Autor Wątek: VC - BD czy Carstein?  (Przeczytany 4072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Falki

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2003, 08:15:07 am »
To jest kwestia strategii. Strzelanie jest bolesne, magia również. Czy ty grałeś z jakimś imperium? Jakie były efekty?

Po prostu sobie próbuję wyobrazić, co zostanie z tego klocka kawalerii po szarży czołgu. Z 15 cali. czyli 5d3 impactów, czyli oni też się mogą rozsypać (zupełnie jak kawaleria Khemri).

Barbarossa

  • Gość
VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2003, 11:08:54 am »
Grałem z imperium Żaby (full klimat z czołgiem i hellem i czterema magami, kawaleria+działa) na Polconie. Przegrałem minorem - tylko dlatego, że przedostatni strzał z działa zdjął wampira. (Ostatnie działo). Zrobiłbym masakrę, gdyby nie ten jeden rzut... Akurat steam tanka nie trzeba się obawiać, a już na 100% nie tego, że się od niego black knighci sypną - bo jest wampir z dwurakiem i heart piercingiem w środku. Zresztą, wampir na lataczu jest skuteczną bronią przeciwsteamtankową.

Mam duże doświadczenie i to, co powiedziałem, jest prawdziwe - ta armia jest dość delikatna, bardzo wrażliwa na błędy dowodzącego - ale jak się nią odpowiednio zagra, ma straszliwego kopa. I jest mordercza przeciw offensom.

Offline Falki

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2003, 11:49:26 am »
Zawsze tak jest - gdyby nie ten rzut... A ile mu wcześniej rzutów nie wyszło? 5 dział walących co turę to bolesna sprawa.

Doświadczenia nie poddaję w wątpliwość, ale pozostanę przy swoim zdaniu - nigdy nie zaryzykuję takiego oddziału.

Barbarossa

  • Gość
VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2003, 12:05:24 pm »
Co do wampira na winged nightmarze, to się zgadzam - on jest ryzykowny, szczególnie przeciw strzelaniu. Dlatego minor w plecy przeciw strzelającemu imperium uważam za całkiem niezły wynik. Natomiast ten oddział 14 black knightów z banner of doom i thrallem jest super. Całe moje doświadczenie w warhammerze mówi mi, że zamienienie go na dwa oddziały po siedmiu jest gigantycznym błędem. Wbrew pozorom, wystrzelanie tych black knightów graniczy z cudem - to mi się nigdy nie zdarzyło, o ile miali banner of doom; tylko raz strzelanie ograniczyło ich ilość do poniżej połowy. A gram nimi w KAŻDEJ grze od pięciu lat na 2000 punktów. To o czymś świadczy.

Offline Falki

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2003, 01:24:11 pm »
To może ja też kiedyś spróbuję... chociaż na razie mam tylko jedno bolesne doświadczenie z Winged Nightmare. A co do kawalerii, własciwie czego ja się boję, jak chodzę podobnym klockiem GG...

Barbarossa

  • Gość
VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2003, 04:49:17 pm »
Właśnie... Klocek 25 grave'ów kosztuje tyle samo. Fakt, ma więcej ran do stracenia, ale za to niższy sejw, większą ilość obejmują wzorniki i trafienia z dział, a do tego jest wolny. Tych 14 black knightów naprawdę nie da się wystrzelać bez jakichś niesamowicie spektakularnych rzutów (np. 6 na misfire na hellblasterze). Ponado, jak już wspomniałem, gram nimi od początku 6 ed. i prawie nigdy nie zawodzą.

Co do winged nightmare'a - to, tak jak wspomniałem, jest delikatny. Trzeba z troską dobierać bloodline'y i przedmioty magiczne, dbać o odpowiednie umieszczenie, nie szarżować pochopnie, wykorzystywać terror... Trochę się trzbea nauczyć.

Offline Snorri Redbeard

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 28, 2003, 06:26:47 pm »
Tak właściwie to czym uzupełnić te 14BK i blood dragona na wingedzie, aby to wszystko razem stanowiło maszynkę do mięsa???
Jakie przedmioty, ekwipunek itp???
There's nothing like good food and bad woman to make a Marine feel he owns the world"

Offline Boodzik

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2003, 06:31:42 pm »
Wiesz, pare postów wyzej masz rozpiskę.

PS. Czy jak vampir ma Ward sv 5+ to działa on też na Winged Nightmara?
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Falki

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2003, 06:42:52 pm »
Cytat: "Boodzik"
PS. Czy jak vampir ma Ward sv 5+ to działa on też na Winged Nightmara?


Nie, i na odwrót też nie. Na ten przykład Daemonic Steed nie daje Ward Save 5+ bohaterowi.

Barbarossa

  • Gość
VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2003, 06:57:21 pm »
Jedyna ward, który przechodzi z bohatera na jego potwora, to ten na 3+ przeciw strzelaniu dostęny tylko dla bohaterów Tzeentcha. Wredna paskudność.

Offline Boodzik

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2003, 10:24:51 am »
Yhm. A więc kolejne pytanie. Czy Wraith siedzący w Black Coachu jest eteryczny? W profilu BC nie ma podanych T ani W wraitha więc nie można go chyba atakować jako oddzielnego celu, tylko cały chariot, czy tak?
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Vallarr

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2003, 10:26:22 am »
tak jest eteryczny ale to nie ma znaczenia w tym momencie... atakujesz  coacha a nie wratha , wiec nic to Ci nie daje...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Młodszy Nieduży Brat

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2003, 10:33:13 am »
Cytat: "Barbarossa"
Jedyna ward, który przechodzi z bohatera na jego potwora, to ten na 3+ przeciw strzelaniu dostęny tylko dla bohaterów Tzeentcha. Wredna paskudność.


jeszcze brytfański Dragon's Claw -> 5+.
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline Raistlin

VC - BD czy Carstein?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2003, 11:48:26 am »
ma to jedyna zalete ze dziala w cc, ale eye na strzelanie jest o niebo lepsze, tylko trzeba na killingblowy strasznie uwazac i kolesi co sejva neguja....bo bedzie krucho
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak