trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 74522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« dnia: Grudzień 31, 2015, 10:30:35 am »
Ponieważ zaraz wyruszam na Sylwestra a jutro wracam późno to już teraz uruchomiłem Komiksową Top Listę 2015. Zapoznajcie się regulaminem, nie przegapcie terminów. Miłej zabawy.




A pytanie brzmi: czy wzorem poprzednich lat uruchamiać Polską Wersję top listy czy nie?
wiem, ze sporo osób było poprzednio za a sporo przeciw


Wypowiedzcie się, proszę.


Z racji na ograniczony czas (bo trzeba by też już uruchomić) pierwsze dziesięć głosów na za lub przeciw rozstrzyga.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2015, 10:39:46 am »
Ja zawsze jestem zdania, że rozgraniczanie komiksów (i płyt, książek, filmów) na ofertę krajową i zagraniczną jest bezsensu. Wymieniać dobre komiksy razem.
perły przed wieprze

Offline FloreK9

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2015, 10:44:12 am »
Razem, bez podziału na polskie i zagraniczne.

Offline VooDoo79

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:27:36 am »
Razem, ledwo starcza mi czasu na czytanie komiksów wydanych u nas w kraju wiec za zagraniczne wydania się na razie nie zabieram więc jak dla mnie wystarczy jedna lista do głosowania bez podziału

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:42:20 am »
Ja też nie potrzebuję rozdzielania polskich z zagranicznymi.

Offline Holsten

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:52:11 am »
Ja także nie widzę sensu rozdzielania.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2015, 12:43:36 pm »
Pozwólcie głosować na top 20. Top 10 był dobry kilka lat temu.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2015, 12:47:18 pm »
Pozwólcie głosować na top 20. Top 10 był dobry kilka lat temu.


Możesz sobie głosować na top 20 tylko, że te 10 kolejnych nie dostanie punktów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2015, 12:57:23 pm »
Pozwólcie głosować na top 20. Top 10 był dobry kilka lat temu.

Po co zmieniać zasady, tylko dlatego że wychodzi więcej dobrych komiksów? Będzie kryzys na rynku, to będziemy zmieniać z powrotem na top 10? Też mam ból decydując co wrzucić do top 10, tym bardziej że tytuły które mogą mi się nie załapać to Fistaszki, Polina, Jeremiah, Saga, czy Locke & Key. Ale uważam, że powinniśmy trzymać się tego top 10.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2015, 01:41:49 pm »
Nooooo dooooobrrrraaaaaa.  :smile:

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2015, 02:22:41 pm »
Pozwolę sobie się nie zgodzić z (póki co) większością. Polski komiks zasługuje na osobny plebiscyt i jest to dla mnie oczywiste zwłaszcza w tak bogatym roku, jak ten miniony. Nie piszę tego dlatego, by "ochronić" polskich twórców. Sądzę jednak, że mają oni w większości niewielkie szanse konkurować z tytanami europejskiego, amerykańskiego czy japońskiego rynku. Pełna polska dziesiątka stworzona obok głównego top 10 to (podejrzewam) ciekawy plebiscyt dla polskich artystów, za sprawą nieugruntowanej pozycji lub przez np. mniejsze nakłady skazanych na pozostawanie poza centrum uwagi szerokiego grona czytelników.

Egoistyczny powód, który podbudowuje te opinię dodatkowo, to fakt, że dla mnie tego rodzaju lista pozostaje tez ważną informacją, co, zaczytany w Andreasach i Moorach rozmaitych, przegapiłem na rodzimej niwie w minionym roku, po co jeszcze warto sięgnąć.

Jeśli to argumenty już przeżute po wielokroć, przepraszam za mą wylewność. Nowy jestem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 02:48:56 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2015, 02:48:13 pm »
Obserwuje listy i pytam: czy tylko ja uważam że pasażerowie wiatru 1i 2 to ta sama seria i nie powinny trafiać osobno na listę jednej osoby.
Chyba ze czegoś nie ogarniam...

Podobnie z życiem i śmiercią Marvela. 1 i 2 to arnowany głos bo to to samo i liczy się raz...

Sugeruję poprawienie list...

Offline absolutnie

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2015, 02:54:43 pm »
Pozwolę sobie się nie zgodzić z (póki co) większością. Polski komiks zasługuje na osobny plebiscyt i jest to dla mnie oczywiste zwłaszcza w tak bogatym roku, jak ten miniony. Nie piszę tego dlatego, by "ochronić" polskich twórców. Sądzę jednak, że mają oni w większości niewielkie szanse konkurować z tytanami europejskiego, amerykańskiego czy japońskiego rynku. Pełna polska dziesiątka stworzona obok głównego top 10 to (podejrzewam) ciekawy plebiscyt dla polskich artystów, za sprawą nieugruntowanej pozycji lub przez np. mniejsze nakłady skazanych na pozostawanie poza centrum uwagi szerokiego grona czytelników.

Egoistyczny powód, który podbudowuje te opinię dodatkowo, to fakt, że dla mnie tego rodzaju lista pozostaje tez ważną informacją, co, zaczytany w Andreasach i Moorach rozmaitych, przegapiłem na rodzimej niwie w minionym roku, po co jeszcze warto sięgnąć.



To dobry argument jest. Bardzo dobry nawet.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2015, 02:58:01 pm »
No jest coś na rzeczy choć zdania nie zmienię, zwłaszcza, że nawet zrównoważona lista mi wyszła. Dwa brytyjskie, dwa polskie, trzy amerykańskie i trzy frankofony. Spoko.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2015, 03:15:11 pm »
Obserwuje listy i pytam: czy tylko ja uważam że pasażerowie wiatru 1i 2 to ta sama seria i nie powinny trafiać osobno na listę jednej osoby.
Chyba ze czegoś nie ogarniam...

Podobnie z życiem i śmiercią Marvela. 1 i 2 to arnowany głos bo to to samo i liczy się raz...

Sugeruję poprawienie list...


Racja, poprawiłem

 

anything