Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Kręgi zbożowe - fałszerstwo?

(1/40) > >>

Kormak:
Zapraszam wszystkich do dyskusji nad fenomenem kręgów i piktogramów, pojawiających się w zbożu. Czy rzeczywiście za wszystkie przypadki odpowiada dwóch staruszków, którzy przy pomocy deski i sznurka oszukiwali przez 30 lat cały świat? A może rację mają ci, wg których kręgi to forma komunikatów od cywilizacji pozaziemskich? Jestem ciekaw Waszych opinii.

Kret:
Jeśli zobaczę choć raz, że mi który w szkodę lezie, to delikwent tydzień będzie rufę w zsiadłym mleku moczyć, żeby śrucinki wyjąć!

Swoją drogą, nie wiedziałem, że wybrane aspekty agrotechniczne z zakresu prewencji i ochrony pól uprawnych (czyt. wygniatanie fajnych wzorków w zbożu) stanowią przedmiot zainteresowania Archiwum X...

A tak w ogóle, to niech się może wypowie ktoś, kto te zory widział w rzeczywstości - jako syn artysty fotografika wiem, ile rzeczy można zrobić zwykłym aparatem i staromodną ciemnią).

Pozdrawiam

Kret

Rorkas:

--- Cytat: "Kret" ---Jeśli zobaczę choć raz, że mi który w szkodę lezie, to delikwent tydzień będzie rufę w zsiadłym mleku moczyć, żeby śrucinki wyjąć!

Swoją drogą, nie wiedziałem, że wybrane aspekty agrotechniczne z zakresu prewencji i ochrony pól uprawnych (czyt. wygniatanie fajnych wzorków w zbożu) stanowią przedmiot zainteresowania Archiwum X...

A tak w ogóle, to niech się może wypowie ktoś, kto te zory widział w rzeczywstości - jako syn artysty fotografika wiem, ile rzeczy można zrobić zwykłym aparatem i staromodną ciemnią).

Pozdrawiam

Kret
--- Koniec cytatu ---


No dobra fotki mozrna falszowacz, ale te kregi sa i sfilmowane... ociwiscie filmiki tesz morzna falszowacz, ale sa zrudla z czasow kiedy jiesce kiedy nie bylo forografii i filmu!
Ja nie widze atomow, ale one sa.

rado:
Pewnie mozemy pisac dlugo: sa prawdziwe, nie sa prawdziwe...  Mnie w calej sprawie interesuje inna rzecz. Zakladajac ze kregi:

1. nie sa oszustwem
2. sa dzielem kogos kto chce sie skontaktowac z nasza cywilizacja

dlaczego ow ktos- lub ktosie- wygniata misterne kolka zamiast- jesli juz musi wygniatac i kontakt bezposredni zupelnie nie wchodzi w gre- sprobowac nieco mniej... nieczytelnego kodu ?

Pozdrawiam

Piotr Witkowski:
A ja Wam powiem, że to może być różnie...

W takie rozbudowane kręgi - piktogramy nie za bardzo chce mi się wierzyć. No bo właśnie - czemu, jeśli ktoś chciałby nam coś przekazać, to robiłby w tak absurdalny sposób? Nie, może jestem przesadnym racjonalistą, ale dla mnie to jest dzieło fałszerzy...

Ale w takie proste, wygniecione kręgi uwierzyć mogę. Wiele z takich kręgów wiązało się z obserwacjami UFO oraz innymi śladami ich pojawień się. Wygląda na to, że takie kręgi to po prostu ślady lądowań, analogiczne do śladów podpórek wygniecionych na drogach. Nie mają żadnego głębszego znaczenia, po prostu jest to efekt uboczny wywołany przez lądujący "talerz". I w coś takiego jestem w stanie uwierzyć, brzmi to całkiem sensownie. Oczywiście, przy założeniu, że UFO to jakieś zjawisko natury technicznej, co rzecz jasna nie jest pewne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej