Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 74528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:05:44 pm »
a moze moglibysmy zrobic tez liste na najlepsze okladki. przy okazji oddawania glosu na komiksy mozna tez zrobic moje top 5 najlepszych okladek?




usunąłem dwa wpisy skrajnie nie na temat...
oby w Nowym Roku mniej takich

fragsel
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 04:16:12 pm wysłana przez fragsel »

Offline donTomaszek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:31:46 pm »
W sarkastyczny i nieco humorystyczny sposob skomentowalem liste, gdzie wszystkie "najlepsze" pozycje wydane w PL 2015 naleza do WKKM. Zapozyczylem to od turucorpa, ktory uzyl takiego samego porownania rok temu.

Co panie szanowny moderatorze fragselu bylo w tym nie na temat? Czy dobrze widze, ze nazwa tego topicu to KOMENTARZE? Czy mam jakies urojenia i tu komentowac jednak nie wolno?

Zyczylbym sobie mniej takich "ciec" z szanownego moderatora strony.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:38:09 pm »
W koncu temat tego wątku to : Komiksowa too lista -KOMENTARZE...

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:05:18 pm »
Rzuciłem okiem na swoje topy z poprzednich głosowań i pomyślałem sobie, że niektóre z nich byłyby teraz zupełnie inne. Praktycznie cały czas nadrabiam jakieś komiksy z poprzednich lat. Rzut okiem na moją bazę danych na kompie, czyli foldery "nie czytałem 2007", "nie czytałem 2008" i tak dalej, gdzie umieszczam okładki komiksów, którymi jestem zainteresowany i widzę, że w zasobach powoli pustynia. Zapewne gdzieś w 2018 roku zostanie mi mało co w folderze "nie czytałem 2015". Wiecznie do tyłu, ech.  :smile:  Też tak macie, czy jednak jak już coś odpuściliście w którymś roku, to już na zawsze, bo kupujecie na bieżąco i nie ma czasu i kasy na kupowanie/czytanie komiksów z poprzednich lat?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:53:56 pm »
Też tak macie, czy jednak jak już coś odpuściliście w którymś roku, to już na zawsze, bo kupujecie na bieżąco i nie ma czasu i kasy na kupowanie/czytanie komiksów z poprzednich lat?


Mało rzeczy kupuję ja z reguły kieruję się polityką "mam ochotę przeczytać komiks w klimacie - tu wstaw gatunek" i tak planuje zakupy. Są wyjątki, małe wydawnictwa kupuję w dniu nowości ze strachu przed wyprzedaniem nakładu, na resztę kładę lachę (ale to łatwiejsze gdy komiksy po polsku to może z 1/3 moich zakupów).
perły przed wieprze

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:57:44 pm »
"mam ochotę przeczytać komiks w klimacie - tu wstaw gatunek" i tak planuje zakupy.
Witam w klubie. :)

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2015, 06:01:14 pm »
Proponowałbym na czas głosowania przenieść TOP Listę do głównego działu.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2015, 10:24:42 pm »
W sarkastyczny i nieco humorystyczny sposob skomentowalem liste, gdzie wszystkie "najlepsze" pozycje wydane w PL 2015 naleza do WKKM. Zapozyczylem to od turucorpa, ktory uzyl takiego samego porownania rok temu.

Co panie szanowny moderatorze fragselu bylo w tym nie na temat? Czy dobrze widze, ze nazwa tego topicu to KOMENTARZE? Czy mam jakies urojenia i tu komentowac jednak nie wolno?

Zyczylbym sobie mniej takich "ciec" z szanownego moderatora strony.


To nie był komentarz. To była (skuteczna jak się okazało) zaczepka i prowokacja. To byłby komentarz jakbyś...  Uwaga... skomentował... A ty wysmiales. A na to zgody nie ma...

Też bym sobie życzył mniej takich cięć ale mi nie dajecie...

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:47:50 pm »
tak z ciekawosci zapytam, ktore male wydawnictwa maja takie branie :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2016, 07:52:04 am »
Mam propozycję dla chętnych żeby typowali przy okazji wydawnictwo roku. Jak fragsel znajdzie potem czas i ochotę to może te głosy podsumować i tym sposobem wytypujemy wydawnictwo roku według forumowiczów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2016, 09:36:06 am »
Dobry pomysł wilk!


PS- Nejlepší komiks roku 2015 v Czechach - Deluxe edice Criminal 2.  :wink:

 :-X

Offline isteklistek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2016, 10:24:18 am »
Uważam, że podział listy na polskie i zagraniczne jest krzywdzący. Wszyscy mają równe szanse i tak powinno być, a te listy nie są związane z jakością danego komiksu, a z tym, co komiksiarze czytają. Odnośnie jakości są pewnie osoby, które są w stanie pokazać, że są polskie komiksy, które pod względem konstrukcji, formy itp., przewyższają, to co wydaje się za granicą.
Nie wiem, jak przekonać ludzi do czytania polskich komiksów - sam nie czytam ich -, ale wiem, że tworzenie osobnej listy jeszcze bardziej zniechęca do sięgnięcia po polski tytuł, bo mnie taka sytuacja kojarzy się "Zastaw się a nie daj się". Polski komiks jest mniej popularny niż zagraniczny i jest to fakt. Można zaakceptować lub sztucznie pompować balonik popularności, choć nie wiem po co.
Top wydawnictw wydaje mi się dobrym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 10:28:28 am wysłana przez isteklistek »

Offline Shinue

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:11:58 am »
Nie twórzmy dwóch list. Dajmy szansę polskiemu komiksowi na wyprzedzenie wielu zachodnich i cenionych tytułów. Osobna lista może stać się mało interesującym gettem. Przecieź po zakończeniu głosowania powstanie baza danych, z której będzie można stworzyć wiele interesujących rankingów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:16:37 am »
Polski komiks to niszowa sprawa i wiele osób nie sięga nawet po jeden, ale to nie znaczy że jest gorszy.
To tak jak zrobić łączoną top listę kina i teatru, a potem napisać że teatr się nie obronił, bo w Top 10 są tylko filmy.

Porównanie wspólnego zestawienia polskich komiksów z zagranicznymi, z wspólnym zestawieniem filmów i przedstawień teatralnych jest tak nietrafione, jak tylko to możliwe...

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:20:02 am »

A może liczyć wszystkie wydawnictwa z top 10 każdego z głosujących (również wielokrotnie, np. jeśli pojawia się dwukrotnie to liczyć dwukrotnie) i na tej podstawie zrobić top 10 Wydawców? Fragselowi nie dodawałbym pracy, robota dla chętnych, dużo pracy.
Też dobry pomysł, nawet lepszy. Ale z tym jest, jest zauważyłeś, więcej roboty. Najlepiej niech się fragsel wypowie czy by to policzył. Niczego przy tym nie sugeruję bo jak nie fragsel to może ktoś inny.

Dodam przy moich typach w nawiasach wydawnictwa, żeby było łatwiej.


Do odrębnej polskiej listy mam ambiwalentne odczucia. Kiedyś byłem zdecydowanym przeciwnikiem takiego rozwiązania. Ale teraz dostrzegam też pewne plusy np. promowanie rodzimej twórczości. Tym niemniej w takim przypadku cały czas będzie można odnieść wrażenie że polski komiks to produkt specjalnej troski, a powinien się przecież bronić sam...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 11:27:20 am wysłana przez wilk »