Autor Wątek: Antologia "Wrzesień"  (Przeczytany 36252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2003, 10:38:09 am »
Cytat: "karol_konw"
a widzisz gdzies tak naprawde patos i smucenia ale tak naprawde?


Elementy patosu dostrzegam w 7 opowiadaniach.

Smucenie prawie we wszystkich, ale to juz takie smutne czasy byly...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2003, 10:49:58 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "karol_konw"
a widzisz gdzies tak naprawde patos i smucenia ale tak naprawde?


Elementy patosu dostrzegam w 7 opowiadaniach.

Smucenie prawie we wszystkich, ale to juz takie smutne czasy byly...


tak jak pisalem wrzesien czytalem/czytam przez pryzmat 9-11 zbieg okolicznosci
ale wypadamy strasznie slabiutku szczegolnie w braku pomyslow

we wrzesniu ilu pisze o wrzesniu a ile z tych histori dotyczy czegos innego-czegos wiecej niz tylko dzielnego /tragicznego/bohaterskiego wojska polskiego wrzesien daje pole do popisu
popisal sie kamil ale nie do konca fajny pomysl gorzej z plenta ..reszta mizernie bardzo mizernie tak na pierwszy rzut oka szkoda straty tematu
bo pomysl byl na antologie  ale zabraklo pomyslow na wrzesien...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2003, 10:59:12 am »
Nie czytalem 9-11, ale znajac amerykanskie zaciecie do nadymania sie i fruwania pod sufitem, obawiam sie ze moglbym sie porzygac.

A co do naszej rodzimej antologii, to ja ja oceniam bardzo wysoko. Jasne, ze to straszna amatorszczyzna, ale swietnie wydana. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:00:16 am »
Cytat: "xionc"
Czytalem, ale juz jakos strasznie pozno w nocy.  :)

No ale jak jest o niemocy wszystkich innych, to moglo byc tez o makach, nie?

A tak powaznie - nie mam nic do tego komiksu. Naprawde. Ale mysle, ze nie do konca udalo Ci sie uniknac pulapki podnioslego nastroju a la apel szkolny. To jest cholernie trudne, kiedy sie obracasz w tematyce przesiaknietej heroizmem, zreszta takie komiksy tez sa potrzebne, ale czy to wspolgra z Twoim stylem rysunku? Innymi slowy: Twoje komiksy to robota artystyczna - czy nie czujesz, ze tym razem wyszla Ci troche produkcja na zamowienie?

przecież to była robota na zamówienie. w czym problem?...
ja bym chętnie zrobił skręcone rewolucje z tego tematu, ale problem w tym ze na początku w zalozeniach dla ewentualnych twórców stalo wyrażnie - ze nie chodzi ani o zabawy formą, ani o artystyczne jakies wybiegi, ani tym bardziej o komiks humorystyczny. tematyka poważna.
podniosły nastrój był od razu w pakiecie.
m

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:04:50 am »
Cytat: "karol_konw"
we wrzesniu ilu pisze o wrzesniu (...) pomysl byl na antologie  ale zabraklo pomyslow na wrzesien...

zachodzi tu pewne nieporozumienie, ktore juz kiedys próbowalem wyprostowac. tematem albumu wrzesień nie był tak naprawdę wrzesien 1939, tylko ogólnie cała wojna. "komiksy o tematyce wojennej z polskimi akcentami". nic dziwnego ze większośc ludzi poszukała tematów na przestrzeni całego okresu wojny.
m

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:14:20 am »
Cytat: "murtaugh"
przecież to była robota na zamówienie. w czym problem?...


Historia i teoretycy sztuki roztrzygna kiedys ta kwestie.  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:19:20 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "murtaugh"
przecież to była robota na zamówienie. w czym problem?...


Historia i teoretycy sztuki roztrzygna kiedys ta kwestie.  :D

:-)
racja. niech sie to to samo broni.
silencium

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:21:38 am »
Cytat: "xionc"
Nie czytalem 9-11, ale znajac amerykanskie zaciecie do nadymania sie i fruwania pod sufitem, obawiam sie ze moglbym sie porzygac.

A co do naszej rodzimej antologii, to ja ja oceniam bardzo wysoko. Jasne, ze to straszna amatorszczyzna, ale swietnie wydana. :)


z tym nadeciem to roznie bywa
i tak i nie czesto bardzo naprawde bardzo krotkie historie maja niesamowita sile moja ulubiona tima sale'a - trzy kadry chlopiec w koszulce z supermenem wchodzi do budki telefonicznej drugi kadr przebiera sie
trzeci kadr wychodzi w koszulce z napisem NYPD
krotkie sugestywne ciekawe nie drazniace i subtelne

Cytuj
dzachodzi tu pewne nieporozumienie, ktore juz kiedys próbowalem wyprostowac. tematem albumu wrzesień nie był tak naprawdę wrzesien 1939, tylko ogólnie cała wojna. "komiksy o tematyce wojennej z polskimi akcentami". nic dziwnego ze większośc ludzi poszukała tematów na przestrzeni całego okresu wojny.

tylko po co to nazywac wrzesien to raz a dwa wieksza spojnosc mialaby miejsce w przypadku ograniczenia jedynie do 39 rokua przy tym daje duzo mozliwosci scenariuszowych i nie ma pulapki tej w ktora (chyba) wpadli scenarzysci wrzesnia - a mianowicie historie obozowe...

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:26:22 am »
Cytat: "karol_konw"
tylko po co to nazywac wrzesien to raz a dwa wieksza spojnosc mialaby miejsce w przypadku ograniczenia jedynie do 39 rokua przy tym daje duzo mozliwosci scenariuszowych i nie ma pulapki tej w ktora (chyba) wpadli scenarzysci wrzesnia - a mianowicie historie obozowe...

bo ten polski wrzesien jest dla nas symbolem tej wojny.
ale dlaczego ograniczac do roku czy miesiąca? to dałoby większą spójność? nie sądzę. na okładce jest wyraźnie - wojna narysowana.
m

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:45:22 am »
Cytat: "karol_konw"
trzy kadry chlopiec w koszulce z supermenem wchodzi do budki telefonicznej drugi kadr przebiera sie
trzeci kadr wychodzi w koszulce z napisem NYPD



Buuu, poplakalem sie ze wzruszenia. Czy ktos ma pod reka miske?

 :oops:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2003, 12:19:59 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "karol_konw"
trzy kadry chlopiec w koszulce z supermenem wchodzi do budki telefonicznej drugi kadr przebiera sie
trzeci kadr wychodzi w koszulce z napisem NYPD



Buuu, poplakalem sie ze wzruszenia. Czy ktos ma pod reka miske?

 :oops:


ehh sa gorsze a to akurat fajny pomysl i dosc leciutki i na swoj sposob zabawny a historie o "takich" rzeczach niekoniecznie musza dotyczyc sprawa o narodowo patryjotycznym znaczeniu czy wydzwieku mozna mowic/pisac robic komiksy o tak wielu aspektach "takich" wydarzen niekoniecznie zamykajac sie w konwencji hurra i "arabskie matki hajda na wroga"

Anonymous

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 01, 2003, 12:28:30 pm »
Cytat: "murtaugh"

bo ten polski wrzesien jest dla nas symbolem tej wojny.
ale dlaczego ograniczac do roku czy miesiąca? to dałoby większą spójność? nie sądzę. na okładce jest wyraźnie - wojna narysowana.
m

hm wrzesien jezeli chodzi o symbolike kojarzy sie inaczej wystarczy popytac pierwszego z brzegu historyka badz  socjologa a tym bardziej polaka - posilkuje sie magisterka znajomej  na  temat obrazu II RP (w tym wrzesnia 39) dzisiaj
wrzesien kojarzy sie roznia z porazka tchorzostwem wladz z zaborem zdrada ale takze z odwaga walecznoscia itd itp to poczatek takze dramatu stricte polskiego i nijak nie pasujacego do obrazu wojny w znaczeniu ogolnym i tym preentowanym we "wrzesniu" a mam na mysli okupacje
lista tematow dotyczaca wrzesnia jest ogromna...
co do spojnosci- dla ciebie ten album jest spojny?
bylby albo moglby byc dzieki wrzesniowi wlasnie....

Offline wilk

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 01, 2003, 09:46:45 pm »
Glos na "Burze". Dla mnie to istny kult. Znakomity kawalek :)

Ogolnie i w miare obiektywnie oceniajac, zbior jest dobry. Zdarzaja sie oczywiscie slabe komiksy ale sa tez perelki. I wlasnie ze wzgledu chocby tylko na obecnosc samego Gawronkiewicza, Truscinskiego, Skutnika czy Frąsia dla mnie osobiscie to swietna pozycja.

Wiecej ode mnie na ten temat juz wkrotce.

N.N.

  • Gość
Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 01, 2003, 09:54:41 pm »
A u mnie "Września" nie ma. Poszedłem do eMPiKu, bo tylko tam miało być przez pierwszą połowę września, a tam nie ma ani "Burzy", ani "Green Arrow" ani żadnej innej rzeczy z Egmontu. Tam nie ma nawet "Strażników" (których na szczęście kupiłem wcześniej w innej księgarni).
Egmont zawarł z eMPiKiem umowę na wyłączność dystrybucji przez dwa tygodnie, w zamian za co eMPik robi Egmontowi kampanię promocyjną, ale co to za wyłączność, skoro oni olewają  dystrybucję tego komiksu.

Offline Macias

Antologia "Wrzesień"
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 01, 2003, 10:15:39 pm »
Cytat: "N.N."
A u mnie "Września" nie ma. Poszedłem do eMPiKu, bo tylko tam miało być przez pierwszą połowę września, a tam nie ma ani "Burzy", ani "Green Arrow" ani żadnej innej rzeczy z Egmontu. Tam nie ma nawet "Strażników" (których na szczęście kupiłem wcześniej w innej księgarni).
Egmont zawarł z eMPiKiem umowę na wyłączność dystrybucji przez dwa tygodnie, w zamian za co eMPik robi Egmontowi kampanię promocyjną, ale co to za wyłączność, skoro oni olewają  dystrybucję tego komiksu.
rzeczywiscie,u mnie egmont,empik i 2 tygodnie sie zgadzaja,bo stoja w jednym zdaniu " w gdynskim empiku tytuly z oferty egmontu ( ale i innych firm) przychodza 2 tygodnie pozniej niz w ksiegarniach z komikasmi i matrasach"

 

anything