trawa

Autor Wątek: Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint  (Przeczytany 12271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2003, 02:34:48 pm »
Nierozumiem. Będzie do dostania tylko przez tydzień? To co taz interes  :?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline jax

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2003, 09:48:13 am »
przeczytałem i szczerze mówiąc nie widzę jak mogłoby to spodobać się osobie nie znającej oryginału i nie mającej sentymentu
w moim przypadku tylko sentyment sprawia, że nie uważam tego za cieniznę

pytanie do osób mających oryginalne zeszyty (moje gdzieś wyparowały): czy jakość druku w tym reprincie nie jest przypadkiem ciut gorsza niż w zeszytach (niektóre strony wyglądają prawie jak skserowane z oryginału - przerywane, zanikające kontury - tzn czasami, szczególnie w tych dalszych częściach).  Ale może to pamięć plata mi figla i oryginał był równie słaby pod względem druku.  Na marginesie: szkoda, że nie 'zremasterowano' oryginalngo materiału (ale chyba to zbyt wyrafinowany zabieg jak na takiego wydawcę znikąd - w ogóle kto to jest?)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline yoxik

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2003, 12:56:16 pm »
Nie moge tego znaleśc w ksiegarniach we Wrocławiu rynek empiki świdnicka i nigdzie tego nie  widziałem. Gdzie to leży ? :?
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline nori

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2003, 07:53:56 pm »
jax - owszem jakos jest gorsza i to w niektórych momentach znacznie.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Błendny Komboj

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2003, 03:22:30 pm »
Cytat: "yoxik"
Nie moge tego znaleśc w ksiegarniach we Wrocławiu rynek empiki świdnicka i nigdzie tego nie  widziałem. Gdzie to leży ? :?

Ja kupiłem w kiosku RUCH-u na Kazimierza Wielkiego, u wylotu Ruskiej.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline jax

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2003, 02:45:49 pm »
taka poważna wpadka tam jest:
jak Kompan z Faworytem gonią Kwapiszona helikopterem to jeden wisi na linie - a parę kadrów to już ten drugi wisi (po czapce to widać)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline graves

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 05, 2003, 10:05:03 am »
Cytat: "jax"
taka poważna wpadka tam jest:
jak Kompan z Faworytem gonią Kwapiszona helikopterem to jeden wisi na linie - a parę kadrów to już ten drugi wisi (po czapce to widać)

ale to chyba nie wada reprintu :D , prawda :?:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 05, 2003, 10:46:34 am »
święta prawda  :D
taka ciekawostka tylko..
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline kwapiszon

Odp: Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 05, 2009, 07:10:52 pm »
Witam!
Jestem tu nowy, czy ten komiks jest teraz dużo warty, bo mi proponują 50zł?

Offline Mefisto76

Odp: Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:00:35 pm »
Jestem tu nowy, czy ten komiks jest teraz dużo warty, bo mi proponują 50zł?

Zbiorcze wydanie Kwapiszona wydane w 2003 roku przez wydawnictwo RZECZ KULTOWA kiedyś ktoś wyprzedawał w strasznych ilościach za grosze - wtedy kupiłem sobie chyba ze dwa... za to pamiętam. że całkiem niedawno ze zdziwieniem stwierdziłem, że i 100 zł na allu ktoś za pojedynczy egzemplarz zapłacił.

Więc zrobisz jak uważasz - jak się zdecydujesz, to raczej nie można będzie powiedzieć, że sprzedałeś tanio.

A tak przy okazji - widział już ktoś to?

http://www.allegro.pl/item841970309_kwapiszon_o_kwapiszonie_b_butenko_nowosc.html

Jak donosi BUTENKO.PL :

"Wydawnictwo Miejskie miasta Poznania
zaprasza na promocję książki
"O Kwapiszonie, niezwykłym Poznaniu, tajemnicy listu i..."
połączoną ze spotkaniem autorskim
z udziałem Bohdana Butenko
6 grudnia, g. 12:30, Waga Miejska
7 grudnia, g. 11:00, Salon Posnania"

Szczęśliwcy z tych Poznaniaków  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Mefisto76

Odp: Kwapiszon i tajemnicza szkatułka - reprint
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2009, 05:27:47 am »
Najnowszy Kwapiszon wpadł już w moje ręce i mam parę spostrzeżeń co do nowego wydania:

Spoiler: pokaż
Sam album podoba mi się badzo - graficznie wydany jest pięknie, kapitalne są zdjęcia Poznania. Ale jestem zaskoczony ... samymi rysunkami Mistrza. Niestety, nie wiem kto przygotowywał go od strony technicznej, ale niektóre postaci "wycięte" i "wklejone" w jakimś programie po prostu są albo nierówne, albo niewyraźne (np. na kadrach na których Kwapiszon biegnie po schodach). Natomiast szczytem wszystkiego jest, kiedy Kompan z Glukowitem (Skąd takie dziwaczne imię, skoro zawsze był Kompan z Faworytem?!...) skaczą z wieży i jeden z nich omyłkowo nie ma pomalowanej w kratkę czapki !!! Kreska BB jest jakby poruszona - widać że to jakiś kiepski program musiał być, bo widać że oryginalny tusz jest po prostu zniekształcony... Poza tym jeszcze jedna rzecz bardzo rzuciła mi się w oczy - za dużo jest tych dziwacznych rysunków pojazdów, etc. W oryginalnych, starych Kwapiszonach pływał on np. w prawdziwej sfotografowanej beczce, albo motorówce, albo latał w atrapie MIGa, a tutaj lokomotywa, czy samochód są narysowane, w dodatku jakoś rażą ... To najpowazniejsza różnica jaka rzuciła mi się w oczy. W końcu jednak tyle lat minęło...
Reasumując - jakość wydania, format i zdjęcia - na plus, postaci i sposób ukazania niektórych rzeczy ( np. dziura w samochodzie wiozacym konie:) - na minus.

Czyżby nam się Kwapiszon po prostu zestarzał?  :evil:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 02:52:40 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything