trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 183213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 20, 2015, 11:08:51 pm »
Uważam, że sklep gildia powinien umożliwić tylko jeden wpis pod oferowanym tytułem z określonego nicku podczas logowania.

A ja uważam, że tam powinny być opinie o komiksie, dzięki którym zainteresowany zdecyduje, czy chce go kupić, czy nie. Tymczasem tworzą się jakieś głupawe dyskusje na temat ceny (którą widzę i sam sobie mogę ocenić, czy mi odpowiada, czy nie). Sklep Gildii nic nie robi z tymi komentarzami, żeby się nie narazić klientom, którzy w tych głupich dyskusjach biorą udział. Tymczasem normalni klienci nie mogą poznać opinii o komiksie, muszą się przebijać przez głupie gadki. Tak więc możliwość komentowania komiksu powinny mieć tylko te osoby, które go kupiły (byłoby mniej opinii, ale też mniej tych zbędnych).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 20, 2015, 11:13:28 pm »
W sumie gratuluje Ci, że to dojrzałeś między tymi oceniami z jedną gwiazdką i płaczami, że za drogo  :lol:


Osobiście uważam, że powinno się oceniać dany produkt za jakość (treść, rysunek, ect). Rozumiem, ze część osób zwraca uwagę na cenę. Przy obecnej ofercie może to mieć dość decydujące znaczenie. Mój post miał na celu zwrócić uwagę, że z oceną tytułów w ofercie gildii są pewne nieścisłości. Moim zdaniem powinna być możliwość dokonania jednego wpisu pod danym tytułem przez użytkowników sklepu.



Cytuj
Tak więc możliwość komentowania komiksu powinny mieć tylko te osoby, które go kupiły (byłoby mniej opinii, ale też mniej tych zbędnych).


To jest bardzo dobre rozwiązanie. Pomysł Koalara jest sensowny i powinien być zrealizowany. Idea świetna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 11:21:43 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 20, 2015, 11:30:07 pm »

Osobiście uważam, że powinno się oceniać dany produkt za jakość (treść, rysunek, ect). Rozumiem, ze część osób zwraca uwagę na cenę. Przy obecnej ofercie może to mieć dość decydujące znaczenie.


A skąd wiesz, ze te negatywne i pełne jadu wpisy z jedną gwiazdką daną komiksowi na długo przed jego premierą z powodu jego zbyt wysokiej ceny, nie zostały sporzadzone przez jedną osobę? Bo wg mnie one wszystkie wyglądają bardzo podobnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 20, 2015, 11:44:19 pm »

A skąd wiesz, ze te negatywne i pełne jadu wpisy z jedną gwiazdką daną komiksowi na długo przed jego premierą z powodu jego zbyt wysokiej ceny, nie zostały sporzadzone przez jedną osobę? Bo wg mnie one wszystkie wyglądają bardzo podobnie.


Tego nie wiem. Zakładając zasadę brzytwy Ockhama wnioskuję, na podstawie dat wpisu, że to były różne osoby. Oczywiście mogę się mylić. Odnośnie kilku ocen na 5 gwiazdek, w ciągu jednego dnia, jestem przekonany na 99%, ze dokonała tego ta sama osoba.


Dlatego uważam, ze sensownym rozwiązaniem jest pomysł Koalara. Kupujesz komiks. Masz prawo do jednej oceny.
Uniknąć wtedy można by było zbędnych "dyskusji" typu: mały (po premierze okazuje się, ze jest duży, chyba przy Piotrusiu to się pojawiło) lub duży format, miękka lub twarda okładka, zbyt drogo. ect.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 11:51:11 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 20, 2015, 11:55:38 pm »
Dlatego uważam, ze sensownym rozwiązaniem jest pomysł Koalara. Kupujesz komiks. Masz prawo do jednej oceny.


Fakt, idealne rozwiązanie.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 20, 2015, 11:57:34 pm »
To byłoby niesprawiedliwe. Odbierałoby możliwość tym wszystkim hejterom, żeby na długo przed premierą zjechać komiks bo cena, okładka, czy format nie taki...

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 20, 2015, 11:58:32 pm »
To byłoby niesprawiedliwe. Odbierałoby możliwość tym wszystkim hejterom, żeby na długo przed premierą zjechać komiks bo cena, okładka, czy format nie taki...


Popieram. Lepiej, żeby robili to tam niż na forum.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nayroth

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 21, 2015, 12:14:16 am »
W wywiadzie z Karolem stoi: "Szykujemy też małą bombę atomową, jeżeli uda się wydać to Kaznodzieja niech się schowa. Podkreślam słowo jeśli, dopiero negocjujemy ten komiks."
Czyżby chodziło o Wormwooda? Albo odchodząc od Ennisa, ale pozostając w tematyce obrazoburczej może to w końcu czas Battle Popa?

a w temacie wcześniejszym: zabronić negatywnych komentarzy w ogóle, wtedy hejt zniknie i nastanie szczęśliwość, a komiksy spłyną mlekiem i miodem. proste.

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 21, 2015, 12:24:38 am »
Czyżby chodziło o Wormwooda? Albo odchodząc od Ennisa, ale pozostając w tematyce obrazoburczej może to w końcu czas Battle Popa?

A może Criminal Brubakera, z którego Planeta Komiksów umieściła swego czasu grafikę na swoim FB? Ale jeśli w tym fragmencie "Kaznodzieja niech się schowa", chodzi o poziom szokowania, to na pewno o Criminal nie chodzi.
Wormwood i Battle Pope nie wzbudzą mojego entuzjazmu...

mgnesium

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 21, 2015, 12:49:20 am »
pozostając przy ennisie - stawiałbym na boys. z wyjątkowo graficznych serii jest jeszcze crossed, ale nie sądzę żeby ktoś się porwał na wydawanie tego tytułu (raczej nie należy się z tego powodu jakoś szczególnie smucić).

w świetle powyższego "kaznodzieja niech się schowa", cytat z angielskiej wikipedii (hasło "the boys"):
Cytat: wikipedia
Ennis has said that the series would "out-Preacher Preacher" [...]
może przypadek, może coś więcej.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 21, 2015, 02:21:51 am »
A może Criminal Brubakera
A to miał chyba Taurus wydać (albo ktoś inny)

pozostając przy ennisie - stawiałbym na boys.
Było mówione że Boys'ów nie wyda: 4:55
Ja obstawiam Chronicles of Wormwood  :evil:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2015, 02:28:47 am wysłana przez JanT »

Lokus

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 21, 2015, 02:28:23 am »
Ja osobiście jestem zniesmaczony pojawieniem się kilku opinii na 5 gwiazdek pod zapowiedzią w sklepie gildii w ciągu jednego dnia.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/286722-the-shadow-cien-w-ogniu-stworzenia
Miałem zamiar dokonać zakupu. Nawet gdyby ten tytuł miał jedna gwiazdkę bym go kupił. Uważam, że opinie napisała jedna osoba. Zraziło mnie takie podejście. Oczywiście mogę się mylić. Rozumiem, że moje podejście jest odosobnione i nie wpłynie w jakimś stopniu na inicjatywę, której życzę powodzenia.
Uważam, że sklep gildia powinien umożliwić tylko jeden wpis pod oferowanym tytułem z określonego nicku podczas logowania.
Warowny, Basaj, Nowacki to wszystko nazwiska ludzi z Czas na Komiks

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 21, 2015, 11:09:29 am »
pozostając przy ennisie - stawiałbym na boys. w świetle powyższego "kaznodzieja niech się schowa", cytat z angielskiej wikipedii (hasło "the boys"):może przypadek, może coś więcej.

Może faktycznie ten tekst z Kaznodzieją jest podpowiedzią do The Boys...

Było mówione że Boys'ów nie wyda

Było, było, ale może zmienił zdanie i teraz negocjuje, albo to była zmyłka ( :roll:), żeby po ogłoszeniu wydania tego komiksu, zrobić efekt jeszcze większego WOW.  8)


JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 21, 2015, 11:41:22 am »
Ja tam mówię że  :evil: Chronicles of Wormwood  :evil:

a jak ktoś chcę Boys w PL

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 21, 2015, 11:56:31 am »
a jak ktoś chcę Boys w PL

Dzięki! Tego właśnie potrzebowałem.


A skoro już będzie ten Black Kiss Chaykina, przydałoby się, żeby w końcu ktoś u nas wydał American Flagg!