trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 76061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:39:36 am »
dla mnie jest oczywiste, że Hachette wygrał


Aż tak Cię ucieszyło, że wystartowali z kolekcją kioskową z Biblią Tysiąclecia? Spoko.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:55:31 am »

Aż tak Cię ucieszyło, że wystartowali z kolekcją kioskową z Biblią Tysiąclecia? Spoko.


To akurat umknęło mojej uwadze. Bardziej się ucieszyłem z tych 2 pozycji :








Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 04, 2016, 01:08:24 am »
O, szacunek, nie odniosłem dotychczas wrażenia, że jesteś osobą inwestującą w wiedzę.
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:59:13 am »
Ciekawe, co fragsel powie na umieszczenie na jednej liści obydwu tomów Pasażerów Wiatru :) [co już się wydarzyło]
Wcześniej nie oponował przy obydwu cyklach Bois-Maury, więc tym razem też chyba nie powinien, bo to bardzo podobne "kontynuacje". Nie piszę złośliwie, tylko szczerze jestem ciekaw i wcale nie zazdroszczę ;)

no ciekawe, ciekawe co powie fragsel...

Obserwuje listy i pytam: czy tylko ja uważam że pasażerowie wiatru 1i 2 to ta sama seria i nie powinny trafiać osobno na listę jednej osoby.
Chyba ze czegoś nie ogarniam...

jest jednak róznica. Przy Wieżach mamy zmianę zarówno tytułu jak i autorów. więc to nowa seria... taki spin off...

natomiast Pasażerowie Wiatru to kontynuacja tej samej serii. jak u kogoś sie pojawia znowu podwójnie to sugeruję edycję listy...

Offline absolutnie

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:23:57 am »
Wydaje mi się, że z "Parkerem" i "Locke & Key" powinno być podobnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:26:27 am »
no ciekawe, ciekawe co powie fragsel...

jest jednak róznica. Przy Wieżach mamy zmianę zarówno tytułu jak i autorów. więc to nowa seria... taki spin off...

natomiast Pasażerowie Wiatru to kontynuacja tej samej serii. jak u kogoś sie pojawia znowu podwójnie to sugeruję edycję listy...
Zmianę autorów mamy dopiero w albumie Rodrigo; zmiana autorów to chyba jednak akurat nie najważniejsza rzecz (patrz np. świat Thorgala, gdzie dostajemy o wiele istotniejsze zmiany autorów niż w B-M, podobnie mamy np. w Żbikach, które wg Ciebie traktujemy jako jedną zwartą serię). Nie wiem, czy to spin-off czy nie, pewnie trochę tak, ale czy bardziej niż Dziewczynka z Lasu Kajmanów? No więc kilka równie "mocnych" argumentów na spin-offowość Dziewczynki...:
- drugi cykl Pasażerów ukazał się 25 lat po ukazaniu się ostatniego albumu cyklu poprzedniego; Assunta ukazała się 4 lata po ostatnich Wieżach.
- w przypadku Pasażerów mamy zmianę wydawcy, szaty graficznej (okładek), objętości oraz przede wszystkim zmianę sposobu prowadzenia fabuły oraz można powiedzieć rodzaju gatunkowego samej opowieści.
Jednym z niewielu argumentów "za" potraktowaniem Dziewczynki... jako bezpośredniej kontynuacji serii jest chyba jej polski cykl wydawniczy - dostaliśmy wszystkie tomy Pasażerów w przeciągu kilku miesięcy.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:30:37 am »
Wydaje mi się, że z "Parkerem" i "Locke & Key" powinno być podobnie.

Jestem tego samego zdania.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:36:23 am »
Nie rozumiem o co chodzi z Locke and Key i Parker em.  Przecież z regulaminu jasno wynika ze głosujemy na nie tylko raz jak na serię.  Wiec czemu mówicie ze powinno być tak samo skoro... jest tak samo...

Czytaliście regulamin, prawda?


Uważam nadal ze pasażerowie wiatru to jeden głos.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:41:38 am »
Tak, ale skoro pojawiła się taka oto lista:

1. Pasażerowie wiatru 1
2. Saga 2
3. Parker 2
4. Parker 3
5. Locke & Key 2
6. Zrozumieć komiks
7. Ballada o Halo Jones
8. Fistaszki zebrane 1973-1974
9. Kroniki dyplomatyczne
10. Równonoce

to chyba można o tym przypomnieć, żeby kolega ją zmienił.

Offline absolutnie

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:42:44 am »
Nie rozumiem o co chodzi z Locke and Key i Parker em.  Przecież z regulaminu jasno wynika ze głosujemy na nie tylko raz jak na serię.  Wiec czemu mówicie ze powinno być tak samo skoro... jest tak samo...




Chodzi o to, że ostatni głosujący zagłosował osobno na "Parkera 2" i "Parkera 3". Osobiście w regulaminie zmieniać nie chcę.


edit: Widzę, że Itachiemu chodziło o to samo, a myślałem już, że my się nigdy w niczym nie zgodzimy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2016, 09:45:50 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2016, 10:17:36 am »
Przy Wieżach mamy zmianę zarówno tytułu jak i autorów. więc to nowa seria... taki spin off...

natomiast Pasażerowie Wiatru to kontynuacja tej samej serii.

Też tak to widzę.


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:02:17 am »
Co prawda nie czytałem jeszcze "Pasażerów wiatru", ale jest dla mnie jasne, że te dwa integrale można przy ocenie potraktować absolutnie osobno, szczególnie po tym, co napisał tucoRamirez.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:27:53 am »

Chodzi o to, że ostatni głosujący zagłosował osobno na "Parkera 2" i "Parkera 3". Osobiście w regulaminie zmieniać nie chcę.

no to widziałem, ale nie rozumiałem czemu wspominacie o Locke & Key. A jak sam kbk pisał do mnie w tej sprawie to jeszcze Sagę wspomniał i tu już zupełnie zabił mi ćwieka, stąd ten wpis.

Zdecydowanie zaś uważam, że w przypadku Pasażerów wydziwiacie...

Tyle było dobra w ubiegłym roku, ze niektórzy to nawet Top 20 proponowali, zeby sie zmieścić, ja już widzę, ze musze pominąć ze 7 świetnych serii i komiksów (i to mimo, ze jeszcze nie skończyłem wszystkiego czytać więc do luetgo się pozmienia) a wy chcecie marnować dwa miejsca na to samo....

No to ja naprawdę już nie rozumiem ludzi...

W tak duzej grupie ktoś musi mieć jaja i zawyrokować olewając mniejszość: nie bedę liczył osobno pasażerów wiatru 1 i 2. i tyle...

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:37:44 am »
W tak duzej grupie ktoś musi mieć jaja i zawyrokować olewając mniejszość: nie bedę liczył osobno pasażerów wiatru 1 i 2. i tyle...
No i podwójnie słusznie. Raz, że dwa integrale Pasażerów wiatru to jedna seria, o czym świadczą chociażby tytuły tych integrali. A dwa, że w pewnym momencie trzeba powiedzieć "będzie tak jak mówię i basta". :smile:

Offline absolutnie

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:04:07 pm »


Zdecydowanie zaś uważam, że w przypadku Pasażerów wydziwiacie...




G'woli ścisłości chciałem zauważyć, że o "Pasażerach" w ogóle się nie wypowiadałem, a na temat "L&K" oraz "Parkera" stwierdziłem, że powinni być traktowani jako jeden tytuł (choć zostałem zrozumiany opacznie).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.