Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3030 dnia: Październik 11, 2016, 04:41:55 pm »
Ale dla mnie nie jest to żaden prezent, jeśli koszt większej ilości stron z pierwszego tomu, musimy potem i tak pokryć w drugim cieńszym tomie. To nie prezent, tylko rozłożenie na raty.
Pytanie.
Czy Egmont wydał jakiś 296-stronicowy amerykański komiks w HC za mniej niż 99,99 zł?
Na podstawie tego co znalazłem najgrubszy amerykański komiks w HC za 89,99 zł miał 288 stron i był to jeden z tomów "Strażnicy Początek". Wniosek - niezależnie od grubości pozostałych tomów "Wieczny Batman" tom 2 powinien kosztować 99,99 zł.
A to że dwa pozostałe tomy, w tym szczególnie pierwszy tom powinny kosztować więcej niż 99,99 to inna sprawa.
Wniosek - Egmont i tak wydał "Wiecznego Batmana" taniej niż wszystkie inne tytuły, a ty i tak narzekasz.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bluebeery


Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3032 dnia: Październik 11, 2016, 06:39:35 pm »
Ehh ale przecież Wiecznego Batmana 1 Egmont nie wydał ze stratą, tylko z nieco mniejszym zyskiem. Szkoda, że tak nie wydali pozostałych tomów. Kurczę, nawet 3 tom jest dobrą inwestycją, bo jest po 1 tomie komiksem z najlepszym przelicznikiem ceny za stronę. Wyszło to taniej (64 zł) niż niby budżetowe Marvel Now albo ich grubsze tomy typu Era Ultrona czy nawet Gotham Central..I to mimo tego, że Eternal ma twarde okładki. Przydałaby się taka kolejna seria w przyszłym roku.

NO MAN'S LAND! NO MAN'S LAND!

Mam nadzieję, że gdzieś w okolicach świąt już będzie wiadomo kiedy Egmont wyda JLA 4.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 06:43:19 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3033 dnia: Październik 11, 2016, 06:44:41 pm »
...jest komiksem z najlepszym przelicznikiem ceny za stronę...
Czy to jest najważniejsze w komiksach?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3034 dnia: Październik 11, 2016, 06:48:15 pm »
Nie, ale np. dla mnie tytuły Marvela i DC wydawane teraz przez Egmont mają podobną jakość i darzę je zbliżoną sympatią. Dlatego wszystko sprowadza się do możliwości finansowych. Skoro nie daję rady kupować wszystkiego, wybieram pozycję naj, najkorzystniejsze cenowo. I w tym roku Wieczny Batman był chyba najlepszy.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3035 dnia: Październik 11, 2016, 06:50:37 pm »
Czy to jest najważniejsze w komiksach?

Dla niego to jest najważniejsze, niech to w końcu do Was dotrze! Ciągle gracie w jego grę - zluzujcie. Jak nie będzie miał z kim dyskutować albo zobaczy, że nikt na niego nie reaguje to nasza gwiazdka sama przestanie "gwiazdorzyć".

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3036 dnia: Październik 11, 2016, 06:53:43 pm »
Dokładnie.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3037 dnia: Październik 11, 2016, 06:59:34 pm »
Czy tytuł wątku "Egmont 2016" oznacza dokładnie "dyskusje o komiksach Egmontu wydanych w 2016 roku" czy "dyskusje w 2016 roku o komiksach Egmontu"? Bo pojawiły się zapowiedzi na 2017 i nie wiem, czy pisac tu, czy zacząć nowy wątek "Egmont 2017"...

Ja z największa radością przyjmuję porządne wydanie Lucky Luke'a (nie ta kieszonkowa edycja, w dodatku bez lupy), z przyjemnością poczytam kolejne części Corto Maltese (muszę tez przypomnieć sobie te stare).

Wygóglałem przykładowe strony z nowych zapowiadanych serii - Reconquêtes i Millenium. Reconquêtes wygląda obiecująco, zobaczymy czy da się czytać. Natomiast rysunki w Millenium mnie nie zachęcają.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3038 dnia: Październik 11, 2016, 07:17:30 pm »
Ja z największa radością przyjmuję porządne wydanie Lucky Luke'a (nie ta kieszonkowa edycja, w dodatku bez lupy)
Ja mam nadzieję, że w 2017 roku będzie podobnie jak w listopadzie, czyli część komiksów ze scen. Goscinny'ego (i to będą II wydania w Polsce), a część stworzonych po jego śmierci.
Oczywiście z punktu widzenia mnie, osoby, która ma praktycznie wszystkie LL wydane w Polsce, może to mniej pasować, ale sądzę, że niektórzy mogą się zrazić jeżeli będą tylko wydawane te późniejsze [które nie są złe, ale to co najmniej pół poziomu niżej co Gosccinny].
Tak statystycznie [stan na listopad 2016]
Morris - 9, 9 niewydanych
Morris/Goscinny - 40, 39 wydanych (21 w A5, 18 w A4), 1 niewydany (Ballada Daltonów)
Morris/różni - 21, 5 wydanych (A4), 16 niewydanych
różni - 7, 7 niewydanych
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3039 dnia: Październik 11, 2016, 07:56:23 pm »
Szkoda, że drugi cykl Millennium rysuje już inny rysownik...

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3040 dnia: Październik 11, 2016, 07:56:57 pm »
Czekam niecierpliwie na Corto. Nie przeszkadza mi nawet zmiana wydania, jak rozumiem będzie teraz nowe w kolorze.


Wydanie "Ballady o słonym morzu" w kolorze, to pomyłka. Nieprzyjemna w dodatku.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3041 dnia: Październik 11, 2016, 08:12:42 pm »
Na zdjęciu znowu Punisher Complete Collection, więc to będzie w końcu ta wersja czy nie?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3042 dnia: Październik 11, 2016, 08:24:25 pm »
Na zdjęciu znowu Punisher Complete Collection, więc to będzie w końcu ta wersja czy nie?
Z tego co było potwierdzane "u źródeł", to nie. Ma być wersja OHC tylko że w zwykłym HC i bez ostatniego tomu.

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3043 dnia: Październik 11, 2016, 08:27:13 pm »
Szkoda, że drugi cykl Millennium rysuje już inny rysownik...

Przeciez francuska wersje rysuja na przemian: Homs (tomy 1-2), Carot (3-4), Homs tom 5, Carot tom 6

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3044 dnia: Październik 11, 2016, 08:30:33 pm »
Szkoda, że drugi cykl Millennium rysuje już inny rysownik...


Faktycznie. Zdecydowanie słabiej to wygląda w 2 cyklu. Podobała mi się wersja Vertigo. Wydana u nas przez Czarną Owcę.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."