Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 731197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3045 dnia: Październik 11, 2016, 09:16:24 pm »
Ja z największa radością przyjmuję porządne wydanie Lucky Luke'a (nie ta kieszonkowa edycja, w dodatku bez lupy),

Też się niesamowicie cieszę z tego Lucky Luke. Tylko mam nadzieje, że w końcu to będzie zrobione porządnie. Tytułu tomów na grzbietach + numerki. Do tego jakiś dobrze dobrany papier.

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3046 dnia: Październik 11, 2016, 09:52:01 pm »
Tytuły tak, ale numerki na grzbietach może niekoniecznie - bo przypuśćmy, że kogoś interesują tylko albumy od Goscinny'ego i będzie przez to miał na półce numer 9 i od 11 do 40-coś. W "Smerfach", które wydawane są na podobnej zasadzie, numer albumu jest podany tylko w stopce.

Jeszcze żeby nam jakiejś panoramy nie przywalili... :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Szekak

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3047 dnia: Październik 11, 2016, 10:07:54 pm »
Coś ostatnio mam wrażenie, że jakość u Egmontu się obniżyła. Część stron w nowszych komiksach jest taka "powycierana". Dziwnie to wygląda. BTW, co się kwalifikuje do wymiany komiksu na nowy?

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3048 dnia: Październik 11, 2016, 10:41:26 pm »
Lucky Luke i numerki?
Nie...
Sam robiąc podsumowanie wydanych/niewydanych tomów miałem problem, ponieważ co strona to trochę inna lista.
Nie mówiąc już o argumentach, które przedstawił Garf.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline juras9

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3049 dnia: Październik 11, 2016, 10:42:51 pm »
Coś ostatnio mam wrażenie, że jakość u Egmontu się obniżyła. Część stron w nowszych komiksach jest taka "powycierana". Dziwnie to wygląda. BTW, co się kwalifikuje do wymiany komiksu na nowy?


Też to zauważyłem, ale to chyba nie jest nic nowego. Często w nowo otwartym komiksie zauważam plamy jakby były odciski tłustych paluchów, a to po prostu takie wyblakłe plamy na jednolitych tłach. Inny problemem, który już mam w 2 egzemplarzach to wtopione w farbę drukarską opiłki chyba papieru (?), wygląda jakby komiksy czytał ktoś chory na obfity łupież.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3050 dnia: Październik 11, 2016, 10:53:05 pm »
Ja te opiłki papieru to mam w każdym komiksie praktycznie. Strasznie irytująca rzecz. A te przetarcia też są takie dość szorstkie w dotyku.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3051 dnia: Październik 11, 2016, 11:05:44 pm »
Z tymi numerkami macie rację. Ale tytuły tomów mogłyby się w końcu pojawić. W tomach z lat 90-tych jest zwykły biały grzbiet a w tych z początku działalności KŚK tylko sam napis "Lucky Luke". Przy 70 tomach trudno byłoby się w tym poruszać.

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3052 dnia: Październik 11, 2016, 11:14:45 pm »
Ja te opiłki papieru to mam w każdym komiksie praktycznie. Strasznie irytująca rzecz. A te przetarcia też są takie dość szorstkie w dotyku.
To nie są przetarcia tylko miejsca gdzie papier z jakiś powodów nie został nabłyszczony, często się ostatnio to zdarza, również w innych wydawnictwach

Offline Szekak

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3053 dnia: Październik 11, 2016, 11:20:41 pm »
A no właśnie, to by się zgadzało. To + te opiołki to co drugą stronę ja mam praktycznie.


A takie pytanie jeszcze, czy na przedostatniej stronie ostatniego komiksu w 6 tomie Batmana - Smentarna Szychta, na stronie gdzie policjanci rozkopują głowy a Batman chowa się na drzewie, czy na tym kadrze macie taki błąd w nadruku? Jest jakby plama z różnymi jaskrawymi kolorami wielkości 1 cm, to tylko u mnie, czy u kogoś jeszcze?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3054 dnia: Październik 11, 2016, 11:32:31 pm »
A te przetarcia też są takie dość szorstkie w dotyku.
Takie szare plamy?



pisałem już o tym w zeszłym roku (i zdjęcia dawałem) problem występuje cały czas. W ogóle kiepsko z drukiem u Egmontu ostatnio  :doubt: Część stron jest jakby "za mocno" wydrukowanych są lekko rozmazane/nieostre/ciemniejsze

jak kolory przebijają na dymki:


z lewej strony czerwony

to strona jest źle wydrukowana raz to widać mniej raz bardziej.

czy na tym kadrze macie taki błąd w nadruku?
Mam tak samo.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 11:36:38 pm wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3055 dnia: Październik 11, 2016, 11:38:39 pm »
Aha, to nie będę zamieniał, bałem się, że tylko ja tak mam. Faktycznie Egmont ostatnio coś kuleje, bo te niepolakierowane strony to problem właśnie jakoś niedawno wyszedł, bo we wcześniejszych komiksach tak nie miałem. Te opiołki to od zawsze, mega wkurzające. Chyba w innych wydawnictwach takiego czegoś nie ma. Mógłby Egmont troszkę poprawić tą swoją jakość.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3056 dnia: Październik 12, 2016, 06:47:48 am »
Egmont zalicza u mnie totalną krechę za dwie rzeczy

Jak broniłem decyzji Egmontu w sprawie podziału Huga na dwa tomy (zbiorczy + dodatki), teraz kiedy komiksy do mnie dotarły (i to po obijane  :sad: , nie szlag trafi pocztę polską, bo nie mam teraz możliwości wymiany, bo się nakład wyczerpał), tak niestety porównując do Kryształowego Miecza, stwierdzam że wyjęcie tych dodatków to było coś najgłupszego (jeszcze przy tak małym ich nakładzie) co można było zrobić. Ongrys potrafił upchnąć wszystko i jeszcze trochę do jednego tomu a taki gigant jak Egmont nie, śmiech na sali. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.

Wieczny Batman tom 3, brak #28 zeszytu może zbytnio nie wpływa na fabułę, ale jestem zły o to że go teraz w ogóle nie będzie, mógł zostać w 6 tomie (bo pewnie nie dadzą w tomie 7), a jak tak bardzo im to przeszkadzało to mogli zmienić kolejność wydawniczą i dać dopiero po 3 tomie WB. Nie wiem kto to nadzoruje ale za taką partaninę powinna być nagana i to konkretna.

Egmont jest największym wydawcą na rynku komiksowym ale to nie zwalnia go od tego aby wydawać wadliwe produkty, bo inaczej tego nie jestem wstanie określić, mniejsi wydawcy znacznie lepiej dbają o czytelników. Odkąd jest ten "boom" Egmont podkręca tylko tempo kosztem jakości, cholera wolałem jednak jak wychodziło mniej.

Offline piotrassss

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3057 dnia: Październik 12, 2016, 07:15:33 am »
Bo jak się dobrze na rynku dzieje, to niektórym uderza do głowy mania wielkości i przestają szanować klientów.
Im lepsza sytuacja na rynku, tym większa buta i pewność siebie...

Jak było nieco gorzej, to forma odpowiedzi Egmontu na pytania czytelników też była lepsza, a teraz ??

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3058 dnia: Październik 12, 2016, 07:21:32 am »
@mkolek
Z ostatnim zdaniem się nie zgadzam, ale poza tym mówiłem to wam przecież. :) Ty masz dodatki do Hugo, ja źle wydrukowany grzbiet w NA. A to przecież nie wszystko.

To co takiego było w tym 28 numerze Batmana, że nie załapał się ani do Cmentarnej Szychty, anie do Eternala??

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3059 dnia: Październik 12, 2016, 07:46:09 am »
Ty masz dodatki do Hugo
Bardziej winię pocztę, ale boli mnie to bo nie mam jak wymienić. Co do grzbietów to mam przesuniecie w Hrabstwie Harrow od Muchy, ale takim rzeczą winna jest drukarnia, nie wydawnictwo. Miałem też problem z2 tomem Hexa jedna strona była zagięta, przez co połowa jej nie była zadrukowana oraz swojego czasu w jednym tomie Batman wypadło mi jakieś 6 podwójnych stron (co reklamowałem ale wydawnictwo nie uznało tego, pewnie myśląc że sam je wyrwałem, a w ogóle nie były wszyte).
To co takiego było w tym 28 numerze Batmana, że nie załapał się ani do Cmentarnej Szychty, anie do Eternala??
Zeszyt ten powinien być po 42 zeszycie Wiecznego Batmana. Był przerywnikiem podczas Zerowego Roku i swoistym "flash forward" do serii Wiecznego Batman.
Spoiler: pokaż
Harper Row zalicza debiut jako Bluebird

 

anything