Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 74728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:47:05 am »
Zgadza się Lokus, na Thora głosowały 3 osoby. Uczestników było mało ~ 16. Liczę że w tym roku frekwencja będzie większa jak i dystans do akcji.
Zagłosuj jako pierwszy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:58:06 am »
Dla mnie takie "proste" listy są konfliktogenne za bardzo, więc w drodze wyjątku będę się trzymał tylko PMA.


PS: Listę z "negatywnymi" ocenami pozostawiam na avalon, tam jednak jest bardziej sekciarski temat i tysiąckroć bardziej rozbudowane opcje wyrażenia tego negatywnego głosu.
perły przed wieprze

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 06, 2016, 12:54:38 pm »
Informacyjnie

Startuje druga edycja "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"

zapraszam do głosowania.

Przypomnę iż w zeszłym roku "wygrał" : WKKM 53 - Astonishing Thor


Jak nikt jeszcze nie zagłosował to może by zwiększyć liczbę miejsc przynajmniej do pięciu? Trzy to jest bardzo mało, przez co znowu komiks który "wygra" będzie miał relatywnie mało punktów i będzie to woda na młyn dla przeciwników tego plebiscytu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 01:00:10 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Wyszu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 06, 2016, 01:06:53 pm »
Zagłosuj jako pierwszy.

Swoje głosy już oddałem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:07:17 pm »
Przepraszam, że tak głupio zapytam, ale jaki jest cel tego "najgorszego" plebiscytu? Oprócz tego oczywistego "żeby boki ze śmiechu zrywać", ma się rozumieć.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:15:45 pm »
Przepraszam, że tak głupio zapytam, ale jaki jest cel tego "najgorszego" plebiscytu? Oprócz tego oczywistego "żeby boki ze śmiechu zrywać", ma się rozumieć.
chyba taki sam, jak tego na najlepszy... kierunek taki sam, tylko zwrot przeciwny. chyba coby cuś wyłonić...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:21:01 pm »
Czy takie święte oburzenie na listę tych "najsłabszych" komiksów, nie jest lekką przesadą?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:32:38 pm »
chyba taki sam, jak tego na najlepszy... kierunek taki sam, tylko zwrot przeciwny. chyba coby cuś wyłonić...
Wyłonić, mówisz. Tylko po co? Bo o ile w listach the best podstawoy cel wyłonienia jest dla mnie oczywisty (zwrócenie uwagi na komiksy, które warto przeczytać), o tyle okreslenie celu dla listy typu the worst w formie negatywnej celu powyższego jest co najmniej statystycznie nieuzasadnione.

Czy takie święte oburzenie na listę tych "najsłabszych" komiksów, nie jest lekką przesadą?
Z mojej strony nie jest to żadne święte oburzenie, a jedynie pragmatyczne pytanie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:37:50 pm »
Czy takie święte oburzenie na listę tych "najsłabszych" komiksów, nie jest lekką przesadą?


Przepraszam ale czy insynuowanie, że gdziekolwiek na tych stronach mamy "święte oburzenie" nie jest większą "przesadą"?
perły przed wieprze

Deg

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:45:35 pm »
Bo o ile w listach the best podstawoy cel wyłonienia jest dla mnie oczywisty (zwrócenie uwagi na komiksy, które warto przeczytać), o tyle okreslenie celu dla listy typu the worst w formie negatywnej celu powyższego jest co najmniej statystycznie nieuzasadnione.
Żeby zwrócić uwagę na komiksy, których warto unikać?  :wink:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:54:31 pm »
Przepraszam ale czy insynuowanie, że gdziekolwiek na tych stronach mamy "święte oburzenie" nie jest większą "przesadą"?
No właśnie. Tym bardziej jesli chodzi o moja skromną osobę takie insynuacje są po prostu obraźliwe, bo każdy kto mnie zna w realu zaświadczy z ręką na sercu, że bardzo, ale to bardzo daleko mi do świętości  :wink:

Żeby zwrócić uwagę na komiksy, których warto unikać?  :wink:
Doświadczenie pokazuje, że o ile typy glosujacych w kategorii the best są raczej zbieżne, o tyle w kategorii the worst takie już nie są. W rezultacie, w plebiscycie the worst zwykle otrzymuje sie szum, ktory jest o tyle groźny, że potrafi wyeliminowac z obiegu czytelniczego komiksy, ktore z tych czy innych powodow warto przeczytac.

Poza tym, parafrazujac tego mieczaka B. Pascala, mozna powiedziec, ze o ile duzo zyskujemy przeczytawszy cos wartościowego,  o tyle nie tracimy nic, a jedynie mozemy zyskac przeczytawszy cos, co niektorzy uwazaja za beznadziejne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 06, 2016, 03:07:14 pm »
Z mojej strony nie jest to żadne święte oburzenie, a jedynie pragmatyczne pytanie.


Przepraszam ale czy insynuowanie, że gdziekolwiek na tych stronach mamy "święte oburzenie" nie jest większą "przesadą"?

Dobrze wiecie o co chodzi, tak jak w zeszłym roku był, tak i w tym jest problem a na co to komu, a co to da, a tylko 2 osoby zagłosują, a statystycznie nieuzasadnione itp., itd. Może i większego sensu w tym nie ma, może i wyjdzie jakaś głupawka w stylu "najgorszy komiks - Wieże Bois Maury 6", może i będzie niesmak, ale...  :roll:

nie wiem, co napisać po "ale"...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 06, 2016, 03:28:54 pm »
... ale jest zabawa, jest fun. I tym samym wracamy do punktu wyjścia, którym jest wspomniany przeze mnie oczywisty, i jak na razie jedyny cel (uprzednio mylnie zinterpretowany przez Ciebie jako "święte oburzenie"), mianowicie:
"żeby boki ze śmiechu zrywać"

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:27:23 pm »
1. Pasażerowie Wiatru

2. Równonoce

3. Blueberry

Dobra, macie rację, głosowanie które ma służyć temu, żeby jakiś ....... wrzucił kilka komiksów, których nawet nie czytał, nie ma najmniejszego sensu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:38:07 pm »
Gr8responsibility, wielkie dzięki za poparcie mojego wywodu przeciw liscie the worst. Dodałbym jeszcze Kroniki dyplomatyczne, no i oczywiście Valeriana i lista najgorszych komiksów będzie jak ta lala.