Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 75416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 12, 2016, 01:34:22 am »
Nie, nie mamy pata. Skoro Cię nie przekonałem i uznajesz obecność "Toshiro" na liście za nieuprawnioną, to po prostu wycofuje głos na niego.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Rork

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 12, 2016, 07:06:01 am »
No to jaskinia się załapie do top 10, bo Pasażerów Fragsel policzy jako jeden.  :smile:
To nawet lepiej bo w każdym roku wszystkie komiksy Andreasa były u mnie w pierwszej 10 :smile: . Chociaż Koziorożec jednak się nie załapie..

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 12, 2016, 07:23:00 am »
To nawet lepiej bo w każdym roku wszystkie komiksy Andreasa były u mnie w pierwszej 10 :smile: . Chociaż Koziorożec jednak się nie załapie..
heheh, też mam podobny "problem". i pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno byłem posikany ze szczęścia, gdy po kilku latach przerwy dostaliśmy jeden kolejny tom Kozia, a teraz... ech, klęska urodzaju. ale druga rzecz - to już jakby nie ten sam Kozio, co wtedy......
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 12, 2016, 10:08:57 am »
serio, może rzeczywiście ta polska top lista to nienajlepszy pomysł. A przynajmniej ja się poddaję od przyszłęgo roku, bo same z nią kłopoty mam...
Jakie kłopoty? Wszystko sprowadza się do kwestii definicji "polskiego komiksu". Wydaje się, że rozsądną definicją jest np. uznanie komiksu za polski wtedy i tylko wtedy, gdy wszyscy autorzy, wymienieni na okładce komiksu, są Polakami. I już. Z punktu widzenia takiej definicji "komiksu polskiego", wszelkie konteksty historyczne (np. związane z powstawaniem komiksu), wydawnicze, etc. nie są brane pod uwagę.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 12, 2016, 10:18:40 am »
No masz rację... Trochę przesadziłęm z tymi kłopotami...

Okazuje się, że postowanie po pierwszej w nocy to w moim przypadku nienajlepszy pomysł....

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 12, 2016, 01:23:46 pm »
Wszystko sprowadza się do kwestii definicji "polskiego komiksu". Wydaje się, że rozsądną definicją jest np. uznanie komiksu za polski wtedy i tylko wtedy, gdy wszyscy autorzy, wymienieni na okładce komiksu, są Polakami.

Lecz cóż to, Kuki, znaczy "Polakiem być"?...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 12, 2016, 06:44:36 pm »
Jakie kłopoty? Wszystko sprowadza się do kwestii definicji "polskiego komiksu". Wydaje się, że rozsądną definicją jest np. uznanie komiksu za polski wtedy i tylko wtedy, gdy wszyscy autorzy, wymienieni na okładce komiksu, są Polakami. I już. Z punktu widzenia takiej definicji "komiksu polskiego", wszelkie konteksty historyczne (np. związane z powstawaniem komiksu), wydawnicze, etc. nie są brane pod uwagę.
Wziołbyś Kuki i zaglosował wraszcie .
Wiem , że jakieś tam zasady i inne masz przeciwwskazania , ale sam wiesz że tak uczynić należy.
P.s. Bazyliszek zagłosował , a Ty nie zagłosujesz?!
"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 12, 2016, 06:57:10 pm »
Lecz cóż to, Kuki, znaczy "Polakiem być"?...
Szczoch, zadałeś bardzo istotne, ale jednocześnie bardzo trudne pytanie. Na tyle trudne, że odpowiadając na nie jestem w stanie podać jedynie warunki konieczne, acz nie wystarczające do uznania danego osobnika za Polaka. Ujmując sprawę na gruncie logiki, a zatem z należnym jej rygorem formalnym, nie ulega wątpliwości, że spełniona jest następująca implikacja:

Polak => (osobnik rasy białej) & (osobnik heteroseksualny) & (katolik) & (nigdy nie stał tam, gdzie stało ZOMO)

Ponieważ dla "różnych takich", których nie bede tutaj wytykał palcem, spełnienie już choćby powyższych przesłanek może budzić poważne wątpliwości, proponuję w takich przypadkach zdać się Fragsela, powierzając mu rolę sędziego, którego rozstrzygnięcia w kwestii spełnienia warunków "bycia Polakiem", są ostatecznie i, jako takie, nie podlegają dyskusji.

Jednocześnie, w świetle powyższego nie mogę się powstrzymać od wyrażenia swojej radości, że nie jestem twórcą komiksów, bo moja twórczość musiałaby toczyć rok w rok bitwy, z góry skazane na przegraną, w plebiscytach komiksów nie-polskich, a to ze względu na moją inną przynależność rasową (
Spoiler: pokaż
niestety rasa niebieska
  :sad: ) oraz seksualną (
Spoiler: pokaż
aseksualność
  :cry: ). A to już chyba do końca by mnie wykończyło.

Wziołbyś Kuki i zaglosował wraszcie .
Wiem , że jakieś tam zasady i inne masz przeciwwskazania , ale sam wiesz że tak uczynić należy.
P.s. Bazyliszek zagłosował , a Ty nie zagłosujesz?!
Zagłosuję, ale jeszcze w chwilach wolnych (niestety bardzo rzadkich) doczytuję komiksy polskie, żeby zagłosować z czystym sumieniem.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 12, 2016, 09:30:02 pm »
Czyli fragsel na ministra!
(Tylko nie wiem jeszcze jakiego...)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 13, 2016, 01:52:56 pm »
Ti-Ti-Tit!!! Fragsel zagłosował na Wróblewskiego podwójnie, podczas gdy Graves - pojedynczo. To w koncu jak nalezy "Archiwum..." traktować: jako pojedynczą serię, czy też każdy z albumów indywidualnie?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 13, 2016, 02:12:20 pm »
Ja potraktowałem "Z archiwum..." jako kolekcję a nie serię (w końcu każdy komiks to inna bajka)
Zupełnie jak kolekcja Vance'a (też Ongrys)

I wydaje mi się to sensownym podejściem. ..

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 13, 2016, 02:19:29 pm »
Mnie tez tak sie zdaje, dlatego Graves powinien swoje glosowanie w tym zakresie zmienic, bo teraz nie wiadomo jak tego Wroblewskiego liczyc.

Offline graves

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 14, 2016, 12:19:46 pm »
Mnie tez tak sie zdaje, dlatego Graves powinien swoje glosowanie w tym zakresie zmienic, bo teraz nie wiadomo jak tego Wroblewskiego liczyc.
Ok. Chocian wydawało mi się głupie umieszczać 3 razy "Wróblewskiego w Top 10, bo zabraknie miejsca dla innych.
Jesli ma być tylko jeden, to jest absolutnie wszystko jedno, który tom.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 14, 2016, 12:41:58 pm »
Takie tam pytanie na wszelki wypadek: Głosowanie jest zamykane pod koniec dnia jutrzejszego, czy tak?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 14, 2016, 08:24:38 pm »
Takie tam pytanie na wszelki wypadek: Głosowanie jest zamykane pod koniec dnia jutrzejszego, czy tak?

Tak, przypominam wszystkim, że głosowanie skończy się za OK 26 godzin i 36 minut.

Nie przegapcie!!!! Jutro o północy zamykam wszystkie wątki z plebiscytami...