trawa

Autor Wątek: Marvel dla komplecistów  (Przeczytany 4637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Marvel dla komplecistów
« dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:58:12 am »
Jeśli lubisz komiksy Marvela i jesteś komplecistą (chociaż musu nie ma) polecam stronę projektu Complete Marvel Reading Order. W odróżnieniu od innych tego typu stron nie jest to stricte chronologia, gdyż oparta jest o daty publikacji a tzw. flashbacki umieszczane są wtedy, gdy były wydrukowane.
Poznaj Travisa, Doom'a i setki (a nawet od wczoraj chyba już tysiące) innych zapaleńców z całego świata. Dołącz do forum, podyskutuj nie tylko o komiksach, ale o wszystkim. Działam tam od ponad roku, w tej chwili kupuję i czytam Marvela z 1976, choć nie trzeba czytać od początku, można też skupić się tylko na jednym (lub kilku) bohaterze (lub grupie).
Przyłącz się i daj mi znać czy Ci się podoba.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2012, 02:59:57 pm »
Ponieważ zaobserwować się da znaczny napływ miłośników Marvela związany z Wielką Kolekcją zapraszam ponownie do zapoznania się ze stroną projektu CMRO - Complete Marvel Reading Order. Znajdziecie tam pełną listę komiksów Marvela (w tej chwili już do 1988 roku i rośnie) uporządkowanych ku zintensyfikowaniu przyjemności czytania. Ponadto pojawiła się tworzona na bieżąco (przy znacznym udziale forumowiczów) lista komiksów z linii Marvel Ultimate. A ponadto w niedalekiej przyszłości ruszy Reading Order dla przygód... Conana.
Serdecznie zapraszam.

Offline Dreadnought

Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 09:43:06 am »
4 strony tylko da się przeczytać  :biggrin: Potem trzeba płacić. Ale całkiem fajna stronka i niezła jakość komiksów.
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2013, 12:36:01 pm »
Dopiero teraz przeczytałem wpis dreadnoughta w tym wątku i chyba coś pomieszał. On mówi o odnośnikach do marvel Unlimited (tam rzeczywiście można tylko 4 strony przeczytać)
Natomiast ja zachęcam do korzystania ze strony http://cmro.travis-starnes.com/ nie jako źródła komiksów (bo tam ich nie ma) ale jako chronologii czytania. NA TEJ STRONIE NIC SIĘ NIE PŁACI!!!!

Ale rozumiem, że mało kto jest zainteresowany czytaniem całego Marvela. Projekt CMRO można więc traktować jako bazę danych komiksów które przeczytałem, lub zechcę kiedyś przeczytać. W tej chwili Travis dodaje komiksy z 1992 roku (czyli przez 4 lata trwania projektu dodał do bazy już 30 lat komiksów - prawie 10000 egzemplarzy)

jeśli więc przeczytałeś już Dark Phioenix Saga, albo tajne Wojny, albo Demon in the Bottle, albo Spider-Many z Semica lub WKKM, albo Elektrę-Ściana, albo Rise of the Midnight Sons lub Ghost Ridera z mega Marvel albo cokolwiek marvela sprzed 1992(jak na razie, bo to sie codziennie zmienia) wejdż do projektu, zarejestruj się, zaznacz komiks jako przeczytany, oceń, skomentuj, porozmawiaj z innym o swoich wrażeniach. zobacz co było wcześniej a co później. co przeczytać potem a co wcześniej. Co oceniono pozytywnie, a od czego trzymać się z daleka.

jeśli czytasz nowości wejdź by przeczytać recenzje, zapowiedzi, wymienić się informacjami, polecić i zobaczyć co polecają inni.

Nie mam danych z logów, ale Travis twierdzi, że Polska jest tam silnie reprezentowana (a dwóch z nas silnie udziela się na forum). Przyjdź, zagadaj, naprawdę warto!

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2016, 06:08:51 pm »
Ożywiam wątek (któremu wcześniej nie dodawałem paliwa, bo nie byłem pewien czy mi wypada) z okazji wiekopomnego dla naszego projektu faktu, że baza CMRO komiksów Marvela sięgnęła 2005 roku i Travis, administrator systemu, własnie dodaje komiksy z Civil War.

{Łezka w oku się kręci a jednocześnie duma rozpiera jak widzę, ze w listopadzie 2013 wspomniałem dopiero 1992 rok}

Więc jeśli chcecie sobie gdzieś odhaczyć jakie to Marvele przeczytaliście  {bo przecież nikt przy zdrowych zmysłąch nie czytałby tego wszystkiego po kolei  :wink: } to lista możliwości jest przeogromna i coraz bliższa temu, co polski czytelnik zna i szanuje...

Przyjdźcie, sprawdźcie, pokochajcie...
Complete Marvel Reading Order

Offline Jutrzen

Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2016, 05:57:22 pm »
Hej, również polecam - świetna sprawa dla wszystkich. A jeśli dla kogoś czytanie całego marvela przerasta albo po prostu nie ma takich ambicji, tudzież czasu, to mają tam też bardzo fajny essential reading order tj. chronologia marvela zawierająca wszystkie najważniejsze wydarzenia w świecie - debiuty postaci, formowanie się grup i związków, śmierci bohaterów, największe eventy a także po prostu evergreeny, czyli po prostu historie cieszące się powszechnym uwielbieniem czytelników. Świetna rzecz dla każdego.

Tylko nie wiem, czemu w essential order nie zostały ujęte Spectacular Spider-Man 200, Captain Britain Moore'a i Punisher: Year One. Ale to taka moja mała dygresja.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 08:34:45 pm wysłana przez Jutrzen »

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2016, 08:41:56 pm »
Zgłoś na tamtejszym  forum. To jest ciągle budowie wiec ciągle coś dodajemy i dyskutujemy czy pasuje czy nie pasuje do formuły essential


 

Offline Xelossik

Odp: Marvel dla komplecistów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2016, 10:24:45 pm »
Dzięki. Postaram się to ogarnąć.

Ja przeczytałem wszystkie komiksy z Rogue na początku i przez to miałem wrażenie, że komiksy o X men'ach są zupełnie inne niż w rzeczywistości.:)

Szkoda tylko, że ostatnie serie miała średnie. No poza aktualnymi Uncanny Avengers, które są boskie.:D