Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 182227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 02, 2015, 09:16:52 pm »
Ja na szczęście kupuję tylko polskie podróby.

Tak szczerze i bez żadnych przyczepek: bardzo dużo cie omija...

Offline pokia

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2015, 09:31:27 pm »
Wszystko w porządku. To tylko żart. Nic osobistego, tak po prostu...

Do tego dochodzą jeszcze tacy, którzy kupują mangi, a wiem, że kilku takich udziela się na tym forum.

Ja czekam na zamówiony październikowy pakiet + wspieram.to - w sumie 16 pozycji. W koszyku gildi mam komiksów na 1600 zł, a do tego trzeba doliczyć minimum 10 tytułów z zapowiedzi. Wiem, że tego wszystkiego nie kupię od razu i przynajmniej połowa poczeka na spokojniejsze czasy. A spokojniejsze czasy będą jak wydawcy trochę przystopują - w przeciwnym razie pewnych tytułów nie kupię nigdy.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 09:54:09 pm wysłana przez pokia »

Offline Jaxx

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2015, 09:44:55 pm »
Problem z czekaniem na spokojniejsze czasy jest taki, że kiedy one nastąpią, nakłady tych odkładanych pozycji mogą być już wyczerpane. I co wtedy? Walczyć na Allegro po zawyżonych cenach? Czekać na dodruki, które mogą nie nastąpić? Osobiście obrałem taką samą taktykę, bo po prostu inaczej się nie da, ale obawiam się, że w rezultacie można stracić coś wartościowego. Tak naprawdę to chyba nie ma tu dobrego rozwiązania, jak tylko pogodzić się z faktem, że wszystkiego się nie przeczyta.

Offline Nick Jackolson

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 02, 2015, 10:13:51 pm »
Wszystko w porządku. To tylko żart. Nic osobistego, tak po prostu...

Do tego dochodzą jeszcze tacy, którzy kupują mangi, a wiem, że kilku takich udziela się na tym forum.

Ja czekam na zamówiony październikowy pakiet + wspieram.to - w sumie 16 pozycji. W koszyku gildi mam komiksów na 1600 zł, a do tego trzeba doliczyć minimum 10 tytułów z zapowiedzi. Wiem, że tego wszystkiego nie kupię od razu i przynajmniej połowa poczeka na spokojniejsze czasy. A spokojniejsze czasy będą jak wydawcy trochę przystopują - w przeciwnym razie pewnych tytułów nie kupię nigdy.

Wszystko rozumiem :) Napisałem tylko, bo np. Egmont skupił się na Marvel Now! i to prawdę mówiąc na tych słabszych (wg mnie) pozycjach. Szkoda np. nie przeczytać Deadpoola  bo jest naprawdę niezły a z innej beczki zzekać na Potwora z Bagien to się można zesrać...

BTW. "Franków" też nie czytam w oryginale :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 02, 2015, 10:25:44 pm »
[...] Egmont skupił się na Marvel Now! i to prawdę mówiąc na tych słabszych (wg mnie) pozycjach. Szkoda np. nie przeczytać Deadpoola 

kołodziejczak w maju lub czerwcu mówił że rozważają tę serię, ale najpierw chcą zobaczyć jak będzie się sprzedawać marvel now.

parę miesięcy później już wiemy że sprzedają się bardzo dobrze (wrześniowe top ileś sklepu gildii), więc jest szansa że w okolicach premiery filmu dostaniemy tę serię po polsku (mam nadzieję że z przytoczoną okładką terry'ego moore'a)  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 08, 2015, 11:29:32 am »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 08, 2015, 11:32:29 am »
To nie ludzie, to wilki!

Offline donTomaszek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 08, 2015, 11:38:42 am »
Czesciowo to rozumiem, bo cena (nawet z rabatem) jest spora w porownaniu z obecnie wydawanymi tytulami. Sam nie zamierzam kupowac bo srednio mnie ten tytul kreci, ale nie zamierzam tez sie odszczekiwac jakie to zdzierstwo itp. Wszyscy wiemy jak intratnym biznesem jest wydawanie komiksow w PL. Popieram inicjatywe, lecz tylko jak, moj portfel niestety nie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline isteklistek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 08, 2015, 11:57:41 am »
A o czym tu pisać? Niszowe wydawnictwo celujące w konkretny target, wydające swoje pozycję po realnych cenach komiksu w Polsce, podobnie, jak Studio Lain. Lepiej wydawać konkretne pozycję dla ludzi już siedzących w komiksach, którzy już wiele przeczytali i dokładnie wiedzą czego chcą.

Offline Dembol_

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 08, 2015, 12:04:58 pm »
W sklepie Gildii powinni wyłączyć w końcu możliwość komentowania komiksów, których się nie kupiło.

mgnesium

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 08, 2015, 12:30:20 pm »
W sklepie Gildii powinni wyłączyć w końcu możliwość komentowania komiksów, których się nie kupiło.

popieram. a jeśli nie to, to przynajmniej wprowadzić jakąś moderację.

ta pulpa od boom studios to niestety również nic dla mnie. w zasadzie jedyny tytuł, jaki byłbym w stanie kupić od tego wydawcy to flash gordon parkera i shanera.

fragsel

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 08, 2015, 12:53:32 pm »
W sklepie Gildii powinni wyłączyć w końcu możliwość komentowania komiksów, których się nie kupiło.

też popieram

forum jest forum, można sobie ponarzekać na cenę, ale komentowanie i ocenianie książki, której się nie kupiło, na stronie sklepu internetowego to juz naprawdę jakaś masakra...

no chyba każdy jest na tyle rozsądny, ze sam wie czy cena jest dla niego czy nie (np dal mnie nie) ale ludzie dla których jest za drogo nie będą korzystać z systemu ocen i komentarzy

Ci co z niego korzystają spodziewają się ocen tych co czytali...

trochę to jak oceny filmów na filmwebie, zanim jeszcze te trafią do dystrybucji. żal

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 08, 2015, 01:44:14 pm »
Patrzcie jak zminusowali w komentarzach.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/286722-the-shadow-cien-w-ogniu-stworzenia

Tutaj podobna sytuacja:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/264969-black-science-2-teraz-nigdzie

Ja się tym komentarzom nie dziwię, sam odpuszczam Shadowa ze względu na cenę.

też popieram

A ja nie popieram. Po to jest możliwość komentowania żeby móc skrytykować np. cenę czy politykę wydawniczą albo okładkę. Do wydawcy być może szybciej taka opinia trafi niż z forum. Ludzie wylewają swoją frustrację nie bez powodu. Jest jakieś oficjalne prawo co może znaleźć się w takim komentarzu?

fragsel

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 08, 2015, 02:02:22 pm »
komentarz, komentarzem, ok.

ale ocena to już inna sprawa... czemu dają po jednej gwiazdce jak nie czytali?

Offline Blaksad

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 08, 2015, 02:02:58 pm »
Takie komentarze mogą zamieszczać na Facebook'u wydawcy żeby mógł odnieść się co do ceny/jakości wydania et cetera...

 

anything