę kiepsko.

Ja otrzymałem dzisiaj paczkę z tomami 1,3 i 4 jednak była za pobraniem 51,96 zł. Ciekawe czemu jedni mają tak, a drudzy inaczej. Niby mały problem, ale osobiście rzadko kiedy mam przy sobie gotówkę.

Drugi tom będzie dosłany, więc spokojnie poczekam.

Na pierwszy rzut oka, kolekcja jest dobrze wydana, poręczny format robi swoje.

Offline Bajnor

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 13, 2015, 04:47:39 pm »
Też dostałem wczoraj paczkę płatną przy odbierze. W środe pisałem do nich maila, to się zarzekali, że paczki wysłane w terminie i dostanę osobno paczkę z tomem 1 i osobną z tomami 3-4. A wysłali ją dopiero w piątek Pocztexem48...
Podejrzewam, że ta płatność przy odbiorze przy pierwszej paczce wynika z chęci potwierdzenia uczciwości kupującego (bo pewnie sporo było ludzi, którzy nie zapłacili za 1 paczkę).

Offline Kora34

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:28:21 pm »
Nie pamiętam już jak to było przed Światem Dysku. :D

Offline raskoks

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2016, 06:34:42 pm »
Pytanie do was - ile tomów juz otrzymaliscie?
Bo ja mam 6 i juz daaawno zadnej przesylki nei bylo

Offline Itachi

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2016, 07:09:53 pm »
Ja w tym tygodniu dostałem tom 11 i 12.

Offline raskoks

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2016, 11:05:14 pm »
ok czyli cos nie tak bo u mnie sie na tomie 6 tym skonczylo - super ;/

Offline horror

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2016, 06:26:35 am »
ok czyli cos nie tak bo u mnie sie na tomie 6 tym skonczylo - super ;/

ja tez dostalem 11 i 12. zwroc uwage czy wplaciles pieniadze na wlasciwe konto, bo jesli zamawiales prenumrate z platnoscia po wysylce to do kazdej przesylki jest inne konto przydzielane.

Offline raskoks

Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2016, 10:55:11 pm »
a widzisz wyjasnilo sie - przez to ze na zle konto kase przelalem - bylo opoznienie i zawiesili prenumerate - tylko jakos nikt mnie nie poinformowal