trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 179292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 11, 2019, 01:32:20 pm »
Mówiąc około 50 sztuk jakich innych dystrybutorów masz na myśli?

Offline Pawelek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 11, 2019, 01:48:33 pm »
Sam napisałeś na komikspec "z tego co słyszałem to najlepsze numery były już niedostępne zanim jeszcze ruszyła oficjalna sprzedaż", więc tez zakładasz, że jakaś dystrybucja już była. Nie wiem jaka, może jakaś pokątna ale jakaś jednak. Do tego po info z fb "Nakład wynosi tylko 350 egzemplarzy i już dziś około 120 z nich znalazło swoich nowych właścicieli. Zatem za życzenia bardzo dziękujemy." w momencie jak było około 30 sztuk dostępnych w sklepie Planety wnioskuję, że w przybliżeniu około 50 sztuk mieli już sprzedane gdzieś indziej.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 11, 2019, 02:03:53 pm »
No właśnie ja mam takie same wnioski, tylko nie wiem o jaką dystrybucję chodzi, myślałem, że może Ty wiesz. Jak zawsze jakieś wałki muszą być.

Offline surmik

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 11, 2019, 02:07:03 pm »
Pewnie to jakaś pula rezerwacji bezpośredniej u wydawcy lub na PolishComicArt.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 11, 2019, 02:12:17 pm »
To powinna być oficjalna informacja podana o tym, bo pisząc, że numerowane do 350 i, że będą rozdzielane losowo to jednak naciąganie ludzi którzy liczą, że będą mieli wylosowany jakiś konkretny numer, a tymczasem ten numer z góry jest dla nich niedostępny i udziału w "losowaniu" brać nie będzie.


Powinno być w kolejności zamówień.

Offline Pawelek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #665 dnia: Marzec 11, 2019, 02:18:58 pm »
Piekielnie dobra odpowiedź ;)

Offline Funny

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #666 dnia: Marzec 11, 2019, 04:59:14 pm »
No właśnie ja mam takie same wnioski, tylko nie wiem o jaką dystrybucję chodzi, myślałem, że może Ty wiesz. Jak zawsze jakieś wałki muszą być.
Dedukcja roku :)


Jak wół info na stronie fb, ale cebuli widzę nie brakuje. Na pewno Janusz co chciał niski numerek na handelek :)

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #667 dnia: Marzec 11, 2019, 05:05:55 pm »
Dedukcja dekady  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 05:47:18 pm wysłana przez Szekak »

Offline freshmaker

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #668 dnia: Marzec 11, 2019, 06:11:50 pm »
świetna inicjatywa z tym albumem. wydanie egmontu hc to jednak trochę taka klasa ekonomiczna. ucieszyło mnie że cała seria ma się tak ukazywać.


co do paniki z numerkami to nie do końca rozumiem o co chodzi. na prawde jest jakaś nisza w niszy która musi mieć komiks z numerem jeden do przytulania?


hejcik na polishcomics tez bardzo przyjemny - mysle ze chlopaki musieli sie wykazac mocno zeby namowic rosinskich do dzialania a tu jak zwykle trollowanie. jednak tempo w jakim te albumy są zamawiane mowi samo za siebie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #669 dnia: Marzec 11, 2019, 06:23:52 pm »
Nikt nie trolluje, zapraszam na forum komikspec.pl, tam sprawa numerków jest szerzej poruszana, nawet samo wydawnictwo się wypowiedziało i oficjalnie potwierdziło, że część numerów nie będzie dostępna dla normalnych klientów.

Offline freshmaker

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #670 dnia: Marzec 11, 2019, 06:30:25 pm »
część numerków nie będzie dostepna i to jest problem? to jest dla mnie niezrozumiałe.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gobender

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #671 dnia: Marzec 11, 2019, 07:04:38 pm »
Czytam i tu i tam i coraz szerzej otwieram oczy.  Na całym świecie jak wychodzą limitowane i numerowane, to numeracja ma teoretycznie poświadczyć limitowanie nakładu, a nie jakieś "nagradzanie" kto pierwszy zamówi.  Niektórzy już naprawdę odlatują :D

Offline freshmaker

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #672 dnia: Marzec 11, 2019, 07:15:58 pm »
szczególnie ze numerki są z reguły wpisywane albo dotlaczane odręcznie
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #673 dnia: Marzec 11, 2019, 07:22:00 pm »
Czytam i tu i tam i coraz szerzej otwieram oczy.  Na całym świecie jak wychodzą limitowane i numerowane, to numeracja ma teoretycznie poświadczyć limitowanie nakładu, a nie jakieś "nagradzanie" kto pierwszy zamówi.  Niektórzy już naprawdę odlatują :D
A kto mówi o nagradzaniu? Mówi się o tym by wydawca wywiązał się z tego co gwarantował klientom - losowości numerka z limitowanego nakładu 350 sztuk. Co do tego do czego służy numer, to wydawca chyba nie zdaje sobie z tego sam sprawy, bo sam jara się swoimi jedyneczkami luksosowych frrancuskich wydań.

Offline gobender

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #674 dnia: Marzec 11, 2019, 07:38:33 pm »
Wiesz, kto jest wydawcą? Zobacz sobie KRS. Zbieżność nazwisk pewnie nie przypadkowa. I pewnie ma znajomości w wydawnictwach i grzecznościowo lub jako prezent mógł pozyskać te "jedyneczki". Co w tym wydaje Ci się dziwnego lub niewłaściwiego?? W cenie wydawca oferuje Ci limitopwane numerowane wydanie. A nie losowanie w komorze losującej. Get over it.

 

anything