trawa

Autor Wątek: Antologia "Wrzesień"  (Przeczytany 36577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline diefarbe

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2003, 07:12:59 am »
To `Wrzesień` będzie akurat wtedy kiedy w innych księgarniach a może i później. :D
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline Rorkas

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2003, 09:47:28 am »
Ja jak Wilk glosuje na Burze. Dlaczego przecziesz tej antologii nie mam i nie dostane
 ale kiedysz widzialem tylko poczatki tego komiksu, i on po dzisz dzien czekalem ,kiedy on bedzie ukonczony. ten dzien nastal. Aleliujah.  :D
gawronkiewicz RULEZ

Offline romektruch

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 02, 2003, 01:42:22 pm »
a ja czytałem i uważam że jest bardzo spoko. nie wszystkie hitorie prezentują ten sam poziom, ale ogólnie więcej takich tytułów na rynku. pomysł miał i wydawca i autorzy, w końcu coś zaczyna pachnieć profesjonalizmem na naszym rynku.

Offline Odyn

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2003, 11:53:51 am »
Szczerze mówiąc, nie tego się spodziewałem. Jak tytuł brzmi "Wrzesień - wojna narysowana" to powinien być o wojnie, a konkretnie o kampanii wrześniowej. Takie komiksy są potrzebne, bo nie musimy się wstydzić września 1939 (może poza nieudolnością naczelnego dowództwa). Wydawnictwo to, poza kilkoma historiami na poziomie, w moim odczuciu jest zupełnie nie trafione. Jest tam wszystko jak w kotle czarownic: i gruszki i pietruszki, a nawet buraki graficzne. Najbardziej rozpieprzył mnie tekst o dywizji indiańskiej walczącej pod Monte Cassino!!! Jeśli już to była to dywizja hinduska, bo Indian Division w jęz. angielskim nie oznacza oddziałów Apaczów, czy innych czerwonoskórych. Gdyby nie "Burza" nie sięgnąłbym po ten komiks. Antologia ta to kompletne dno w sensie spartolonego tematu. Jeśli jest to coś, czym może się pochwalić środowisko polskich komiksiarzy, to istotnie - kiepsko z tym polskim komiksem. Za PRLu juz lepiej bywało.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:00:24 pm »
odynie - masz rację. mój błąd. oddziały apaczów, hehehe.
m
(dziwnie się tak zwracać do boga) :-)

Offline Kurczaczek

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:06:08 pm »
W koncu przeczytalem i zawod... nic mnie nie ruszylo... ani razu nie zabilo mi mocniej serce...

Spotkanie- spoko i tylko tyle, dobre rysunki.

Wieża- Bardzo słaby, irytujaca kreska, irytujaca patetycznosc, zero odkrywczosci.

Pamięć- Juz lepiej i przynajmniej chwila zastanowienia, chociaz troche za bardzo matrixsowy ten ułan :)

wrześniowe przedpołudnie-
straszna kicha, beznadziejne rysunki, fajny tylko dialog dzieciaka z Dołęgą :), poza tym słabizna

Ostatni Ułan- chyba najfajniejszy komiks w antologii, fajna metafora armii polskiej, wogóle ciekawy symbolizm, mój głos

Der Hund- fabuła słaba, gdyby nie Piorun mielibysmy porazke, a tak sredniak

Jej Oczy- swietne rysunki, fajny klimat, jeden z lepszych komiksow tutaj

Niebo i Ziemia- srednio, nie wiem czemu, rysunki fajne, pomysl jest, ale wyszlo jakos tak pokracznie...

Blok nr 7- A mi sie podobalo, taka wlasnie oldschoolowa fantastyka w realiach obozu wychodzi ciekawie, rysunki tez ok... moze nie pasuje do zalozen antologii, ale antologia i tak tych zalozen nie spelnila, wiec paradoksalnie jest to jedna z lepszych rzeczy do przeczytania :)

Czwarta Bitwa- swietne,  wrecz genialne, Batman i zlodzieje hehehe!

Stille Nacht- przecietne rysunki, fajna puenta, lubie klimaty spiskow swiatowych post III rzeszy, a ze nie pasuje do zalozen... :)

Skarb- taki sobie, fajne rysunki i fajne zachowania dzieciakow

Kaczka- nie zmienila sie odkad czytalem ja po raz pierwszy, nadal sredniak zachwytow wobec ktorego ne rozumiem,no ale faktycznie ostatnie kadry powalaja i dobrze, ze w kolorze!

Mundur Dziadka- Bleeee... Ok, ja wiem ze nowa niecenzurowana hisoria, ale... dajcie spokoj, taki komiks to... lepiej nie bede konczyl

Przebicie-
fajne, fajne rysunki, tez sie tak bawilem!!!

Ucieczka Anioła- Truściński jak zwykle stoi niezle , fabuła moze byc, hoc bez zachwytow, w sumie dobry komiks

Burza- podobalo mi sie, naprawde ciekawa sprawa z ta alterhistoria... wystarczylaby porzadna burza, a swiat dzis moglby wygladac zupelnie inaczej... Kawaleria- hehehe
...

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:12:53 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Czwarta Bitwa- swietne,  wrecz genialne, Batman i zlodzieje hehehe!


gdyby tylko nie te oddziały apaczów, hmmmm......
 :?
m

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:24:37 pm »
Mortgauh, wyluzuj, wszyscy sie domyslili o co chodzi.

Indianie to nie jest cos co by mnie osobiscie razilo w tym komiksie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Odyn

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:38:17 pm »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "Kurczaczek"
Czwarta Bitwa- swietne,  wrecz genialne, Batman i zlodzieje hehehe!


gdyby tylko nie te oddziały apaczów, hmmmm......
 :?
m



Nie martw się, w "Mundurze dziadka" na ekranie telewizora jak byk pisze: "BLIEZKRIEG", zamiast blitzkrieg. Chyba wszyscy się śpieszyli jak diabli.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:43:34 pm »
Cytat: "Odyn"
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "Kurczaczek"
Czwarta Bitwa- swietne,  wrecz genialne, Batman i zlodzieje hehehe!


gdyby tylko nie te oddziały apaczów, hmmmm......
 :?
m



Nie martw się, w "Mundurze dziadka" na ekranie telewizora jak byk pisze: "BLIEZKRIEG", zamiast blietzkrieg. Chyba wszyscy się śpieszyli jak diabli.

a nie powinno być blitzkrieg?...
m

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:51:10 pm »
"The day is dawning
The time is near
Aliens coming
Can we survive the blitzkrieg?"

No - teraz to nie bylem oryginalny.  8)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline diefarbe

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 03, 2003, 08:07:32 pm »
Dziś w `Wyborczej` wzmianka o antologii w dziale `kultura w skrócie`.
Jako o komiksowym wydarzeniu roku spodziewałem sie przynajmniej artykuły na miarę Wilqa a tu tylko ta notka. :D
Zobaczymy może w przyszłości. :)
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 03, 2003, 09:46:01 pm »
Cytat: "diefarbe"
Dziś w `Wyborczej` wzmianka o antologii w dziale `kultura w skrócie`.
Jako o komiksowym wydarzeniu roku spodziewałem sie przynajmniej artykuły na miarę Wilqa a tu tylko ta notka. :D
Zobaczymy może w przyszłości. :)


moze to notatka sponorowana? :wink:
a serio we wrzesniu za malo jest rzeczy przyzowitych a za duzo kiepskich nieudanych i nudnawych zeby o tym pisac pozatym wrzesien nie o wrzesniu jest do cholery a to drazni - to mowilem ja karol juz po przeczytaniu calosci- dalej drza mi rece....jezuuuu rzecz w calosci nie warta zadrukowanego papieru- za duzo amatorszczyzny niestety ciagle sie uczymy ale wydaje mi sie ze wielu tfurcow przestalo cokolwiek zmieniac i uczyc sie w przeciwienstwie do czytelnika czasami mam wrazenie ze niektorzy sie cofneli albo pozostali na poziomie konca lat 90 XX w bez aluzji do burzy- mam na mysli prrzedewszystkim kowalskiego ktory siadl na tylku wielkiego ilustratora nowej fantastyki i chyba mu z tym dobrze
aplauz ale cichy dla kamila i matuszak
i skutnika - fajne
poziom antologi generalnie jest niski ha i czy naprawde wojna u szanownych scenarzytow konczy sie na obozie????????
braki pomyslow to powazny problem...
pisze to bez zlosliwosci..

Offline nori

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 03, 2003, 10:46:02 pm »
naprawde jest tak zle ? rozwazam czy dokonac zakupu...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

N.N.

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 04, 2003, 12:02:39 am »
Cytat: "karol_konw"
a serio we wrzesniu za malo jest rzeczy przyzowitych a za duzo kiepskich nieudanych i nudnawych zeby o tym pisac (...) rzecz w calosci nie warta zadrukowanego papieru- za duzo amatorszczyzny niestety ciagle sie uczymy ale wydaje mi sie ze wielu tfurcow przestalo cokolwiek zmieniac i uczyc sie w przeciwienstwie do czytelnika czasami mam wrazenie ze niektorzy sie cofneli albo pozostali na poziomie konca lat 90 XX w

To bodajże Przemek Wrobel powiedział, że jedynym sposobem na zweryfikowanie wyobrażenia o tym, co potrafią rysownicy i ich wyobrażenia o sobie samych jest publikowanie ich prac... I Egmont opublikował... Moim zdaniem wcale to takie złe nie jest, a Ty po prostu lubisz sobie pomarudzić i tyle. Antologia jak antologia - są rzeczy lepsze i gorsze. Poziom ogólny uważam jednak za niezły (choć wolałbym miękką okładkę i cenę o 10 zł niższą).

Cytat: "karol_konw"

aplauz ale cichy dla kamila i matuszak
i skutnika - fajne


Przynajmniej coś dla siebie znalazłeś.