Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 181114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 28, 2016, 08:20:14 pm »

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:10:52 pm »
Przyznam, że uważałem, że jest to komiks nie dla mnie. Żarty Ennisa uważam za wulgarne, rysunków Robertsona specjalnie nie lubię (z wyjątkiem tych w "Transmetropolitan", ale tam tusz kładł Rodney ramos i pewnie dlatego wygląda to po ludzku). Tematyka superbohaterska mnie nie kręci, a robienie komiksów o tym, jak ktoś superbohaterom dopieprza uważam za odpowiednik kopania leżącego.


Zdecydowałem się to przeczytać ze względu na kolegę, który maczał palce w realizacji polskiego wydania, bo chciałem zobaczyć, jak mu poszło.


I wsiąkłem.


I chcę więcej. I chcę tego jak najszybciej.




Żarty Ennisa są tu wyjątkowo wulgarne, rysunki Robertsona brzydkie, a sposób podjęcia tematyki spuszczania łomotu superbohaterom naprawdę przypomina kopanie leżacego. Ale to wszystko razerm na jakiejś przedziwnej zasadzie doskonale działa. Czyta się to znakomicie i jedyne, co przeszkadza, to fakt, że tomy się zbyt szybko kończą i za rzadko się ukazują.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:35:32 pm »
Za rzadko się ukazują? Pierwszy tom Chłopaków wyszedł w październiku, a drugi od razu w grudniu. :)

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:42:47 pm »
Za rzadko się ukazują? Pierwszy tom Chłopaków wyszedł w październiku, a drugi od razu w grudniu. :smile:


Skończyłem czytać drugi tom. Chcę trzeci. A nie ma go jeszcze nawet w zapowiedziach!!!!!!!
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:09:20 pm »

Skończyłem czytać drugi tom. Chcę trzeci. A nie ma go jeszcze nawet w zapowiedziach!!!!!!!
wstępnie miały być 4 na rok, jeśli się nie mylę, czyli 3 powinien być w marcu

Offline Itachi

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 06, 2017, 06:14:05 pm »
Chłopaki dzielą i rządzą. To idealny lek na chorobę amerykańskości przez lektury tych wszystkich Avengersów czy Kapitanów Ameryk. Ennis o dziwo w wulgarnym komiksie, sporo uwago poświęcił relacjom bohaterów co dodaje wiele atrakcyjności tej serii. Graficznie magia, Ennis na wysokim poziomie, piszący bez jakichkolwiek barier czy ograniczeń. Ten komiks to taka samowolka, kartka po kartce trafiają w punkt i punktująca  "rycerskość" metaludzi.

Offline pawelcd

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 31, 2017, 06:02:59 am »
Czy już wiadomo kiedy 3 tom chłopaków?

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 31, 2017, 06:06:58 am »
Czy już wiadomo kiedy 3 tom chłopaków?
początek marca, Planeta mówiła o tym na FB

Offline pawelcd

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 01, 2017, 05:49:03 am »
początek marca, Planeta mówiła o tym na FB


Super! Zaiste to chwalebny plan wydawniczy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 09, 2017, 05:08:42 pm »
Na FB Planeta zapowiada oficjalnie już 3 tom Chłopaków.

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 10, 2017, 11:41:40 am »
wstępnie miały być 4 na rok, jeśli się nie mylę, czyli 3 powinien być w marcu

Mamy ambitny plan wydać nawet 5 tomów w tym roku, więc proszę trzymać kciuki :smile:

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 10, 2017, 11:43:24 am »
A przy okazji, tomu pierwszego zostało w magazynie 100 sztuk, więc jak ktoś się zastanwia nad zakupem to sugerujemy pośpiech.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 10, 2017, 12:01:08 pm »
Mamy ambitny plan wydać nawet 5 tomów w tym roku, więc proszę trzymać kciuki :smile:

A czy będzie można się spodziewać zapowiedzi kolejnych tytułów poza Chłopakami? Coś z serii Shadow, albo innych serii z Dynamite?

Offline Gre

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 12, 2017, 06:15:48 pm »
właśnie skończyłem pierwszy tom chłopaków i żałuje ze nie kupiłem od razu tomu drugiego świetny komiks ...choć z drugiej strony, obawiałbym sie o zdrowie psychiczne kogoś (w tym siebie) komu sie tak bardzo ten styl podoba:)nie wiem czy nie będzie lepszy od kaznodzieji...seria skończona ktoś wie?ok już sprawdziłem 12 tomów ...super jeśli planeta planuje 5 na rok to w miarę szybko całość będziemy mieli ...,to może zadam jeszcze pytanie ktoś cYtal całość ? Równie dobre jak początek?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 06:20:03 pm wysłana przez Gre »

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 12, 2017, 06:19:05 pm »
Skończona. 12 tomów.

 

anything