Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 74699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 17, 2016, 09:46:43 pm »
A mnie zaciekawił słaby wynik ubiegłorocznych laureatów...
Saga            2014 r. -     1.m. ( 190 głos.)      2015 r. - 16. m. ( 56 głos.)
Batman       2014 r. -     2 m. (152 głos.)       2015 r. - 15. m. ( 61 głos.)

....oraz bardzo dobry wynik zasłuźonych klasyków.
Blueberry   2014 r.       .....?                               2015 r.    10 m  ( 103 głos.)
Valerian     2014 r.        23 m ( 55 głos.)         2015 r.       7 m ( 109 głos. )

GRATULACJE DLA PASAŻERÓW !



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 17, 2016, 09:51:58 pm »
Cóż, a teraz wypadałoby usiąść i zrobić listę, gdzie nie podlicza się razem serii - tylko wg zasady: głos na integral nr 2 , to głos tylko i wyłącznie na ten tom, głos na zeszyt nr 7 - to głos wyłącznie na ten komiks.  I oczywiście nie wliczać wznowień...
Choć oczywiście pierwsza piątka mogłaby być taka sama - o ile jeden z tomów Pasażerów nie miałby znacząco więcej głosów...

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 17, 2016, 09:53:02 pm »
Patrząc na tą listę zastanawiam się nad tym , że komiksy superhero są tak popularne  ( patrząc na ilość wątków na forum i odpowiedzi plus lista sprzedażowa w gildii) a jednak to europa punktuje najbardziej. Ale... tak naprawdę tą tezę wnoszę po przeanalizowaniu "zabawy" gdzie brało udział 70 osób... czyli w sumie trochę śmiesznie mała ilość.  I to mnie zastanawia najbardziej../
Wiesz, ja kupuje co roku z 15 albumów WKKM (tak ostatecznie wychodzi), na dodatek czasem jakieś DC z Egmontu (ostatnio rzadziej, bo nadrabiałem "Baśnie", ale to Vertigo) i od pół roku Marvel Now, na dodatek co miesiąc kupuje sporo komiksów Disneya. A na mojej liście w tym roku znalazło się tylko jedno superhero - "New Avengers" na 8. miejscu, z Disneya nic, ponieważ co mam dać, jednego nadprzeciętnego Giganta? Do tego 4 komiksy amerykańskie (nie superhero) i 5 europejskich (w tym 4 miejsca w piątce). Z czego to wynika? Po prostu lubimy czytać papkę superhero, ale wiemy, że to tylko papka (z kilkoma wyjątkami) i przez to dajemy na listę lepsze komiksy. A wiadomo, lepsze komiksy tworzy się gdy nie jest się uciskany przez korporacyjne sidła. A dlaczego superhero lepiej się sprzedaje? Po łatwiej ludziom sprzedać papkę niż coś głębokiego, lepszego.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 17, 2016, 09:54:14 pm »
A mnie zaciekawił słaby wynik ubiegłorocznych laureatów...
Saga            2014 r. -     1.m. ( 190 głos.)      2015 r. - 16. m. ( 56 głos.)
Batman       2014 r. -     2 m. (152 głos.)       2015 r. - 15. m. ( 61 głos.)

....oraz bardzo dobry wynik zasłuźonych klasyków.
Blueberry   2014 r.       .....?                               2015 r.    10 m  ( 103 głos.)
Valerian     2014 r.        23 m ( 55 głos.)         2015 r.       7 m ( 109 głos. )

GRATULACJE DLA PASAŻERÓW !
taaak? a mnie jakoś nie......
Obstawiam, że w przyszłym roku Locke podzieli los Sagi, a wysłużony Blueberry spadnie (po wyraźnie słabszych tomach Gira) do trzeciej dziesiątki. Ciekawe, czy Hermann ze swoją Comanche zdoła się w końcu przebić wyżej niż B-M... choć nie przypuszczam.

Cóż, a teraz wypadałoby usiąść i zrobić listę, gdzie nie podlicza się razem serii - tylko wg zasady: głos na integral nr 2 , to głos tylko i wyłącznie na ten tom, głos na zeszyt nr 7 - to głos wyłącznie na ten komiks.  I oczywiście nie wliczać wznowień...
Choć oczywiście pierwsza piątka mogłaby być taka sama - o ile jeden z tomów Pasażerów nie miałby znacząco więcej głosów...
Czytając kontrowersje odnośnie tego, co serią jest, a co już nie....
Wolałbym 2 głosowania, na:
- komiks roku (czyli konkretny album, nieważne czy album, zeszyt czy integral)
- serię
Nie wiem, może mi palma odbija, bo tyle wokół różności, klęska urodzaju, panie panie....
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 10:00:15 pm wysłana przez fragsel »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 17, 2016, 10:01:46 pm »
( przy okazji ile czasu zajęło Ci zliczenie głosów?)

kto by to liczył...


{ja. ja bym liczył. 5 h 11 minut}


{ale z 50 minut to dopieszczałem posta w wynikami. A i tak wyszło krzywo... przynajmniej dzięki KukiOktopusowi uniknałem tych gównianych małych literek, co się wbijały przy byle edycji rok temu. dzięki, Kuki}
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 10:05:25 pm wysłana przez fragsel »

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 17, 2016, 10:34:08 pm »
[..]Czytając kontrowersje odnośnie tego, co serią jest, a co już nie.... [..]

Tak, tak świadom jestem tego. Ale z drugie strony.. Pasażerowie 1 a 2 to przecież inna nieco bajka? Choćby przez odstęp w powstawaniu.
No to chyba w końcu kupię Kroniki - a były na liście "może kupię". Muszę chyba zwiększyć limit miesięczny na komiksy...
Przez ten urodzaj tym bardziej nie powinno być głosowania na wznowienia.  :lol:


Świetna robota fragsel!!!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Sokratesik

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 17, 2016, 10:35:27 pm »
A mnie zaciekawił słaby wynik ubiegłorocznych laureatów...
Saga            2014 r. -     1.m. ( 190 głos.)      2015 r. - 16. m. ( 56 głos.)
Batman       2014 r. -     2 m. (152 głos.)       2015 r. - 15. m. ( 61 głos.)

....oraz bardzo dobry wynik zasłuźonych klasyków.
Blueberry   2014 r.       .....?                               2015 r.    10 m  ( 103 głos.)
Valerian     2014 r.        23 m ( 55 głos.)         2015 r.       7 m ( 109 głos. )

GRATULACJE DLA PASAŻERÓW !
Nie wiem jak było w tamtym roku , ale z tego co piszesz Batman był serią. W tym roku nie był...
Myślę, że jednak festiwale komiksowe dają dobry przykład - osobne głosowanie na serię i na album byłoby najlepszym rozwiązaniem ( album jako polskie wydanie - obojętnie ile zawiera oryg. - np. Pasażerowie Wiatru tom 2).

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 17, 2016, 10:47:10 pm »
Przez ten urodzaj tym bardziej nie powinno być głosowania na wznowienia. 
         
Jak to nie głosować na wznowienia?
Ja nie wyobraźam sobie , żebym w  2016 nie mógł zagłosować na Hugo !!!                                                                                                                                                                                                           
taaak? a mnie jakoś nie......
Obstawiam, że w przyszłym roku Locke podzieli los Sagi, a wysłużony Blueberry spadnie (po wyraźnie słabszych tomach Gira) do trzeciej dziesiątki. Ciekawe, czy Hermann ze swoją Comanche zdoła się w końcu przebić wyżej niż B-M... choć nie przypuszczam.
Zgadzam się.

2016 - i tak do klasyków należeć będzie !
   HUGO !!!
 i Thorgal oczywiście.
 i Binio Bill oczywiście też.

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 17, 2016, 10:59:44 pm »

Patrząc na tą listę zastanawiam się nad tym , że komiksy superhero są tak popularne  ( patrząc na ilość wątków na forum i odpowiedzi plus lista sprzedażowa w gildii) a jednak to europa punktuje najbardziej.

Sporo osób które głównie udzielają się w tematach superhero nie wiedzieć czemu w plebiscycie w ogóle nie zagłosowało.


A mnie zaciekawił słaby wynik ubiegłorocznych laureatów...Saga            2014 r. -     1.m. ( 190 głos.)      2015 r. - 16. m. ( 56 głos.)Batman       2014 r. -     2 m. (152 głos.)       2015 r. - 15. m. ( 61 głos.)

Saga w tamtym roku dostała premie za nowość chociaż spadek trochę zaskakujący bo kolejne tomy lepsze od pierwszego. A Batman Batmanowi nierówny.

Offline koziorozec1979

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 17, 2016, 11:09:48 pm »

Sporo osób które głównie udzielają się w tematach superhero nie wiedzieć czemu w plebiscycie w ogóle nie zagłosowało.



Saga w tamtym roku dostała premie za nowość chociaż spadek trochę zaskakujący bo kolejne tomy lepsze od pierwszego. A Batman Batmanowi nierówny.

Nie gloswali bo nie mieli szansy sie o plebiscycie dowiedziec. Top listy sa wszak w tematach ogolnych a nie w dziale komiksu amerykanskiego.

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 18, 2016, 05:19:42 am »
Przez ten urodzaj tym bardziej nie powinno być głosowania na wznowienia.  :lol:
Czemu nie powinno? Na zasadzie: biorę do ręki komiks, który wiem, że jest wznowieniem, ale ponieważ nigdy nie czytałem go wcześniej, więc jest dla mnie nowością. Podobał mi się - włączam go do głosowania. To też jest jakaś informacja, do jak dużego nowego targetu dotarło wznowienie.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 18, 2016, 05:23:50 am »
@Sokratesik

Nie, podobnie jak i  wtym roku Batman w tamtym roku nie był traktowany jak seria.
W poście z któego to wywnioskowałeś użyto skrótu myślowego czy uporszczenia raczej. Tyle punktów w ubiegłym roku nastukał jeden tytuł - Batman Mroczne Zwycięstwo

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 18, 2016, 07:51:29 am »
Ooo, ale niezwykły wynik na liście Top 10 uzyskał komiks polski:
zwyciężyły ex equo "Ekspedycja", "Krzesło w piekle" i "Wielka ucieczka z ogródków działkowych"!
Ciekawe jak to wyjdzie w top 10 - Polska?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 18, 2016, 09:04:02 am »
Czemu nie powinno? Na zasadzie: biorę do ręki komiks, który wiem, że jest wznowieniem, ale ponieważ nigdy nie czytałem go wcześniej, więc jest dla mnie nowością. Podobał mi się - włączam go do głosowania. To też jest jakaś informacja, do jak dużego nowego targetu dotarło wznowienie.


Też mi się wydaje, że to tak powinno wyglądać. Nie ma co udawać, że tkwimy w zamrażarce i każdy obecny czytelnik był za czasu pierwszego wydania i jest w momencie wydania "trzeciego".
perły przed wieprze

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 18, 2016, 09:17:44 am »
No dobra, przekonaliście mnie - skoro traktujemy to jako komiksowa top lista wydanych (i przeczytanych) w 2015 roku.

Ale wciąż obstaję przy oddawaniu głosów na pojedyncze tomy/zeszyty. To oznacza, że np. Valerian, Saga, Blueberry spadną niżej, ale przynajmniej będzie bardziej widać, co z tej serii oceniane jest lepiej lub gorzej. Jak autorzy radzą sobie prowadzeniem serii.
Oczywiście mogą być potem kwiatki typu: Biały Orzeł nagle ma integral nr 3, a jednocześnie oceniamy 10 zeszyt (lub Hawker z zeszytami i integralem równocześnie) - ale nigdy nie będzie sytuacji idealnej.

To może za rok?  :wink:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?