Autor Wątek: DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke  (Przeczytany 12848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zim

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 12, 2004, 12:55:53 pm »
dorzuce pare kapel ostatnio zaszlyszanych i odkurzonych:
Iced Earth (nie musze chyba przedstawiac ;) )
Zyklon (nie lubie death metalu ale ten jest ciekawy)
Ephel Duath (interesujace polacznie jazzu, metalu i hc)
Lacuna Coil (jedyna kapela gotycka ktora mi sie podoba, moze wylacznie dzieki wokalistce :P )
Hypocrisy (calkiem nie najgorszy death)
Ministry (tego chyba tesh nie musze przedstawiac)

poki co to tyle jak wpadne na cos ciekawego to nieomieszkam polecic :)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline hopatika

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 12, 2004, 01:25:36 pm »
Disillusion
Orphaned Land
Salem
In Extremo
Into Eternity

bylo?

Offline burberry

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 12, 2004, 01:38:55 pm »
mrock - znasz może polską kapelę Sirrah?
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 12, 2004, 04:45:18 pm »
Cytat: "ManiaC"

MayehM - świetna kapela i nadal lubie co nie co posluchać.
Dark Throne - Zawsze miałem słabośc do skandynawskiej muzyki ciężkiej
In Flames - bez komentarza.


A In Flames i Mayhem to niby skąd? A, wiem - z Europy :P

Offline hopatika

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 12, 2004, 05:07:08 pm »
Cytat: "Filarecki"
mrock - znasz może polską kapelę Sirrah?

z nazwy, powiem Ci szczerze. jak jeszcze pare ladnych lat temu kupowalem MH, to oni ich tam mocno lansowali. okladka zdaje sie z taka kleczaca na strychu gola panna, nie?
jakos nie mialem okazji siegnac....

a co?

Offline burberry

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 12, 2004, 05:13:19 pm »
Tak? Tego to nie wiedziałem. Ale byłem wtedy jeszcze mały jak oni startowali. :)

A nic, bo to świetna kapela jest, i musisz po nią sięgnąć. Ta z gołą panną to okładeczka ich pierwszej płyty, Acme. Druga to Did Tomorrow Come?. Nagrali dwie genialne płyty i (zawsze to powtarzam), ciągle nie wiem, która lepsza. Tak się składa, że zacząłem przypadkiem, w listopadzie 2002 od drugiej płyty i jest ona chyba najlepszą, jaką słyszałem.
Kiedyś była na merlinie promocja - ich dwie płyty w cenie ok. 50 zł.
Polecamw szystkim tę kapelę.

A tak OT, byłem kiedyś na Twojej stronie - zapamiętałem z niej głównie zdjęcie, które masz w avatarze, zdaje się, że było w Twojej charakterystyce, czy coś. :) I nawet nie wiesz, jak bardzo się zdziwiłem, widząc Cię na forum WAK. :)

Filar
Bóg Cię kocha

Offline hopatika

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 12, 2004, 05:40:08 pm »
:)  to zdjecie to troche znak rozpoznawczy. kilka razy tu i owdzie zmienialem avatarki, ale zawsze wracalem do tego.
na WAK czasem wskakuje, ale dosc rzadko. komiksy uwielbiam (chociaz nie sa na rowni z muzyka) i czasem cos skrobne.


z Twej rady skorzystam i postaram sie zakrecic za Sirrah. zobaczymy, coz to takiego...
 8)

Offline burberry

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 12, 2004, 07:09:39 pm »
U mnie za to nic nie przebije komiksu, ale muzyka też jest bardzo ważna i jest na drugim miejscu. Mam nadzieję, że Sirrah Ci się spodoba - to genialny zespół jest, szkoda, że nie istnieje, ale jeśli ich następne płyty miałyby być gorsze, to może i dobrze się stało...

Czemu nie udzielasz się na Gildii Komiksu? Fajne to forum jest, IMO najlepsze. :)

A ten avatarek to Twoje zdjęcie jest?
Pozdrawia, Filar :)
Bóg Cię kocha

Offline hopatika

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 12, 2004, 07:48:40 pm »
od konca:
1. tak, to moja mordka sprzed ok. dwoch lat.
2. nie udzielam sie, bo nie chce mi sie przekopywac przez stosy postow  :)
3. Sirrah poszukam.

ale moze let's get back to topic, bo panna A'G'R nas po golych dupach wytrzaska... (hm... 8) )

Offline burberry

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 12, 2004, 08:29:01 pm »
mrock - polecam: http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?oferta=221159&ret=wys57292586

W każdym razie jest topic na GM o Sirrah, zajrzyj. I nie sądzę, byśmy specjalnie offtopikowali. Sirrah to przecież dobry zespół grający ciężką muzę. 8)
Bóg Cię kocha

Offline Jagienka

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 12, 2004, 08:36:21 pm »
Nieźle gra zespół Hellforge  :D . I jest stanowczo za mało znany. A ich "Black-eye devil" mogłabym słuchać i słuchać...
Chciałem powiedzieć, że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
- KOTY - stwierdził w końcu. - KOTY SĄ MIŁE.

Offline hopatika

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2004, 08:39:07 pm »
Cytat: "Filarecki"
mrock - polecam: http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?oferta=221159&ret=wys57292586

thx. skorzystam jak bede mial pare zl na zbyciu.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2004, 08:54:16 pm »
Cytat: "Filarecki"
A nic, bo to świetna kapela jest, i musisz po nią sięgnąć. Ta z gołą panną to okładeczka ich pierwszej płyty, Acme. Druga to Did Tomorrow Come?. Nagrali dwie genialne płyty i (zawsze to powtarzam), ciągle nie wiem, która lepsza.

Moim zdaniem druga plyta jest lepsza od pierwszej. Co prawda nie mam juz na polce tych kaset, ale swego czasu (czyli wtedy, gdy Sirrah sie pojawil/a) sluchalem namietnie. Kawal dobrego, mocnego grania. Byl jeszcze polski zespol Neolithic, slabszy, ale tez gral ciekawie (na pewno nagral dwie plyty, bo tyle mialem, ale moze ich dyskografia jest wieksza).

Offline burberry

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2004, 09:02:34 pm »
Cytat: "Waltari"
Cytat: "Filarecki"
A nic, bo to świetna kapela jest, i musisz po nią sięgnąć. Ta z gołą panną to okładeczka ich pierwszej płyty, Acme. Druga to Did Tomorrow Come?. Nagrali dwie genialne płyty i (zawsze to powtarzam), ciągle nie wiem, która lepsza.

Moim zdaniem druga plyta jest lepsza od pierwszej. Co prawda nie mam juz na polce tych kaset, ale swego czasu (czyli wtedy, gdy Sirrah sie pojawil/a) sluchalem namietnie. Kawal dobrego, mocnego grania. Byl jeszcze polski zespol Neolithic, slabszy, ale tez gral ciekawie (na pewno nagral dwie plyty, bo tyle mialem, ale moze ich dyskografia jest wieksza).


Zgadzam się z Tobą, co wynika z dalszej części mojego posta. Są to płyty po prostu różne i porównywanie ich nie jest zbyt sensowne. Ja zacząłem od "Did tomorrow come?", więc tę płytę bardziej kocham, ale tak czy siak jest to wspaniały zespół, z którym warto przeżyć namiętny romans. ;)
Bóg Cię kocha

Offline papiesz

DOBRE zespoly grajace ciezka muzyke
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 13, 2004, 11:03:45 pm »
Cytat: "zombie_dragon"

100 demons
most precious blood
caliban
unearth
heaven shall burn

będą okazje w tym roku żeby posłuchac sobie na koncertach wymienionych wyżej zespołów: we wrześniu ma przyjechać most precious blood do bydgoszczy(chyba) i 100 demons do katowic, a w listopadzie być moze będzie heaven shall burn i na 99 proc. zahaczy o nas eastpack resistance tour, czyli sick of it all + unearth + walls of jerico(ich koncert w warszawie na początku lipca był niesamowity!)+maroon+7 seconds
polecam i zapraszam :)


do tego dorzuciłbym Undying. Kapela zbliżona do Caliban i HSB. strejt edżowcy z USA, tak okrutnie grzeją, że aż miło słuchać. Polecam zwłaszcza "This day all gods die".Do tego belgijski Liar i Congress. No i polski Sunrise jest całkiem niezły.
nothing positive only negative