Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 76082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 01, 2016, 10:24:45 am »
 Wojciech Szot – kierownik sklepu internetowego Gildia.pl – podsumowując dla Kolorowych Zeszytach ubiegły rok, zwraca uwagę na niekorzystne wyniki sprzedaży komiksów polskich autorów. Pisze: „(…) zapaść na rynku komiksów polskich. I to jest coś nad czym potrzebna jest szersza dyskusja, bo komiksy polskich autorów, nawet tych z najwyższej półki, nie są kupowane przez czytelników”. Po trosze wtóruje mu Bartosz Kurc ze sklepu Incal: Słabo sprzedają się komiksy dla dzieci nowych (tj. polskich) autorów. Pewnie lepsze wyniki są w sprzedaży bezpośredniej (księgarnia stacjonarna, targi), co zaobserwowaliśmy na MFKiG na obsługiwanym przez nas stoisku Egmontu.

Maciej Gierszewski pochyla się na sytuacją komiksu polskiego w roku zeszłym

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/02/2070-najlepsze-za-rok-2015-wg-giery-2.html

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 07, 2016, 12:56:06 pm »
Czy waszym zdaniem można głosować na Ekspedycję w polskim Top Komiks?

No jakby nie było byłą robiona na zamówienie niemieckiego wydawnictwa...

Czym to się różni od komiksów Rosińskiego, Kasa, Janusza Pawlaka czy innych robionych dla zagranicznych wydawców?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 07, 2016, 01:24:09 pm »
Czy waszym zdaniem można głosować na Ekspedycję w polskim Top Komiks?

No jakby nie było byłą robiona na zamówienie niemieckiego wydawnictwa...

Czym to się różni od komiksów Rosińskiego, Kasa, Janusza Pawlaka czy innych robionych dla zagranicznych wydawców?
Drobna różnica jest na korzyść Ekspedycji, mianowicie wszyscy autorzy są Polakami.
A głosował ktoś kiedyś w polskim top komiks na komiksy Rosińskiego i Kasa? Na pewno sytuacja, w której polska lista zostanie zalana Thorgalami i Ekspedycjami nie pomoże w dobie zapaści (podobno) katastrofalnej sytuacji na rynku polskich komiksów.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 07, 2016, 01:31:19 pm »
No włąnie ponieważ nikt na nie nie głosował to i nie wiem, czy w przypadku Ekspedycji powinniśmy...

Ja na razie wyle zgłoszenie z Ekspedycją, ale byłbym wdzieczny za dalsze opinie, bo dużo osób na nią głosowało...


Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 08, 2016, 09:23:43 am »
Z tego co pamiętam np. "Esencja" traktowana była jak komiks polski a sytuacja była podobna - wszyscy autorzy są Polakami a pierwsze wydanie przez Glenat we Francji.


Ja bym potraktował "Ekspedycję" tak samo.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 08, 2016, 09:30:46 am »
Z tego co pamiętam np. "Esencja" traktowana była jak komiks polski a sytuacja była podobna - wszyscy autorzy są Polakami a pierwsze wydanie przez Glenat we Francji.
...w dodatku na zamówienie Francuzów, no bo przecież konkurs....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 08, 2016, 09:50:51 am »
OK, wycofuję wątpliwości

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 10, 2016, 01:23:41 pm »
Przypominam, że 15 lutego to już mniej niż za tydzień. Nie przegapcie...

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 11, 2016, 01:34:39 pm »
1. "Toshiro" - 4 pkt.


DObra, miałem wątliowości co do Ekspedycji, ale Toshiro to na 100% nie jest "komiks polski" według tych kryteriów co mi przedstawiliście...

bo jak Toshiro się liczy to ja dorzucam Thorgale i Yansa...
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 02:16:32 pm wysłana przez fragsel »

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 11, 2016, 05:39:34 pm »
Moja lista 30 TOP. Nie głosuję na wznowienia, zrobiłem na nie odrębną listę.
1. Pasażerowie wiatru 1
2. Pasażerowie wiatru 2
3. Cyrrus - Mil
4. Coutoo
5. Kroniki dyplomatyczne
6. Ballada o Halo Jones
7. Final Incal
8. Castaka
9. Bouncer
10.Juan Solo
-----------------------------------
11.Jaskinia wspomnień
No to jaskinia się załapie do top 10, bo Pasażerów Fragsel policzy jako jeden.  :smile:

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 11, 2016, 10:00:02 pm »
W przyszłym roku - znaczy w podsumowaniu 2016 -  z uwagi na obfitość tytułów musi być osobna TOP LISTA  wznowienia.  :smile:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 11, 2016, 11:12:00 pm »
DObra, miałem wątliowości co do Ekspedycji, ale Toshiro to na 100% nie jest "komiks polski" według tych kryteriów co mi przedstawiliście...

bo jak Toshiro się liczy to ja dorzucam Thorgale i Yansa...

Był już głos oddany na "Toshiro" w tym zestawieniu, więc uznałem, że mogę zagłosować.
A jeśli dobrze zrozumiałem historię powstania tego komiksu, to większość plansz istniała przed zaangażowaniem w jego tworzenie zagranicznego scenarzysty i wydawnictwa, czego o "Yansie" i "Thorgalu" nie można powiedzieć.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 11, 2016, 11:22:48 pm »
No to ja ten poprzedni "Toshiro" przegapiłem

I serio. Wydany w Stanach, pod szyldem Amerykańskiego Wydawnictwa. Z nowymi dialogami zrobionymi do starych rysunków przez Amerykańskiego Autora.

No sorry. Ale nie policzę tego. Z bólem serca, bo u mnie Toshiro nawet na głównej liście jest, ale w polskiej nie policzę...
Nie przeginajmy...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 12, 2016, 12:16:21 am »
Zaraz, zaraz... mamy prawie gotowy komiks zrobiony przez Polaka w Polsce, potem w jego powstawanie angażują się Amerykanie. Komiks nie jest na zamówienie zagranicznego wydawcy, zagraniczny scenarzysta nie wymyśla od podstaw historii, ale piszę nowe dialogi do gotowej historii. Ja bym określił "Toshiro" jako polski komiks z zagranicznym współudziałem.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 12, 2016, 12:32:33 am »
serio? więc teraz polski komiks może być wydawany przez Amerykanów z udziałem amerykańskiego scenarzysty?

przesadzacie...
To aż tak źle z polskim komiksem, że trzeba na top listę dodawać komiksy Polaków wydawane za granicą?

serio, może rzeczywiście ta polska top lista to nienajlepszy pomysł. A przynajmniej ja się poddaję od przyszłęgo roku, bo same z nią kłopoty mam...

Mamy pat. Ja mówię "Nie" ty mówisz "tak".
I co teraz?

Chyba będziesz musiał sam podsumować plebiscyt jeszcze raz jako głos odrębny z własną punktacją, bo ja z całym szacunkiem i miłością do Toshiro w polskiej top liście go nie policzę...