Autor Wątek: Bękarty z południa  (Przeczytany 31356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2016, 07:27:10 pm »
Bekarty to bardzo dobre tłumaczenie. Nie należy brać tego słowa dosłownie (aczkolwiek nie wiem czy autor mnie nie zaskoczy) gdyż bekart to określenie negatywne w stosunku do dziecka, potomka. Takimi bekartami czują się sami autorzy co przedstawili we wstępie, nienawidzą swego pochodzenia, wiedzą jak zła jest ta ich mała ojczyzna a jednocześnie nie są w stanie wyrzec się swego pochodzenia. Podobnie zresztą jak bohater pierwszej historii.

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2016, 09:22:24 pm »
Dokładnie. Nie wiem po co rozczulać się nad tłumaczeniem tytułu. Jak zawsze zamiast dyskutować o fabule zajmujemy się drobnostkami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2016, 06:12:15 am »
Jak zawsze zamiast dyskutować o fabule zajmujemy się drobnostkami.

Fakt. Więcej chętnych do wymyślania jak lepiej przetłumaczyć tytuł, niż tych skorych podzielić się swoją opinią po lekturze...

Lokus

  • Gość
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2016, 06:54:26 am »
Fakt. Więcej chętnych do wymyślania jak lepiej przetłumaczyć tytuł, niż tych skorych podzielić się swoją opinią po lekturze...
Ciekawe jaka część speców od tłumaczenia tytułu komiksu go w ogóle kupiła i przeczytała?

Offline Holsten

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2016, 06:30:05 pm »
Ja przyznaję bez bicia, że jeszcze nie czytałem. Ale tytuł już zamówiłem.

Offline Koalar

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 16, 2016, 07:58:15 pm »
Bekarty to bardzo dobre tłumaczenie. Nie należy brać tego słowa dosłownie (aczkolwiek nie wiem czy autor mnie nie zaskoczy) gdyż bekart to określenie negatywne w stosunku do dziecka, potomka.

Jeśli to miałby być przenośny tytuł, to bardziej pasowałyby Bękarty południa (jak Bękarty wojny), tak jak byśmy mieli Synowie południa. Bo to Bękarty z południa brzmi jak 'nieślubne dzieci pochodzące z południa', a nie jak "złe dzieci południa".
Na pewno w języku angielskim ten tytuł jest bardziej wieloznaczny i trudno go oddać w języku polskim.

Tytuły w stylu "Skur....y z południa" lub "Sku....le z południa" bardzo trafne. Ten ostatni idealny.
Ciekawe czy można w taki sposób zatytułować książkę/komiks? Nie łamie to jakiejś ustawy?

Można, ustawy to raczej nie łamie, co najwyżej zasady kultury. Przecież ang. bastard to raczej nie jest wyraz tego kalibru co polskie s-syny. Taki tytuł byłby dobry, gdyby ktoś chciał wywołać jakiś skandalik.

Jak zawsze zamiast dyskutować o fabule zajmujemy się drobnostkami.

Jak zawsze znajdą się narzekacze, którzy zamiast pisać o fabule, czepiają się innych dyskusji, produkując nic niewnoszące posty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 08:01:24 pm wysłana przez Koalar »
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:03:11 pm »
Jak zawsze znajdą się narzekacze, którzy zamiast pisać o fabule, czepiają się innych dyskusji, produkując nic niewnoszące posty.

Ja już swoje zdanie o komiksie wyraziłem, nadal masz jakiś problem?

Offline Koalar

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:32:33 pm »
Ja już swoje zdanie o komiksie wyraziłem, nadal masz jakiś problem?

Problem mają raczej osoby, które krytykują dyskutowanie o innych aspektach komiksu niż fabuła. I piszą posty niedotyczące fabuły (więc powinny krytykować same siebie). I powodują, że powstaje niepotrzebna dyskusja w ogóle oderwana od komiksu. Taki to paradoks.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2016, 11:01:01 pm »
Ja to widzę tak. Skoro chcę zaprotestować to mam dwa wyjścia a i b.
Wersja "a", nie reaguję - ja protestuję, tylko nikt inny o tym nie wie. Coś jak Petru ostatnio, tylko na odwrót.
Wersja "b", reaguję i piszę co mi leży na wątrobie. I tak zrobiłem.

Męczy mnie już to wieczne dyskutowanie o cenach i o tym gdzie można zaoszczędzić 1 zł i 23 gr... Odnoszę przy tym wrażenie, nie niektórzy 24 h na dobę oglądają Konrada i Kuleszę w reklamie jednego z banków.

Tak samo dziwi mnie ożywiona dyskusja odnośnie komiksu, który premierę miał dobre kilka tygodni temu. Nie powiesz mi chyba, że ktoś nagle wylazł za wcześnie ze swojej nory dając się podpuścić dodatnim temperaturom.

Offline Koalar

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2016, 11:54:49 pm »
No to ja mówię, że zamiast protestować, że jakaś dyskusja nas nie interesuje, to lepiej prowadzić dyskusję, która nas interesuje. Jeszcze żebyśmy tu rzeczywiście wałkowali po raz enty ten sam wątek...

Na marginesie dodam, że często pojawiają się wpisy na temat wrażeń z lektury, ale żadna dyskusja na temat fabuły z tego nie wynika. Albo pojawia się inna dyskusja niezwiązana z fabułą danego komiksu (nawet na początku tego wątku).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2016, 09:58:04 am »
Zamiast dyskutować o komiksie przeczytanym miesiąc temu, wole ten czas przeznaczyć na lekturę kolejnych zaległych pozycji. Tak tylko informuję, ale skoro kolejne tomy mają być ukazane z perspektywy kolejnych bohaterów to będzie jeszcze o czym pisać w przyszłości.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2016, 10:45:05 am »
Zamiast dyskutować o komiksie przeczytanym miesiąc temu, wole ten czas przeznaczyć na lekturę kolejnych zaległych pozycji.

Zdajesz sobie sprawe, ze nie każdy kupuje komiksy w dniu premiery.

Co do cen, to chyba sam jakis czas temu wyszukiwales promocji zeby kupic kilka sztuk taniej i drozej puscic na allegro. Jesli zle pamietam, to bardzo przepraszam.

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2016, 10:56:57 am »
Zdajesz sobie sprawe, ze nie każdy kupuje komiksy w dniu premiery.

Ale tytuł znałeś chyba od kilku miesięcy, nie? A skoro ktoś nie przeczytał komiksu, to jak może dyskutować o znaczeniu tytułu (nie znając treści)?

Co do cen, to chyba sam jakis czas temu wyszukiwales promocji zeby kupic kilka sztuk taniej i drozej puscic na allegro. Jesli zle pamietam, to bardzo przepraszam.

Jakiś czas temu? Chyba dawno temu, ale to był zwyczajny błąd sklepu na allegro. Zniżki na poziomie 70% to nie była różnica kilku groszaków. Ale i tak nic z tego nie wynikło, więc słaby argument. I to nie ja wrzuciłem info o błędzie. Ale taka sytuacja była i tego nie neguję.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:23:05 am »
Chodzilo mi o sytuację, gdzie ktos kupowal w bonito po ok 50% znizki po kilka sztuk i potem wstawial na allegro (byl chyba nawet tak pazerny ze nie pisal na forum o znizce póki sam sie nie obkupił). Zarobek wielkosci wyszydzanej tu przez Ciebie złotówki.

Offline Koalar

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:44:42 pm »
A skoro ktoś nie przeczytał komiksu, to jak może dyskutować o znaczeniu tytułu (nie znając treści)?

Normalnie, tak jak ja dyskutowałem (aż takie głupoty pisałem?). I nie zostałem przekonany przez osoby, które czytały ten komiks, że wybrany został najlepszy tytuł.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)